כדאי למשוך עוד קצת בחו"ל ולקבל זכויות תושב חוזר?

צחיניו

New member
כדאי למשוך עוד קצת בחו"ל ולקבל זכויות תושב חוזר?

שלום לחברי הפורום.
לאחר שנה ו 8 חודשים בחו"ל אנחנו (נשוי +1) רוצים לחזור לארץ.
אנחנו מתלבטים האם לחזור בקרוב ולפני שיעברו שנתיים (נובמבר 14') או האם כדאי לנו להמתין עד שיחלפו שנתיים ונהיה זכאים לזכויות תושב חוזר (פברואר 15').
מספר פרטים רלוונטיים:
1. קיבלתי הצעת עבודה שתייצר מצב של יציבות כלכלית עם החזרה באיזור נובמבר - דחייה לפברואר כנראה תהפוך את ההצעה ללא רלוונטית. החשש שלי הוא כמובן מתהליך חיפוש העבודה בארץ שיכול לקחת זמן רב (הייטק, מנהל פרוייקטים).
2. בכוונתינו להביא מכולה איתנו שתכלול כמעט את כל הדברים שמתכתחילה הבאנו איתנו מהארץ - עם תוספות זניחות. אני מבין שאם אני חוזר עם אותם דברים שיצאתי איתם (יש לי רשימות תכולה חתומות וכו') אז לא אהיה מחוייב בתשלום מס. נצטרך בארץ לרכוש מספר מוצרי חשמל כגון מקרר, מכונת ומייבש כביסה וכנראה מספר פריטים נוספים.

כאמור - הדילמה שלי היא האם השיקול של עבודה ויציבות כלכלית עם החזרה עולה על השיקול של הוויתור על זכויות תושב חוזר.
אשמח לעצתכם!

ברוך הבא לפורום

המשך:

ההמלצה שלי היא לקחת דף ועט
ולעשות טבלה של יתרונות מול חסרונות
ל2 האופציות שלך.
&nbsp
למשל לכתוב
ביתרונות של לחכות עד לקבלת זכויות כתושב חוזר;
תכתוב את כל הזכויות שאתה מקבל!
&nbsp
בחסרונות-הפסד הצעת עבודה.
&nbsp
אם תגיע עכשיו
תרוויח עבודה
תפסיד כל הזכויות שכתבת לעיל (ובאמת תכתוב את כלללל הזכויות בטבלה)
&nbsp
-----
עוד הצעה;
לקחת סכום משכורת חודשית עתידית
לכתוב אותה*
מול חישוב של כל סכומי ההטבות שתקבל כתושב חוזר.
ואז כשתראה את הסכומים זה יתן לך גיבוש החלטה.
&nbsp
* הערה;
הייתי אולי מציעה לך לעשות סכום חודשי כפול 12 חודשים-אבל האם אתה בטוח ב100% שלא יפטרו אותך ושתקבל קביעות בעבודה?
&nbsp
----
ודעתי האישית-
עבודה תמיד אפשר למצוא
לדעתי שווה יותר לחכות לזכויות של תושב חוזר.
&nbsp
&nbsp

צחיניו

New member
תודה על קבלת הפנים וההצעות :)

חייב לפתוח ולומר שנטיית הלב שלי היא לטובת היציבות הכלכלית שבאה עם קבלת הצעת העבודה לעומת חוסר הוודאות שתבוא עם דחיית ההצעה והמתנה לזכויות - זה נכון ש"עבודה תמיד אפשר למצוא" - אני חושש מכמה זמן זה ייקח - מבחינתי זה סיכון לחפש עבודה במשך 3-6 חודשים, והצעת העבודה שקיבלתי כוללת סוג של קביעות והסיכון לפיטורין נמוך (טפו טפו...)
אני אכן מנסה לעשות כזו טבלה וחשב את כל סכומי ההטבות שלמיטב הבנתי הזכויות לאחר שנתיים כוללות:
1. פטור ממכס/מיסים על כל מני מוצרים - מכיוון שכבר יש לנו את הרוב אז אני לא רואה פה יתרון משמעותי מול הכנסה יציבה
2. סיוע בקורסים מקצועיים שונים ממשרד הקליטה - יכול להיות יתרון מעניין ללמוד משהו חדש אך גם אני וגם זוגתי בעלי מקצועות מבוססים ולכן זה יותר "בונוס" פוטנציאלי מיתרון משמעותי.
האם יש זכויות נוספות שלא חשבתי עליהן?
אני גם לא בטוח איך לחשב את כל סכומי ההטבות - פשוט להניח שאני קונה מקרר, מכונת כביסה ועוד כמה דברים בעלות כוללת של, נגיד 10,000 ש"ח ולכן ההטבה תהיה פחות או יותר 20% - 2000 ש"ח?

לעניין החופש בארץ - האם הכוונה היא לחזור לארץ לצורך העניין בנובמבר ואז לטוס חזרה למספר ימים לארץ היעד בפברואר ולנסות "למכור" את זה כאילו שחזרתי לארץ כתושב חוזר בפברואר? נראה לי שקוף מדי לא כך? בטח אם כבר נשכור דירה ונתחיל לעבוד וכדומה לא?
שוב המון תודה על העיצות!

רזאי

New member
תזכור שמותר לך

להיות בארץ לחופשה שנתית של כ120 יום, ועדיין לקבל את כל הזכויות. אני לא זוכרת בדיוק כמה ימים, תבדוק את זה. אפשר להגיע לארץ, לא לעבור כמובן את מכסת הימים המותרת, ולנסוע שוב לחו"ל בסוף תקופת השנתיים לזמן קצר.

תבדוק אם הזכויות של שהות 2 בחו"ל משתלמות לך.

למיטב ידיעתי אין הרבה זכויות ל2 בחו"ל במקרה שכן תחזור עכשו ל4 חודשים טוס לחו"ל ואז תחזור בתור תושב חוזר.

eladogden

New member
בכל מה שקשור למכס...

תושב חוזר נחשב כזה אם שהה מחוץ לגבולות ישראל מעל שנתיים וסך ביקוריו בכל שנת העדרות לא עלו על 4 חודשים.
יחד עם זאת, אתה לא יכול לבוא בשנה ו-8 ולהגיד למכס 'תחתמו לי כי יש לי 4 חודשים שמותר לי לבקר פה'... רק אחרי שנתיים של העדרות יוכל המכס לחתום לך על הדרכון ולהזין את מס' הזהות שלך לצורך פטור.
אם יש לך רשימון יצוא, בצירוף רשימת האריזה - תוכל להחזיר את הדברים בפטור ממכס.
רשימת אריזה אינה הוכחה קבילה לצורך הכנסת הפריטים חזרה, כי רשימת אריזה כל אחד יכול להכין. רק רשימון יצוא של המכס, על מס' הזהות שלך, בצירוף רשימת האריזה, יוכל לשמש לצורך הכנסת הפרטים. מי שעשה לך את השילוח לחו"ל צריך להחזיק העתק של הרשימון.
דברים שהוספת למטען - תהיה חייב לשלם עליהם מכס/מע"מ/מס קניה לפי תעריף המכס. אם יש לך חשבוניות של הפריטים, הכן אותם גם. פריטים עד שנה מחוייבים בהצהרה על ערכם המקורי - בעיקר מכשירי חשמל.

בברכה, אלעד

צחיניו

New member
תודה על המידע, עכשיו...

אני מנסה להחליט באמת האם שווה לי להמתין עד שיעברו שנתיים או באמת לארגן מהלך של לקפוץ לחו"ל על מנת שאוכל להצהיר כי עברו שנתיים (למרות שאני מניח שזה מסוכן ודי שקוף)
אלעד - שאלה בדבר "פריטים עד שנה מחוייבים בהצהרה על ערכם המקורי" - מה בדבר פריטים שרכשתי לפני יותר משנה? ואם אין ברשותי את החשבוניות? לדוגמא - אם רכשתי מכשיר ריצה לפני כשנה וחצי בכ 500$ - מה אדרש לשלם עבורו תחת מכס/מע"מ/מס קניה?
שוב תודה!

eladogden

New member
אם הדגם הזה קיים וניתן לראות עלות שלו באינטרנט....

אתה יכול להפחית 10% פחת לכל שנה עד 3 שנים...
סביר להניח שהמכס לא יתווכח אתך על זה... וציוד ספורט מותר בפטור לתושב חוזר.
אם אתה לא תושב חוזר - 10% מכס + 18% מע"מ.

mumsile

New member
חברת שילוח ועמילי מכס

מי מכיר חברת שילוח מהימנה שעובדת עם בלגיה ועמילי מכס הגונים
תודה

eladogden

New member
כל חברת שילוח בישראל עובדת עם סוכן או שניים בבלגיה

השאלה היא האם אתה רוצה גורם אחד שיתן לך הצעת מחיר 'דלת לדלת' או לנסות להרכיב 'חבילה'....
משלח בלגי שיארוז וישלח את הדברים עד אשדוד/חיפה, עמיל מכס שישחרר את המטען ומוביל מקומי שימשוך את המכולה עד לביתך ... או חברה שגם תבצע פריקה...
אלעד

למעלה