לא להניח הנחות

לא להניח הנחות

אל תניחו הנחות! תשאלו שאלות! שאלה: מתי הנחתם הנחות וזה לא בדיוק היה מה שחשבתם? האם הופתעתם לטובה? האם התאכזבתם? ספרו ושתפו אותנו...

מקרה לדוגמה...

היה מקרה בו הנחתי שהאדם מולי רוצה כבר "תוצאות" ושנגיע למה הוא יעשה ואיך ישנה את המצב, אך בפועל הוא רק רצה לחוות את המציאות העתידית בלי לעבור לאיך עושים את זה. זה היה שיעור טוב גם עבורי - בלהיות.

דוגמא קלאסית

הנחתי שמישהו מסוים הוא לא נחמד סנוב וכו' וכשיצא לי להכיר אותו מקרוב התברר לי עד כמה הנחתי היתה פשוט שגויה והאדם היה פשוט אחלה של בנאדם נחמד מצחיק חייכן. עוד קלאסיקה שהרבה נופלים בה... פעם כשיצאתי עם מישהי יצא שהיא לא התקשרה אלי
... ועבר יום ואני במקום להתקשר התעסקתי במחשבות כאלו ואחרות והנחתי כל מיני הנחות. בשלב מסוים החלטתי לא להניח ולהתקשר כדי לגלות והתברר לי שבכלל היא נרדמה כי לא הרגישה טוב וקרו עוד כמה דברים שפשוט זה לא יצא. קרה כבר שהנחתי שאדם מסוים לא מעוניין לצאת בערב מסוים ולא התקשרתי אליו כי הנחתי שהוא ישן וכו' ואחרי שעתיים הטלפון מצלצל ואותו האדם על הקו רוטן שלא קראתי לו וכו'
...ואני למדתי שקודם עדיף לשאול ולא להניח הנחות סתם.

סבגבגית

New member
שיתופ

ביקשתי מבן זוגי שניסע לבקר את המשפחה (כארבעים דקות נסיעה). פעם אחת הוא היה עייף. בפעם השנייה הוא היה עסוק.. בפעם השלישית הוא היה..... וכך זה נמשך.... עד שיום אחד: אני: "מאוד בא לי לנסוע לבקר" הוא: "אז בואי ניסע" אני: "מה באמת
?" הוא: "כן, ממה את נדהמת?!" אני: "מזה שבכל הפעמים הקודמות לא רצית.." הוא: "זה שאתמול לא רציתי, לא אומר שגם היום אני לא ארצה" מאז, המשפט האלמותי הזה מלווה אותי ומזכיר לי שלא משתלם להניח הנחות...

למעלה