כאב קורע לב

alon14

New member
תשובות לשאלות שלי ../images/Emo13.gif

1. נניח שכן (רוב הישראלים לרוע המזל יענו בחיוב לשאלה זו). 2. Israeli Nationalism. 3. לאומנות (ישראלית). 4. נניח שלא (רוב הישראלים יענו בשלילה לשאלה זו). כלומר: תשובות שונות לשאלות זהות.

yariv~2

New member
אלון, המדינה נועדה ליהודים.

זהו בהחלט אקט לאומני, אך זהו רצונם של יושבי הארץ הזו. לאומנות קיצונית היא מסוכנת, אך פלורליזם חסר גבולות הוא מסוכן הרבה יותר. רק לצורך הדיון, האם אתה תומך במדיניות ארה"ב לגבי המלחמה בטרור (לא חשוב כרגע הדרך - אני מדבר על האידיאולוגיה).

alon14

New member
אם אתה מתכוון...

...ל"אמריקה מעל לכל", אז התשובה שלילית.

yariv~2

New member
לא..אני לא מתכוון לזה.

בכל אופן, פג תוקפו של השרשור, נסיים את זה בפעם אחרת

mosh_the_ant

New member
אם כך, סלח לי,אתה ממש טיפש!

אם אתה חייב להתבצר בעמדותיך ולא מוכן להקשיב למה שאמרתי. אם אתה חייב להתפלפל ולהגיד לי שאם השתמשתי במרכאות אז זה לא מה שאמרת. אתה בתור שמאלני מילטנטי -תביא להרס הבית שלך -ללא שום סיבה מיוחדת. אני בתור ימני -אולי גם יגרום לכך -אבל לפחות יש סיבה מוצהרת לכך.-אידיאולוגיה -אהבת הארץ-ורצון לשמור עליה. אנשים כמוך מגעילים אותי.לא ציפיתי שתעבור על ההיסטוריה של כל משתמש בפורום הזה- אבל אם היית מכיר אותי וקורא דברים אחרים שכתבתי -היית רואה שתמיד הסתכלתי על הצד השני.זה שאני לא מקבל אותה ,זה משהו אחר. אל תתפוס מעצמך כל כך -אתה לא כזה להיט.

alon14

New member
שמאלני מיליטנטי...

...רק יעזור לבית, כי סלח לי, גיוס חובה הוא דבר פאשיסטי. הייתי מצפה מכל שמאלן רציונלי לקנות כרטיס בכיוון אחד למדינה אחרת ללא גיוס חובה (אולי פלורידה, כדי לעזור לדמוקרטים לנצח את הרמאות הרפובליקנית
). ועוד דבר: הבית יכול ללכת לעזאזל. אם ישראל לא יכולה להחזיק צבא מתנדבים מספיק חזק, אז אין לה זכות קיום.

mosh_the_ant

New member
אני מקווה בשבילך שאתה באמת בן 14

כי אז אם לא -אתה בצרות צרורות.(או אנחנו) הסיבה היחידה שיש גיוס חובה -הוא שיש 22 מדינות ערביות מוסלמיות שלא ממש מתלהבות מהעובדה שמדינת ישראל קיימת. אוו...אוו... יש לי רעיון ! אולי כולנו נעלם בפוף קסום,כדי ששכנינו הערבים לא יכעסו וייפגעו בנו? מממ....לא נראה לי. גם אני מת לטוס למדינה אחרת -הולנד לדוגמא-(שאגב -יש לי סיכוי טוב-עד מעולה לקבל אזרחות שם..) אבל יש משהו נעלה יותר מלהיות אזרח חופשי בעולם. זה העובדה שאתה נלחם למען משהו שגדול ממך-שאתה מחזיק אותו כגדול-בזכותך ה"רעיון" קיים. (במקרה זה -רעיון המדינה).אתה מבין ? עכשיו -מכיוון שלמדתי קצת היסטוריה והחומר עדיין טרי בראשי(האידיאולוגיה הפשיסטית וכאלה),וגם קצת סוציולוגיה-אני יודע שרעיונות כאלה לא מרחפים באוויר ונקלטים בראש -מישהו מחנך לערכים האלה-ממשל על כל מוסדותיה,משפחה חברים וכדומה,אז יכול להיות שאני מושפע מהם ואולי לא "רואה את האור" כמוך-אני עדיין מחשיב אותם כערכים נעלים. ומכיוון ש: 1. רק בישראל אני (עדיין) יכול לשבת -ללא כל פחד שמישהו יסלק אותי מביתי בגלל שאני יהודי,או בן כל עדה אחרת-פה -אף אחד לא יכול להגיד לי כלום.פה אני חופשי לחלוטין. (בוא לא נדבר על סיפורים מפלצתיים של בירוקרטיה,כפייה דתית וכדומה -כי זה קורה בכל פינה בעולם). ו 2. מכיוון שישראל היא עדיין מדינה דמוקרטית,ואין בה ממשל פאשיסטי\דיקטטורי \אוליגרכי \שלטון דתי כל שהוא, אני מאמין שמדינת ישראל היא רעיון טוב שצריך להלחם בעבורו.זאת הסיבה שלא קניתי כרטיס לכיוון אחד ליוון,או רוטרדם,אוסטרליה. קאפיש ? שיהיה לך יום טוב .

alon14

New member
אני מקווה בשבילך...

...שאתה יודע מה זה argumentum ad hominem. "הסיבה היחידה שיש גיוס חובה -הוא שיש 22 מדינות ערביות מוסלמיות שלא ממש מתלהבות מהעובדה שמדינת ישראל קיימת." אז מה? אף אחד לא אמר לי להיות קוץ בתחת לאומן שחי על מענקים אמריקאיים וחושב שיש לו זכות היסטורית על הארץ שלו. מדינה שלא יכולה להגן על עצמה עם צבא שכירים - עדיף שלא תתקיים. "אוו...אוו... יש לי רעיון ! אולי כולנו נעלם בפוף קסום,כדי ששכנינו הערבים לא יכעסו וייפגעו בנו?" לא. אני אומר שנחתום על הסכמי שלום עם סוריה (שתכבד אותם אם בוש יתעקש, ויש לו סיבות מצוינות להתעקש) שהיא הגוף המדיני היחיד שגובל בנו ועוין לנו, ונספח את פלסטין (כן, וזה אומר לתת להם זכות בחירה). עם קצת תשלומי רווחה והשכלה הפלסטינים ייטמעו בנו. "גם אני מת לטוס למדינה אחרת -הולנד לדוגמא-(שאגב -יש לי סיכוי טוב-עד מעולה לקבל אזרחות שם..) אבל יש משהו נעלה יותר מלהיות אזרח חופשי בעולם." דווקא אין. "זה העובדה שאתה נלחם למען משהו שגדול ממך-שאתה מחזיק אותו כגדול-בזכותך ה´רעיון´ קיים. (במקרה זה -רעיון המדינה)." גדול, מכריחים אותי להילחם עבור רעיון בו אני לא מאמין. רוצה שאני אגייס אותך גיוס חובה לאיזו מחתרת אנטי-קפיטליסטית שמתכננת לשדוד כמה מאות מיליארדים של דולרים ולהשתמש בהם על מנת להוריד את הדאו ג´ונס ל-2000? המדינה אינה גדולה ממני ואני לא חייב לה כלום. במקרה הזה אני:מדינה = אתאיסט:דת. "אתה מבין ? עכשיו -מכיוון שלמדתי קצת היסטוריה והחומר עדיין טרי בראשי(האידיאולוגיה הפשיסטית וכאלה),וגם קצת סוציולוגיה-אני יודע שרעיונות כאלה לא מרחפים באוויר ונקלטים בראש -מישהו מחנך לערכים האלה-ממשל על כל מוסדותיה,משפחה חברים וכדומה,אז יכול להיות שאני מושפע מהם ואולי לא ´רואה את האור´ כמוך-אני עדיין מחשיב אותם כערכים נעלים." היסטוריה? עשיתי חצי מהבגרות שלי לפני חודש על הנאציזם (וגם על הוויימאר אבל זה מדבר גם על נפילת הדמוקרטיה בגרמניה). אני לא אתווכח איתך על מה שכתבת, חוץ מ"אני עדיין מחשיב אותם כערכים נעלים" - ואני עדיין מחשיב את האנטי-לאומנות כערך נעלה, so what? אני לא כופה איתך לבוא איתי לשרוף כנסיות ולשדוד בנקים, אל תכפה עלי לדכא את המחשבה החופשית של אנשים. "1. רק בישראל אני (עדיין) יכול לשבת -ללא כל פחד שמישהו יסלק אותי מביתי בגלל שאני יהודי,או בן כל עדה אחרת-פה -אף אחד לא יכול להגיד לי כלום.פה אני חופשי לחלוטין. (בוא לא נדבר על סיפורים מפלצתיים של בירוקרטיה,כפייה דתית וכדומה -כי זה קורה בכל פינה בעולם)." אתה טועה: א. ארה"ב נחשבת למקום הבטוח ביותר בעולם עבור יהודים על פי סקר שנערך ישר אחרי ה-11/9. ועל כפייה דתית - לא אמרתי שאיטליה יותר טובה. אם תחיה במדינה ליברלית בארה"ב כגון ניו יורק או קליפורניה אז לא תהיה שום כפיה דתית ותוכל לחיות כיהודי מן המניין. "2. מכיוון שישראל היא עדיין מדינה דמוקרטית,ואין בה ממשל פאשיסטי\דיקטטורי \אוליגרכי \שלטון דתי כל שהוא, אני מאמין שמדינת ישראל היא רעיון טוב שצריך להלחם בעבורו." טעות. ישראל היא דיקטטורה צבאית. אין אף מפלגה שבעד ביטול גיוס החובה; אין אף מפלגה לא-סקטוריאלית חוץ ממרצ ושינוי שבראש מצעה עומד נושא שאינו ביטחון; כמות הגנרלים בפוליטיקה שערוריתית; ה-social mobility שואפת לאפס (בנושא האוליגרכיה); המדינה מממנת ממסד שנכנס לך לצלחת ומדכא את מחשבתם החופשית של ילדיך; ושירות צבאי הוא דרישה לתפקידים בחברות ממשלתיות (דוגמה: טייסים באל על). אני באופן אישי, אגב, מאמין ששחרור העולם מהטפילות הנקראת דת הוא רעיון שצריך להילחם עבורו עוד יותר. לא ביקשתי ממך להתנקש באף מיסיונר. "זאת הסיבה שלא קניתי כרטיס לכיוון אחד ליוון,או רוטרדם,אוסטרליה. קאפיש ?" כן. זכותך לחיות בארץ אוכלת יושביה ולהתנהג כמו פאשיסט מן המניין. אין זו זכותך להכריח אחרים להתנהג כמו פאשיסטים מן המניין.

mosh_the_ant

New member
הבהרות...(לי ולך)

הבנתי את הנקודה בנוגע לתקיפה האישית ואני מתנצל (חלקית) עליה.הסיבה שהתפרצתי היא ההתקפה שלך על Anne4 (שאין לי מושג מי היא\הוא),ההתקפה שלך על הרעיון שהיא העלתה פשוט העלה את חמתי,מי כמוך יודע שהכללה היא פוגעת. ההתחכמות המעצבנת הזאת-שהימנים תקועים בהלך רוח מסויים ולא מוכנים ולהסתכל קצת שמאלה,כל הימנים אוכלים בלי כפית סיסמאות ואילו השמאלנים יפי הנפש והבלורית שמיצו כל אפשרות ומצאו שהדרך הטובה ביותר היא לוותר על אדמות מולדת,כדי שיהיה להם קצת שקט. אתה-לפי מה שכתבת (י)-מיליטנטי.וזה לא בריא .שום דבר שעושים בקיצוניות הוא לא בריא.סתם עצה ידידודית.באמת. בנוגע לקיום המדינה -לדעתי -זה ממש שטויות -מאיפה הבאת את זה? מה אתה מציע לעשות אחרי שסוגרים את הבסטה ונותנים את המפתחות לאחמד? בנוגע לסוריה -אני מסכים. בנוגע לפלסטין-ממש לא. בנוגע למחתחרת האנטי קפיטליסטית-יאללה בוא..
,בשיא הרצינות- אני חושב שהקומוניזם זה הרעיון הטוב ביותר שמישהו המציא בנוגע לשיטת שלטון-על הנייר.ברגע שאתה מוסיף את המימד האנושי-(רצון ברכוש אישי,שחיתות,הכוח שבשלטון משחית,קנאה,צרות עין) הכל מתחרבן. בנוגע לווימאר -זה ירד מהמיקוד ,לא? אני לא למדתי את זה..... -מי דיכא לך את המחשבה? תחשוב מה שאתה רוצה."הפאשיסטיות" הזאת לפי דבריך היא זאת שמאפשרת לך לחשוב ככל שעולה על דעתך.נראה איך היית מסתדר במשטר באמת דיקטטורי-כזה שמעלים אנשים באמצע היום והלילה. -מה שאתה אומר על החיים במדינה זרה -הכל טוב ויפה.אני זוכר שהייתה איזה תקופה בגרמניה לפני המלחמה שהיהודים אמרו-כן זה סתם,זה תכף יעבור.ההיטלר הזה סתם עושה רוח..היהודים ההם היו גרמנים קודם כל,אחר כך יהודים.הם לא היו קמים והולכים גם אם היו מצמידים אקדח לרקה שלהם-מה שבסוף באמת עשו. מה אם יעלה בארהב או באיטליה אדם כמו מוסוליני,או נשיא דתי קתולי קיצוני בארהב? כמה חופש דת יהיה לך ? בנושא הניעות הבין מעמדית,זה בולשיט-מי אומר לך עם מי להתחתן ? תתחתן עם מי שאתה רוצה-ולא הצלחתי לראות את הקשר לאוליגרכיה בנושא הזה,האר את עיניי... בנושא לנושא הדת והפטרות ממנו-אני מסכים איתך,באמת היה יותר קל לנו,ויותר אנרגיה היתה מופנית למעשים אחרים מאשר זיוני שכל בשם הדת,אם לא היה מוסד דתי. ולסיום עצה אישית: לעולם אל תגיד למישהו-אתה טועה. תגיד-אני חושב שאתה טועה.דעתי היא לא דעתך,לכן -אל תכפה עליי את דעתך. שיהיה לך יום טוב.

alon14

New member
אני אענה רק על חלק ../images/Emo10.gif...

"הסיבה שהתפרצתי היא ההתקפה שלך על Anne4". האמת, אני חושב שהיא התחילה עם זה אבל מה זה משנה. "ההתחכמות המעצבנת הזאת-שהימנים תקועים בהלך רוח מסויים ולא מוכנים ולהסתכל קצת שמאלה,כל הימנים אוכלים בלי כפית סיסמאות ואילו השמאלנים יפי הנפש והבלורית שמיצו כל אפשרות ומצאו שהדרך הטובה ביותר היא לוותר על אדמות מולדת,כדי שיהיה להם קצת שקט." אני דווקא כן מאמין בזה שיש שמאלנים מאינרציה. אני לא חושב שבדקתי את האופציה הימנית ברצינות עד ה-11/9 (אחרי 3 שבועות דחיתי אותה, אגב). בנוגע לימנים, כמו שיש כאלו שמעולם לא בדקו את האופציה השמאלנית, יש כאלו שכן. פשוט מאוד, אני שם לב לטרנד של האינטלקטואלים במאה ה-20 להיות אתאיסטים, פציפיסטים ואינטרנציונליסטים. "בשיא הרצינות- אני חושב שהקומוניזם זה הרעיון הטוב ביותר שמישהו המציא בנוגע לשיטת שלטון-על הנייר.ברגע שאתה מוסיף את המימד האנושי-(רצון ברכוש אישי,שחיתות,הכוח שבשלטון משחית,קנאה,צרות עין) הכל מתחרבן." אני קפיטליסט. פשוט השתמשתי בהיפרבולה. "מי דיכא לך את המחשבה? תחשוב מה שאתה רוצה.´הפאשיסטיות´ הזאת לפי דבריך היא זאת שמאפשרת לך לחשוב ככל שעולה על דעתך.נראה איך היית מסתדר במשטר באמת דיקטטורי-כזה שמעלים אנשים באמצע היום והלילה." בישראל, גיוס החובה הוא טאבו. מי שיאמר אחרת ייחשב ישר ל"אנטי ישראלי", "גיס חמישי", וכו´. כמו שבארה"ב של שנות החמישים מי שהטיל ספק בניסיונות להפוך את אמריקה למדינת הלכה נוצרית היה ישר קומוניסט. "אני זוכר שהייתה איזה תקופה בגרמניה לפני המלחמה שהיהודים אמרו-כן זה סתם,זה תכף יעבור.ההיטלר הזה סתם עושה רוח..היהודים ההם היו גרמנים קודם כל,אחר כך יהודים.הם לא היו קמים והולכים גם אם היו מצמידים אקדח לרקה שלהם-מה שבסוף באמת עשו." אתה מתאר את גרמניה של 1936, מה שהיה אחרי חוקי נירנברג. לא שמעתי על שום דבר כזה באף מדינה מערבית בעולם היום. "מה אם יעלה בארהב או באיטליה אדם כמו מוסוליני,או נשיא דתי קתולי קיצוני בארהב? כמה חופש דת יהיה לך?" כלום, אבל זה כי אני אתאיסט, לא יהודי. הנוצרים בארה"ב תמיד מקפידים לכלול את היהודים כ"עוד זרם בנצרות", בעיקר בשביל התקווה שכמה מהם יקנו את הדמגוגיה ויצביעו לרפובליקנים. בכל מקרה - בשביל זה יש חתירה חתת השלטון. לגבי אדם כמו מוסוליני, מאחר שבארה"ב הוא יהיה חייב לבוא מהימין הריאקציונרי, הוא לא ימהר לרדוף את היהודים. "בנושא הניעות הבין מעמדית,זה בולשיט-מי אומר לך עם מי להתחתן?" אף אחד. אבל בישראל אין מספיק מדיניות רווחה שתאפשר לאדם לקבל השכלה שאינה תלויה יותר מדי בהכנסת הוריו (אגב, זה אותו דבר גם בבריטניה עם הפרשי הרמות העצומים בין בתי ספר ציבוריים ופרטיים, וגם בסקנדינביה בה המיסים הדרקוניים הם לכולם חוץ מלאלו שהם מספיק עשירים על מנת לעשות תרגילי מס חוקיים). בארה"ב - יש כל עוד לא איתרע מזלך להיוולד בדרום או במדינה מורמונית (כגון יוטה או דרום דקוטה). "לעולם אל תגיד למישהו-אתה טועה. תגיד-אני חושב שאתה טועה.דעתי היא לא דעתך,לכן -אל תכפה עליי את דעתך." I stand corrected. לפעמים, מצד שני, זה ויכוח על עובדות כמו שהיה במקרה ה-ad hominem/ad nominem (היו לי גם ויכוחים על עובדות בהם הפסדתי בצורה מבישה, כגון ויכוח טלפוני על "האם אולימפיאדת 1936 היתה בברלין או במינכן"). במקרה שלנו - זה לא, אתה צודק.

mosh_the_ant

New member
../images/Emo8.gif אני אבוא בהפוכה ואגיד לך ש...

אתה טועה חלקית... בישראל (לפחות,אני לא יודע מה קורה בבריטניה וארה"ב) אני יודע בוודאות (בדקתי) שאדם יכול ללמוד לימודים אקאדמיים ללא קשר למעמד הסוציאלי של\כמות הכסף שהורין מכניסים הביתה. יש הרבה מלגות שמכסות את עלות המחייה והלימודים כליל.צריך רק לבקש. עד כאן הטעות-מכאן זה דעה -------> אני עדיין חושב שקיימת אפשרות של השתלטות גורם קיצוני על הנשיאות\או מדינת עולם שלישי. אם זה מתחיל בדת(שלא מפריע לך) -זה רק ההתחלה.האפשרויות לא מוגבלות -זה נמשך בצבע העור של אישתך ויגמר באיזה צבע תצבע את האוטו שלך.. (הזוי בסוף,אני עייף).. אני חושב שהגענו להבנה בסיסית של אחד מול אחד. WELL MEET,cheers יום טוב.

alon14

New member
בנוגע ללימודים אקדמיים...

...בישראל יש תוכנית להפוך את הפסיכומטרי לרשות. ככל שלבגרות יש משקל יותר גדול, כך למעמד יש משקל יותר גדול שכן הבגרות מושפעת מבית הספר בו אתה לומד וממורים פרטיים הרבה יותר מפסיכומטרי. על כן, ישראל כרגע עוברת תהליך של הפחתת הניעות הבין-חברתית.

mosh_the_ant

New member
שמתי לב

ששנינו מדברים אמת. שנינו פשוט צדדים שונים של אותה מטבע. מוזר ומעניין (רק עכשיו! בחנויות הספרים המובחרות!)

סילבן

New member
על לאום אתני שמעת?

זוהי קבוצה בעלת מאפיינים משותפים מולדים בעיקרם ונרכשים במקצתם כשפה, היסטוריה ותרבות. זוהי קבוצה מלוכדת המהווה חלק מהזהות העצמית של כל חבר בה. אז אין ספק שחיי אדם מקבוצתו יקדמו בעיני אדם לחיי אדם שלא מקבוצתו. ממש כפי שחיי האדם עצמו קודמים בעיניו לחיי כל אדם אחר (אם הוא שפוי, כמובן).

למעלה