יש מקום?

יש מקום?

ערב טוב, אשמח להצוטפף כאן עם כולם.. נשוי +2, חרדי (בשונה, כנראה, מרוב חברים) מהצפון. פורום נחמד ששמחתי לגלות.

בשונה?

לי יש תחושה שיש פה 50:50 אם לא רוב חרדי... יש מקום לכולם, ברוך הבא

מה פירוש?

אני לא אעשה פה אאוטינג לאנשים, אבל יש פה חרדים מבטן ומלידה- ליטאים, חסידים וספרדים. כמו כל חברה, גם הם עוברים שינויים

ניתן להוכיח שכן, אם רוצים... ../images/Emo13.gif

ובאמת מוזר. איך את מגדירה 'חרדי'? מה הופך אותי, למשל, ללא-חרדי?

פשוט שעד כמה שזכור לי אתה לא חרדי ../images/Emo13.gif

חרדי בעיני זו השתייכות סוציולוגית, ללא שום קשר לדתומטר. רוב החרדים היקרים לליבי סוברים בעצמם כך
וואי, מרגיש לי לא נעים שכבר כל הערב הזה אני מדברת בגוף שלישי על חצי מהפורום- אני מקווה שאף אחד לא נפגע מדבריי.

השתייכות סוציולוגית זו גם דעתי!

(מי דיבר על דתומטר?) איך את מגדירה את האדם כמשתייך לחברה ה'חרדית'? אני חושב שההגדרה לא כזו טובה, אלא אם תגדירי זאת כ"נו, אתה יודע... חרדי..."
רוב ההגדרות ששמעתי היו ממש לא נכונות, ורבות מהן היו מכלילות אותי כחרדי לכל דבר...

אל תסבך אותי ../images/Emo13.gif

יש המון ניואנסים קטנים. בגדול- אדם הבוחר להיות חלק מהקהילה הזו וחי על פי המנטליות שלה. אתה לא נכנס שם.

לאאאאא מה פתאוווום?! רצון ה' אל יראיו../images/Emo26.gif.

זה שיגלשו באינטרנט.... חחח הצחקת אותי
רבני הצבור החרדי יצאו במפורש נגד ואפילו יש היום כל מיני פיתוחים טכנולוגים בשביל אנשים שצריכים את זה לביזנס שלהם כך שלא יצטרכו ולא יוכלו להחשף לזוהמה ולבוהמה! לכן יפה הגדרת את "החרדים הגולשים"- שייכים סיציולוגית למגזר החרדי... אבל מבחינה רוחנית הם לא צדיקים מידי גדולים... מה לעשות? אגב, אם בעלי היה מכור כמוני, אני הייתי ממש מודאגת

לאשה אין ת'נסיון שיש לגבר../images/Emo90.gif../images/Emo89.gif

וחוצמזה, נאמר: "אל תאמין בעצמך עד יום מותך"

אפשר ואפשר

תתפלאו לשמוע, אני גולש דרך הסלולרי (משום כך הודעותי קצרות) כך שאין מצב להחשף לזוהמת האינטרנט. אני עובד במקום חרדי ויש לנו נט כשר. בבית ב``ה אין מחשב ובע``ה בל``נ לא יהיה.

רבנים וראשי ישיבות חרדים שאני מכיר,

מחזיקים מחשב בבית, ואפילו אינטרנט... מוזר שאתה כל כך נגד דבר שלימוד התורה כל כך התפתח בזכותו.

זה שרבני הציבור החרדי יצאו נגד אינטרנט,

לא אומר שמי שגולש הוא 'לא צדיק מדי גדול'. אם הייתי עושה כל דבר לפי מה שהרבנים החרדים אומרים, דווקא אז לא הייתי כזה צדיק גדול. ישנם מספיק דברים שהרבנים החרדים אומרים (ולא רק חרדים) ואינם נכונים.

יכול להיות

מעלעול לא רציני, כך היה נדמה לי. ואם זה לא ככה, אז לא. בכל מקרה, ודאי שההגדרות הללו הן סוציולוגיות, ובודאי שלא התכוונתי לומר משהו מעבר לכך...

למעלה