יש מיתולוגיות כלשהן שקשורות לאיכות סביבה

misheh00

New member
יש מיתולוגיות כלשהן שקשורות לאיכות סביבה../images/Emo35.gif

או כאלה שמשתמשים בהם כדי להסביר או לתאר סוגיות באיכות הסביבה על כל גוונייה-אתיקה, דת, זכויות אדם ובע"ח, עיור וכו' וכו'
אנא סייעו לי

נורית 64

New member
ה..

עלפים(אירופה צפונית),הנימפאות(יוון)..גם אצל הרומאים פיות גם,בכלל, הדרואידים והדרייאד'ס-dryads (קלטי) ברהמה וישנו וקורמה,אינדרה,ו ורונה,(בתור התחלה רק),אצל ההינדים
אודין הנורדי.. בכלל ככלל, כל האלים והאלות בכל התרבויות ,אלו שייצרו את האדמה השמיים והמיים,קשורים לשמירה שלהם

misheh00

New member
רגע רגע...תפרטי קצת

אני לא מהתחום וממש לא מקבל תזכורת מהשמות האלה. איזה סיפורים יש עליהם?

נורית 64

New member
אוקיי

קשה מאוד בשליפה,צריכה לשבת על זה קצת אבל בכלל ראיתם מה צירפתי פה? לינק ""מיתלוגיות" זה מהאתר שלי (טיפי טיזינג אולי,אבל היות וישבתי כמה ימים לאסוף את מה שאספתי שמה, אז למה לא לשתף?) קיצעור שמה יש ריכוז של כל מה שיש בנט בעברית, ומעבר לאלו שמפורטות בשם העם ששיך אותן, יש גם כללי שמה, שמה יש את כל השאר שלא היה ליכוח לשים עמוד עמוד.. בקשר לשמות שזרקתי, חמש דקות כזה בדיפדופים,כי אני כבר זוכרת את זה מתוך שינה בחרתי בקיצור את האלים אלות שאחראים ישירית ליצירה ולבריאה(מילים מפוצצות אבל היבנתם) וזה ידוע שהנימפאות היווניות שאחראיות כל אחת אחת על עצים פרחים ול מיים הסירנות syren לא marmaid אדמה שמיים עננים ועוד ועוד(נימפאות אם תרצו אביא בטופיק אחר) התגלגלו למית' הרומית ומשo אל הקלטים שהפכו אותן לדריאדות שאצלם אפילו לכל אחת ואחת נתנו עץ או פרח או כל אחד כזה משלה באחריותה דריאדות הכוהנים היו דריאדים ומי שלא יודע הם מאוד מאוד אנשים של טבע ואדמה אפילו המקדשים שלהם היו בעצם קרחות יער שמה היו מקדשים עצים שוב,עוד טופיק
וחלקן גם עברו אל הנורדים.והאנגלים כמובן(הקלטים כבר התרכזו יותר באירלנד סקוטלנד ושוב לטופיק אחר..) גבירת האגם,למשל מהסיפור של המלך ארתור היא נימפאה. מעבר לזה הפיות ידועות כאחראיות על הטבע עוד אתר מאוד מאוד מולץ google ukחפשו קבצי גיף

misheh00

New member
לא מעניין אותי קבצי תמונה

חשוב לי לצרף לעבודה שלי 2-3 סיפורי מיתולוגיות שקשורים בביקורת או מוסר השכל בנוגע לאיכות הסביבה. מכיוון שזה פורום מיתולוגיות חשבתי שתוכלו לת לי בשליפה כמה כאלה

Y. Welis

New member
עד לתקופה התעשיתית לא היתה פגיעה ממשית בסביבה

כך שקשה למצוא משהו מהמיתולוגיה - מעשי האלים הומשלו לאיתני הטבע ולדברים שקורים באופן טבעי (למשל הסיפור על מרכבת השמש שנגנבה), כך שאין אצלם משהו נגד הטבע (שזכור לי לפחות).

נורית 64

New member
היבנתי הו ../images/Emo13.gif

קיי חומד ,התמונות בשביל הכיף ותוכלי לגגל את גוגל יוקיי או פוטובאקט תמיד בקשר לסיפורים נו טוף בסיידר אשלוף תוכלילתרגם מאנגלית דרך אגב?אם תרצי יש הרבה יותר עד כאן בשליפה,מגוגל ישראל(10 דקות) ועכשיו חומד קצת עבודת ישיבה אישית על המחשב.. גם לבת שלי לא הכנתי שעורי ביית
ותדעי שיהיה נחמד אם תצרפי תמונות

למעלה