כמה התגעגעתי לחתכי לחות כאלו

נועם ס

New member
../images/Emo108.gifזכור לי 1 באוק' בשנים האילו ס

סביב ה100 בשרון(ערב ראש השנה/סוכות, איני זוכר בדיוק, ולאחר השיטפון בשרון 0 ממ בתל אביב

גדי ל

New member
המערכת המפורסמת של 1-3.10.86:

הינה המערכת הרצינית המוקדמת ביותר שהיתה ואשר באותה שנה יצאה עוד לפני ראש השנה (ערב החג היה ב- 4.10). גשמים החלו לרדת מליל 30.9 לתוך 1.10 מלווים ברוחות חזקות ובס"ר. הגשם ירד בצפון והתפשט למרכז והגיע עד ב"ש!! (1 מ"מ) וטיפות אף ירדו במצפה רמון!! (חסר תקדים למערכת "חורפית" בשלב זה של השנה). ב- 2.10 הגשמים התחזקו וירדו בכל צפון הארץ ומרכזה. ב- 3.10 נמשך הגשם בעיקר בצפון עד לשעות הלילה. הטמפרטורות ירדו עוד אל מתחת ל- 10 מ"צ ב- 850 מ"ב!!. כמויות גשם חסרות תקדים ירדו בשלושת הימים הללו והגיעו עד לכ- 80 מ"מ!! באזור רחובות. הערה: לא מזמן פורסם באחד הפורומים מאמר נרחב ומדוייק יותר על ארוע הגשם הנדיר הזה..- מומלץ!!

supercellstorm

New member
החקלאים באמת זקוקים לגשם רק בעיתו

כל שינוי קטן גורם לנזקים- כמעט אף שנה אינה טובה לכל החקלאים לצערינו... או הרבה מדי גשם, או ברד או גשם מוקדם מדי....קשה קשה לחקלאים . אני מקווה שירד בכל זאת גשם- ושלא יהיה מכך נזק לכותנה אם זה אפשרי. :)

לפי החתכים בלבד נראה

ש"שיא" הפעילות הוקדם ביממה... תוכל להעלות מפות רום+קרקע לשני 00Z ושלישי 00Z?

א ס ף ב

New member
שלישי 00Z

מעבר ציר אפיק (נסגר גם שקעון רום) למתי הוא היה צפוי בעידכונים קודמים?

adi cb14

New member
לא הוקדם...

עדיין צפוי גם לפי גפס ס"ר ביום שלישי בבוקר למרות שחתכי הלחות לא מראים את זה.... בעידכון האחרון היתה התמתנות מעצבנת והקו ממנו יתחילו ס"ר יצפין וגם תתמעט הכמות.

השאלה היא אם GFS מראה ס"ר

גם בשני בבוקר מבחינת גרפי יציבות. מבחינה סינופטית ציקלוניות חזקה יותר בקרקע דווקא בשני בבוקר.

adi cb14

New member
אני אבדוק...

בעידכון הקודם לפי הגרפי יציבות היתה אינוורסיה(לא זוכר באיזה גובה) אבל ענן שהיה פורץ אותה היה ניהיה בקלות ס"ר חזקה מאוד.

א ס ף ב

New member
בבוקר T700 עדיין לא קר מספיק

בערך 5-6 מ"צ בצפון. הוא מתקרר בהמשך היום לסביב 3-4 מ"צ, אבל אז ה-500 מתחמם. לכן כאמור אנחנו צריכים קצת מזל ותאום טוב יותר בין השכבות בשביל ס"ר

מה עם הים הלוהט?

לקחתם את זה בחשבון? בדרך כלל זה מתכון קלאסי לנפיצות שגם נפיחות המיילעך מתגמדות לידה

א ס ף ב

New member
ודאי, הוא יתרום את חלקו מלמטה

אנחנו רק מקווים שלא תהיה אינברסיה עצבנית מידי שתלחץ מלמעלה המגדלים המפותחים יותר עשוייים להראות מעל הים עצמו

ענק../images/Emo6.gif

"אין להפריח ברשות הרבים"... מיילעך, שים ת'תמרור בחנייה ליד האוטו...

adi cb14

New member
אוקיי בדקתי את המצב ואלו התוצאות...

יום שלישי בבוקר בדקתי את נקודה 33,35 לשעה 00 וגפס מראה סיכוי לס"ר חזקות מאוד אבל גוש אוויר צריך לעלות קצת יותר כדי להגיע להתעבות(הלחות במפלסים התחתונים נמוכה יותר) אני עדיין חושב שיהיו ס"ר. צריך לציין שהמפלסים הבינוניים והגבוהים יבשי אז כל ס"ר(אם תיהייה) לא תחייה יותר מדי זמן כמו שזה נראה. בקשר ליום שני בבוקר יש שכבה יציבה מדי במפלסים הבינוניים שתמנע ס"ר אז כנראה שנזכה ליום עם עננות רבה ומפותחת מעט גשמים מקומיים אפשרות לחזקים למספר דקות.

למעלה