כל הכבוד

תומרק

New member
כל הכבוד

בסך הכל כל הכבוד לחרדים. הם גם מנהלים חיים יפים ושקטים ומסורתיים; גם מכבדים את נשותיהם בכך שאינם מסתכלים בפרהסייא בתמונות של נשים עירומות אחרות; גם מתנהגים בנועם הליכות; גם מסתפקים במועט; גם לא כופים על סביבתם כמעט שום דבר אלא בסך הכל מתרכזים בעצמם ובצרכיהם; גם אוהבים את כלל ישראל בשעה שלעיתים קרובות, יש לציין, חלק מכלל ישראל מאוד לא אוהב אותם ואפילו שונא (!); גם קוראים הרבה ועוסקים בלימוד; גם מתרחקים ממלחמות ומחלוקות עד כמה שהדבר ניתן, כמובן; גם נותנים יד לחברות מזון גדולות ובכך מסייעים לכלכלה הישראלית ולהשקעות מחו"ל; גם מחנכים לתורה ולמעשים טובים. ...וכל מי שהוא אפילו קצת מסורתי, או שהוא מרגיש חלק מארץ הזאת, צריך שיהיה לו כבוד, ולו בסיסי, לאנשים האלו שהם ככל האנשים.

טל קר

New member
קראתי את דבריך, ובדקתי את התאריך

בשעון, שמא גם אני נרדמתי לעשרות שנים כחוני המעגל. אך לא. לאור כך, אני שמחה שטוב לך ונעים, אבל המציאות אינה ורודה כפי שציירת אותה. ראשית, לא כל החרדים מתנהגים בנועם הליכות, ונועם הליכות זה לא ממש הדבר הראשון שעולה לי בראש כשאני חושבת על חרדי. כנראה יותר מדי אסוציאציות של חרדי=זריקת אבנים חרדי= שנאת חילוניים חרדי=יחס לא טוב לנשים, פגמו לי בנועם. אגב, לומר על החרדים שאינם כופים על סביבתם? הי, משפחות ההרוגים מאסון המטוס שלא הורשו לצאת למקום עד צאת השבת, מזכיר לך משהו? פרשת הובלת המשחן בשבת מזכיר לך משהו? העדר תחבורה ציבורית בשבת מזכיר לך משהו? העדר אפשרות לנישואים אזרחים בישראל מזכיר לך משהו? בקשר לנקודה של כיבוד נשים: יש דרכים רבות לכבד נשים ולא להסתכל בפרהסייא בתמונות של נשים עירומות אחרות זה נחמד מאוד אבל ממש לא מספיק כדי לכבד נשים. כמו כן מאוד אשמח אם במסגרת כיבוד הנשים לא ינתן *לגברים* להחליט מה מכובד בשביל נשים ומה לא, אלא שינתן לנשים להחליט בעצמן. עכשיו בנוגע לחינוך לתורה ולמעשים טובים. לא צריך להיות דתי כדי להיות מחונך למעשים טובים, ומבחינתי אין שום דבר חיובי בחינוך לתורה. עם זאת, יש לי כבוד בסיסי לרוב האנשים באשר הם אנשים. אלא מאי, כשמעשיהם פוגעים בי או באמונות שלי, הקרדיט הראשוני שניתן להם הולך ונשחק. אני מביאה לך קישור לשני מאמרים של ד"ר צופיה מלר מאתר חופש. הראשון על מעמד האישה בהלכה, והשני על האישה בחברה החרדית. אני גם מביאה לך קישור למאמר שמראה את "אהבת" כלל ישראל בכמה מהעיתונים החרדים.

תומרק

New member
על חרדים ונועם הליכות

בסך הכל די שכנעת אותי בתגובה שלך. יחד עם זאת בכל זאת החרדים הם אנשים ככל האנשים. אל לך לשכוח שהם מנהלים חיים יפים ומסורתיים; מכבדים את נשותיהם ואת הזולת; מקיימים דיון בדרכי בנועם, כפי שהם בעצמם מעידים; מסתפקים במועט; מלאים באהבת השם ולמי שלא מאמין בהשם הם מלאים באהבת ישראל; הם נותנים כבוד למילה הכתובה, כפי שקראתי באיזו הודעה בפורום, מרבים בקריאה ועוסקים בלימוד; מחנכים לתורה ולמעשים טובים. אני לא אומר שהחילונים הם לא כאלה, יש ויש. יכול להיות שאפילו החילונים הם יותר בעלי דרך ארץ, או שהם יותר סימפטים לפעמים (לא כולם), אבל החרדים הם בהחלט נחמדים. יצא לי להכיר אותם ואני יכול לומר זאת בביטחה.

neatsun

New member
גם אני קראתי את דבריך

ולא הצלחתי להחליט בנפשי אם זו פרודיה או לא. כל כך הרבה נקודות שהעלית, כל מה שחסר להן מבחינתי זה המרכאות הכפולות שיהפכו אותן על פיהן, ויבהירו את האלמנט הציני. טל הדגישה והתייחסה חלק מהנקודות, ואני רוצה להוסיף ... "מתרחקים ממלחמות"? כן, הרבה מחיילנו היו מעדיפים להיות רודפי שלום כמו החרדים. "מתרחקים ממחלוקות"? עקבת אחרי המעורבות החרדית בפוליטיקה הישראלית על כל רמותיה? "נועם הליכות"? כנראה לא יצא לך להיות אישה חילונית ולעבור קרוב לאחת השכונות החרדיות בירושלים (ואני לא מתכוונת בבגדים חשופים..מספיק ללבוש מכנסיים..), חויה מפחידה! אפשר להתייחס כמעט לכל משפט מדבריך, אבל נראה לי שהרעיון ברור. יש לי כבוד לחרדים כאנשים, כפי שיש לי כבוד לכל אדם, אלא אם כן הוא הוכיח לי שאינו ראוי לכבוד הזה. אבל אין לי כבוד לאורח החיים שלהם, עם ההשלכות שלו כלפי חוץ, לכלל החברה בארץ, וכלפי פנים - לחריגים ולחלשים שבתוכם.

תומרק

New member
הרעיון די ברור

בסך הכל די שכנעת אותי בתגובה שלך. יחד עם זאת בכל זאת החרדים הם אנשים ככל האנשים. אל לך לשכוח שהם מנהלים חיים יפים ומסורתיים; מכבדים את נשותיהם ואת הזולת; מקיימים דיון בדרכי בנועם, כפי שהם בעצמם מעידים; מסתפקים במועט; מלאים באהבת השם ולמי שלא מאמין בהשם הם מלאים באהבת ישראל; הם נותנים כבוד למילה הכתובה, כפי שקראתי באיזו הודעה בפורום, מרבים בקריאה ועוסקים בלימוד; מחנכים לתורה ולמעשים טובים. אני לא אומר שהחילונים הם לא כאלה, יש ויש. יכול להיות שאפילו החילונים הם יותר בעלי דרך ארץ, או שהם יותר סימפטים לפעמים (לא כולם), אבל החרדים הם בהחלט נחמדים. יצא לי להכיר אותם ואני יכול לומר זאת בביטחה.

neatsun

New member
משעשע מאד

שלוש תגובות לשלוש הודעות. כותרות שונות, תוכן זהה. נגמרו לך המילים? חשבת שזה יהיה יותר משמעותי אם תדביר את הטקסט הזה שלוש פעמים?

אוהד1

New member
כבוד ניתן לזה הראוי לכבוד

אני מכבד כל אדם שמתנהג כבן אדם, בלא קשר לאמונתו, מוצאו, מינו או גילו. תומרק עשה הכללה שיש בה פסול. יש חרדים שמנהלים חיים יפים, מכבדים את נשותיהם, ולא כופים דבר על סביבתם. בדיוק כמותם יש גם חילונים. אז מה - אתה נותן גם כבוד לחילונים? מצד שני, יש חרדים במכים את נשותיהם, בדיוק כמו חילונים מסויימים. אז תרד מההכללות ותתייחס עניינית.

תומרק

New member
כבוד לחילונים

בסך הכל די שכנעת אותי בתגובה שלך. יחד עם זאת בכל זאת החרדים הם אנשים ככל האנשים. אל לך לשכוח שהם מנהלים חיים יפים ומסורתיים; מכבדים את נשותיהם ואת הזולת; מקיימים דיון בדרכי בנועם, כפי שהם בעצמם מעידים; מסתפקים במועט; מלאים באהבת השם ולמי שלא מאמין בהשם הם מלאים באהבת ישראל; הם נותנים כבוד למילה הכתובה, כפי שקראתי באיזו הודעה בפורום, מרבים בקריאה ועוסקים בלימוד; מחנכים לתורה ולמעשים טובים. אני לא אומר שהחילונים הם לא כאלה, יש ויש. יכול להיות שאפילו החילונים הם יותר בעלי דרך ארץ, או שהם יותר סימפטים לפעמים (לא כולם), כך שאני בהחלט נותן כבוד גם לחילונים. למה לא? אבל החרדים הם בהחלט נחמדים. יצא לי להכיר אותם ואני יכול לומר זאת בביטחה.

למעלה