להתחיל לגדל

flashMonster

New member
להתחיל לגדל

יצא לי לראות חמוס בפעם הראשונה לפני כחצי שנה - לוסיל של אוהד מהפורום כאן. ואני כבר כמה חודשים קורא בנושא ומחכה שתגיע העונה המומלצת : ) עכשיו ממה שהבנתי התחילו ההמלטות ובעוד כ-2-3 חודשים יהיה אפשר לאמץ. הייתי מעוניין לראות קצת חמוסים שונים לפני שאני מתחייב, ראיתי שפיספסתי את המפגש שהיה בתחילת החודש - יהיה עוד אחד בקרוב? אם לא אז יש מקום מומלץ לפגוש חמוסים? ורק עוד דבר אחד, עברתי על הפורום ועל גוגל כמה פעמים ולא ראיתי שיש מגדלים מקצועיים ומוכרים, האם אני טועה או שיש מישהו מומלץ?

Linimfin

New member
שושו?! ../images/Emo6.gif

ברוך הבא! שמרית וגלעד, וWTR The Reuty ואני נפגשים מדי פעם בפארק בפתח תקווה אתה בהחלט מוזמן לקפוץ בפעם הבאה... וכמובן שאתה מוזמן לפגוש את לוסיל מתי שאתה רוצה אתה יודע איך להשיג אותי

WTR

New member
../images/Emo45.gif בדיוק מה שבאתי להציע

וגם רציתי לשאול האם מתאים לכם להפגש בסופ"ש הקרוב (שישי או שבת, לא משנה לנו) בהנחה שיהיה מזג אוויר מתאים.

אמור להיות חמסין בסופ"ש../images/Emo178.gif

אז אני מציעה בשעות אחה"צ (רעות אם קר לך תביאי שמיכה) כי אחרת טחינה ימות מחום. בכיף למפגש ומי שרוצה לבוא מוזמן לפארק בפ"ת

WTR

New member
וואלה? כמו שאמרתי תמיד אפשר להיות בצל

אני גמישה מבחינת שעות, אבל קחו בחשבון שעם השקיעה מגיעים היתושים. אולי עדיף בשעות הבוקר (10:00 בערך)

Linimfin

New member
לוסיל ואני די בסדר עם השמש וגם די בסדר

עם היתושים... רק תגידו לנו מתי ונהיה שם....

אם יש צל אז סבבה

ואני אמרח את טחינה בקרם נגד שיזוף ונקווה שיהיה בסדר ואחל אני בכיף אבוא

WTR

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif אני איילת

ומגדלת באהבה רבה את ולנטינו (סייבל בן 3) וונוס (קינמונית כהה בת שנה וחצי) - יחד עם רעות (The Reuty) שכותבת כאן מדי פעם. אני תמיד כותבת מגילות, אז לא להבהל
מקווה שתשכיל ותלמד מהפורום הקטן שלנו כל מה שצריך בנוגע לחמוסים
ושאכן תבדוק האם החיה מתאימה בשבילך ואתה מתאים לה. כמו שאתה בטח יודע מהקריאה בחודשים האחרונים, חמוס זו לא חיה לכל אחד. בקשר למגדלים - לצערי אתה צודק. כמעט ואין מגדלים מקצועיים בארץ, בגלל חוסר ידע, בין השאר. אין כזה דבר "מגדל מוכר" לדעתי, כי ברגע שמגדל נחשב ל"מוכר" זה אומר שהוא עשה יותר מהמלטה אחת. ואם מדובר באותה חמוסה שהמליטה מעל לפעם אחת, הוא כבר הופך ל"לא אחראי". המלטה (וגם זיווג והריון) זוהי חוויה מאוד קשה עבור החמוסה. האחריות לטפל ב8 גורים או יותר היא מתישה מאוד עבור האם. לא פעם תשמע על המלטה שבה נפטר גור אחד לפחות, או שהייתה איזושהי בעיה בלידה. אז מה שאתה צריך לעשות זה לבדוק את הדברים הבאים:
שזו המלטה ראשונה של החמוסה, ושהמגדל מתכוון לעקר אותה לאחר מכן (ככה תדע שהוא לא רוצה לעשות כסף ע"ח בריאות החמוסה)
שההורים בריאים ומטופלים היטב (לבקש לדבר עם הוט' שלהם) - שיש להם פרווה מבריקה, שהם ידידותיים, שהם אוכלים אוכל איכותי ושהאם קיבלה אוכל של גורים בזמן ההריון והטיפול בגוריה.
בנוגע לגורים עצמם - לבדוק שהפרווה שלהם אף היא בריאה.
שהם גם כן אוכלים אוכל איכותי (אוכל של גורי חתולים שיש בו מספיק שומן וחלבון, או לחילופין אוכל מיוחד לחמוסים)
שהם לא נושכים יותר מדי, ולא מראים סימני של פחד מבני אדם.
שההמלטה לא נעשה בין חמוסים שקרובים משפחתית.
שכולם חיים בכלוב (אם יש) מרווח ונקי, ושהם משוחררים מספיק שעות ביום יום (לפחות 4)
שהחמוסים לא נמכרים מתחת ל250 ש"ח ולא מעל ל350 ש"ח. חמוס שנמכר במחיר זול מעורר חשד, וחמוס שנמכר במחיר יקר מרמז דבר-מה על הבעלים.
כדאי גם לבחון את הבעלים קצת על החמוסים. לשאול שאלות ולראות איך הבעלים עונים. כך תוכל לקבל רושםן עליהם. כשאני לדוגמא חיפשתי חמוסה להביא לחמוס שלי (שתהיה לו חברה) דיברתי עם אנשים שאמרו שיש להם חמוס "חום" או "אפור לבן" וכשאאלתי האם הם מתכוונים ל"קינמון" או "סייבל" הם לא ידעו על מה אני מדברת. זה מראה לך שהבעלים ממש לא רציניים. המינימום זה לדעת איזה חמוס יש לך בבית.... יש עוד כמה דברים לבדוק שכרגע לא עולים לי לראש, אבל אתה יכול לדפדף בעמודי הפורום (וגם במאמרים ובשאלות הנפוצות) ולקרוא עוד מידע. קריאה מהנה ובהצלחה
לא למהר לקנות חמוס, ולא לקנות מחנויות שכן שם הם מוחזקים בתנאים לא-תנאים, ורוב הסיכויים שבחנות החמוס יהיה חולה/תוקפני/מוזנח. זה יצריך ממך לא מעט סבלנות, הרבה מאוד טלפונים והוצאה כספית ראשונית לא קטנה. אבל אם אכן ביררת ובדקת שהחמוס מתאים לך ושאתה יכול להעניק לו את התנאים שהוא צריך, הכל ישתלם בסופו של דבר
אשמח לענות על כל שאלה

sagitlev

New member
הי איילת

למרות שאנחנו מגדלים חמוסה כבר שנה וחצי, עד הרגע הזה לא הצלחתי לזהות מאיזה סוג החמוסה שלנו. היה ברור שהיא לא סייבל ולא לבקנית, אבל לא מצאתי "קינמונית", שזה מה שהיא, הודות לתמונה שצירפת!

למעלה