כיתה א´

nonana

New member
כיתה א´ ../images/Emo53.gif

היי אני צריכה עצה. הילדה שלי היום בגן חובה במסגרת פרטית שנקראת החינוך המוזהב. במסגרת זו כמו בחינוך האנרופוסופי מומלץ לשלוח ילדים לכיתה א´ מינימום בגיל שש וחצי שבע. הילדה שלי ילידת יולי כך שהיא תגיע לכיתה א´ היא תהיה רק בת שש וחודשיים. ביה"ס אמר לי שהנטייה שלהם היא להשאיר ילדה בגילה עוד שנה בגן. וכאן אנחנו בבעיה- משום שגם היא וגם אנחנו מעדיפים שתעלה לכיתה א´. מה כדאי יותר ללכת עם המערכת או בעצם להתעקש ולהעלות אותה לכיתה א´. השבוע היא אמרה לי "אמא- אני רוצה לעלות לכיתה א´ תגידי למורה שאני רוצה לעלות ולא להשאר עוד שנה בגן" אשמח לקבל תשובות.

רובנס

New member
אני הייתי ממתין עם זה עד

אפריל ואם הילדה בוגרת ובשלה לבית הספר הייתי שולח ללא היסוסים אין טעם לגרור עוד שנה אם הילד בוגר

loolooo

New member
בניגוד לרובנס, לדעתי יש הרבה צדק

בגישה שאומרת להשאיר את הילד עוד שנה. בדרך כלל במקרים כאלה יוצא שכרו בהפסדו והילד "מרויח" המון בזה שיש לו זמן להתגבש חברתית ולימודית ולהיעשות בוגר מספיק להיכנס ללחצים של בית הספר.להרבה הורים אצה הדרך ויוצא לפעמים שלא בכוונה הילד נכנס למערכת דרישות ועדיין אין לו מספיק מוכנות לענות עליהן. אינני מכירה את בית הספר שאת מדברת עליו אבל לדעתי צריך לברך אותם על היוזמה הזאת. לדעתי לא כדאי לשתף את הילדה (במיוחד לא בשלב הזה שעדיין יש עוד לפחות חצי שנה עד תחילת שנת הלימודים הבאה) בהתלבטות שלכם. קחו את הזמן וחשבו טוב. בהצלחה!

droli

New member
nonana ערב טוב,../images/Emo41.gif../images/Emo20.gif../images/Emo41.gif../images/Emo20.gif../images/Emo41.gif../images/Emo20.gif../images/Emo41.gif

כמו שוודאי שמת לב, בתי בכורתי חגגה היום יום הולדת. היא בת 8, והיא באמצע כיתה ג´. מה שאומר שהיא עלתה לכיתה א´ לפני גיל 6. (גם בתנו השניה תעשה את זה כנראה, אם הגננת תאשר שהיא בשלה מספיק) זו לא היתה יוזמה שלנו, או דחיפה שלנו. זה הגיע מהגננת שאמרה שהיא בשלה מספיק, ועוד שנה בגן ישעמם לה. היום היא מוכיחה את עצמה. היא תלמידה נהדרת וחברותית. נכון הדבר שמבחינה רגשית היא קצת אחרי חבריה, אבל זה לא משהו שלא ניתן להתגבר עליו. אם לדעת הגננת היא בשלה, אז יאללה שתעלה לכיתה א´. אם לא, שתמתין שנה. לא יקרה דבר. מיכל

nonana

New member
תודה רבה

אני חושבת שלמרות שהחינוך שם הוא בעד להכניס ילדים לכיתה א" רק בגיל שבע אני אזרום עם האינטואיציה שלי. למרות שרוב חברי כיתתה יהיו מעל גיל שבע. תודה על העצות

levona

New member
בוקר טוב נונאנה

לדעתי זה תלוי בבשלות של הילדה אם היא מוכנה מבחינה נפשית וחברתית לעלות לכיתה א´.

noa_f

New member
ותלוי גם בקבוצה החברתית שלה

אם כל חבריה לגן עולים לכיתה א´ והיא מוכנה לכך מבחינה שכלית ורגשית, כדאי להעלות אותה, אפילו אם הם יותר גדולים - כדי לשמור גם על מסגרת חברתית מוכרת.

למעלה