לא ברור לי הענין עם ההחזר מהקופה

מצב
הנושא נעול.

ענתי27

New member

אני יודעת גם שמחזירים במכבי 6,700 ש"ח (ואף קיבלתי אותם לאחר הטיפול הראשון). אך הבהירו לי שזה חד-פעמי, ויש כאלה שרשמו שבקופת חולים כללית, למשל, מחזירים בכל טיפול סכום מסוים. אז איך זה שבכל קופה זה משהו אחר? למה שבמכבי יחליטו שטיפול אחד מספיק עבורנו ואם לא יצליח אז זב"שנו? האם יש תקנון לזה? איך אפשר לדעת? האם כל קופה יכולה לעשות ככל העולה על רוחה? ענת

סביון1

New member
זאת בדיוק הצרה

אני יודעת גם שמחזירים במכבי 6,700 ש"ח (ואף קיבלתי אותם לאחר הטיפול הראשון). אך הבהירו לי שזה חד-פעמי, ויש כאלה שרשמו שבקופת חולים כללית, למשל, מחזירים בכל טיפול סכום מסוים. אז איך זה שבכל קופה זה משהו אחר? למה שבמכבי יחליטו שטיפול אחד מספיק עבורנו ואם לא יצליח אז זב"שנו? האם יש תקנון לזה? איך אפשר לדעת? האם כל קופה יכולה לעשות ככל העולה על רוחה? ענת
זאת בדיוק הצרה
הקופות מנצלות את הפירצה שהשאיר להן משרד האוצר, ועושות ככל העולה על רוחן. גם אני שמעתי שמועות על תשלום חד פעמי ממכבי. אבל עוד לא הגעתי לבדוק את זה בעצמי. אשמח אם בעלי נסיון יספרו לנו.

סביון1

New member
סליחה - לא משרד האוצר אלא הבריאות

זאת בדיוק הצרה
הקופות מנצלות את הפירצה שהשאיר להן משרד האוצר, ועושות ככל העולה על רוחן. גם אני שמעתי שמועות על תשלום חד פעמי ממכבי. אבל עוד לא הגעתי לבדוק את זה בעצמי. אשמח אם בעלי נסיון יספרו לנו.

ענתי27

New member
אבל מישהי כתבה לי שאמרו לה

אבל מישהי כתבה לי שאמרו לה
במכבי שמחזירים 4 פעמים בשנה על טיפול בתרומת ביצית אז מה, כל סניף של מכבי עושה מה שבא לו? איך אפשר לדעת?

שיר5520

New member
לאף אחד זה לא ברור! גם לא לקופות

זו אחת הבעיות שאנחנו מנסים לפתור. אין שום תשובות ברורות מהקופות וגם ההחזרים לא תמיד אותו הדבר. בשבועות הקרובים אנחנו נפגשות בין השאר עם נציגי כל הקופות, כדי לקבל מהם תשובות יותר רציניות.

החזר בקופ"ח כללית

זו אחת הבעיות שאנחנו מנסים לפתור. אין שום תשובות ברורות מהקופות וגם ההחזרים לא תמיד אותו הדבר. בשבועות הקרובים אנחנו נפגשות בין השאר עם נציגי כל הקופות, כדי לקבל מהם תשובות יותר רציניות.
החזר בקופ"ח כללית
קופת חולים כללית מממנת רק החזרת עוברים מוקפאים בארץ לכמה פעמים שהוועדה מאשרת - 2,700 ש"ח החזר לכל החזרת עוברים. פרטים אלו נמסרו לי ע"י "ועדת חברים" - טלפון 5152826 יש מקומות כמו באסף הרופא שלא משלמים כלום בעבור החזרת עוברים מוקפאים ועל כן "ההחזר" של קופ"ח כללית הוא פול גז בניוטרל - עבור דבר שלא עולה כלל ! כלומר זו דרכם להתנער מלשלם !
דורית

מצב
הנושא נעול.
למעלה