ירושלים - מצעד הגאווה, שנויים נרחבים בתנועה

מצב
הנושא נעול.

קובי לו

New member
זה לגאלי, לגיטימי, תקין, הגיוני וסביר להיות

אביתר, אתה מעריך את עצמך יותר מדי
אם אתה חושב שמישהו ירצה לגעת בך כי הוא נמשך אליך מינית. אני מצטער להודיע לך שאתה סובל מהומופוביה קשה.
הומופוב. זכותו של כל אדם להיות הומוסקסואל, להיות סטרייט לא הומופובי ולהיות סטרייט הומופובי. המון פעמים אלו שהם הומופובים הם הומואים לאטנטים (חבויים) בעצמם בלי שהם יודעים זאת או חמור יותר כשהם כן יודעים זאת ומנסים להדחיק/לברוח מזה. אבל, זכותו של כל אדם להיות הומופוב !!! אסור לו, להומופוב, לפגוע פיסית בהומואים/לסביות ואסור לו לנסות לחוקק חוקים שאוסרים על להיות הומו/לסבית. אבל כן זכותו להפגין נגד מצעד הגאווה. כן זכותו להגעל מלראות זוג גברים מתנשקים וגם לאמר זאת בפומבי. כמו שזכותם של גברים הומואים הוא להתנשק בפומבי. זו זכותם.

וכמובן לא לפגוע בהם מילולית ובכבודם!

הומופוב. זכותו של כל אדם להיות הומוסקסואל, להיות סטרייט לא הומופובי ולהיות סטרייט הומופובי. המון פעמים אלו שהם הומופובים הם הומואים לאטנטים (חבויים) בעצמם בלי שהם יודעים זאת או חמור יותר כשהם כן יודעים זאת ומנסים להדחיק/לברוח מזה. אבל, זכותו של כל אדם להיות הומופוב !!! אסור לו, להומופוב, לפגוע פיסית בהומואים/לסביות ואסור לו לנסות לחוקק חוקים שאוסרים על להיות הומו/לסבית. אבל כן זכותו להפגין נגד מצעד הגאווה. כן זכותו להגעל מלראות זוג גברים מתנשקים וגם לאמר זאת בפומבי. כמו שזכותם של גברים הומואים הוא להתנשק בפומבי. זו זכותם.
וכמובן לא לפגוע בהם מילולית ובכבודם!

eman70

New member
וזכות של כל בן אדם גם להיות אנטישמי?

קובי לו

New member
אתה גוזר גזרה שווה בין אנטישמי להומופוב ?

הומופוב לא שולל את זכות הקיום של הומואים ואנטישמי כן שולל את זכות הקיום של היהודים. בדרגה מסויימת, הומופוב שולל את זכות הקיום של ההומואים וזה כבר לא לגיטימי, לא ראוי ולא תקין ואני נגד. אבל זכותו של כל אדם להגעל מלראות או אפילו לחשוב על שני גברים מתנשקים וקל וחומר בועלים זה את ישבנו של זה. ותתפלא, אני תמכתי בזכותם של ההומואים לצעוד בירושלים...

amit1270

New member
כן, שניהם גזענים

הומופוב לא שולל את זכות הקיום של הומואים ואנטישמי כן שולל את זכות הקיום של היהודים. בדרגה מסויימת, הומופוב שולל את זכות הקיום של ההומואים וזה כבר לא לגיטימי, לא ראוי ולא תקין ואני נגד. אבל זכותו של כל אדם להגעל מלראות או אפילו לחשוב על שני גברים מתנשקים וקל וחומר בועלים זה את ישבנו של זה. ותתפלא, אני תמכתי בזכותם של ההומואים לצעוד בירושלים...
כן, שניהם גזענים
ושניהם מכלילים על אוכלוסיות שלמות.

levikon

New member
עמית, מה הקשר בין הדיון הזה לפורום?

כן, שניהם גזענים
אם ההומואים רוצים לצעוד בירושלים, שיצעדו. הקשר היחיד לפורום הוא מה קרה עם התחבורה הציבורית באותו יום? האם האוטובוסים לירושלים היו מלאים כמו בלוויות של חרדים, או לא. השרשור הזה לא עוסק בכך, למה צריך לשמור עליו כאן?

amit1270

New member
זה התפתח ככה...

אם ההומואים רוצים לצעוד בירושלים, שיצעדו. הקשר היחיד לפורום הוא מה קרה עם התחבורה הציבורית באותו יום? האם האוטובוסים לירושלים היו מלאים כמו בלוויות של חרדים, או לא. השרשור הזה לא עוסק בכך, למה צריך לשמור עליו כאן?
זה התפתח ככה...
בכל אופן, אני פורש מהשרשור הזה.

קובי לו

New member
לא נכון !

כן, שניהם גזענים
לא נכון !
הומואים הם לא גזע, נתחיל מכך. מכאן שאנטי הומואים הוא לא גזענות. לכל היותר זו אפליה. לעתים היא אפליה מגעילה, מכוערת, דוחה, מסוכנת ולא לגיטימית. ברגע ששוללים את זכות החירות הבסיסית של הומואים, כמו בארצות ערב למשל. להכניס הומואים לכלא כמו שהיה בבריטניה ובארה"ב עד לתחילת המאה ה-20 הוא דבר לא לגיטימי ומהווה אפליה נוראית. הזכות להיות הומופוב שלא קורא להרוג/לאסור/להגלות הומואים היא זכות בסיסית של חופש הביטוי. זכותו של אדם להתנגד לכך שהומואים יוכלו להתחתן בינם לבין עצמם. אין לו זכות לאותו הומופוב לקרוא להרוג את ההומואים או להכניס אותם לכלא. יש לעשות הבחנה בין סוגי הומופוביה שונים ולעוצמה שלהם.

amit1270

New member
גם יהודים הם לא גזע.

לא נכון !
הומואים הם לא גזע, נתחיל מכך. מכאן שאנטי הומואים הוא לא גזענות. לכל היותר זו אפליה. לעתים היא אפליה מגעילה, מכוערת, דוחה, מסוכנת ולא לגיטימית. ברגע ששוללים את זכות החירות הבסיסית של הומואים, כמו בארצות ערב למשל. להכניס הומואים לכלא כמו שהיה בבריטניה ובארה"ב עד לתחילת המאה ה-20 הוא דבר לא לגיטימי ומהווה אפליה נוראית. הזכות להיות הומופוב שלא קורא להרוג/לאסור/להגלות הומואים היא זכות בסיסית של חופש הביטוי. זכותו של אדם להתנגד לכך שהומואים יוכלו להתחתן בינם לבין עצמם. אין לו זכות לאותו הומופוב לקרוא להרוג את ההומואים או להכניס אותם לכלא. יש לעשות הבחנה בין סוגי הומופוביה שונים ולעוצמה שלהם.
גם יהודים הם לא גזע.
בן אדם יכול גם להיות אנטישמי "בביתו", לחשוב ולדבר בביתו נגד יהודים, בלי להיות מעוניין בהשמדתם, בדיוק כמו ההומופוב ה"לא מזיק" שלך. לא תאמין, אבל רוב האנטישמים בעולם נוהגים כך.

קובי לו

New member
האם אתה בעד להתיר בחוק גילוי עריות?

גם יהודים הם לא גזע.
בן אדם יכול גם להיות אנטישמי "בביתו", לחשוב ולדבר בביתו נגד יהודים, בלי להיות מעוניין בהשמדתם, בדיוק כמו ההומופוב ה"לא מזיק" שלך. לא תאמין, אבל רוב האנטישמים בעולם נוהגים כך.
הראו לפני ימים אחדים בטלויזיה זוג בגרמניה, אח ואחות (מאותם זוג הורים!!!) שהביאו ילד לעולם. גועל נפש במלוא מובן המלה. האם כבודו מסכים גם לזה שזה יהיה חוקי? (ברוב העולם זה עבירה על החוק ואסור להם להנשא). אם אתה מתנגד (וכך אני מקווה) הרי שזה שלילת זכויות אדם, הרי אתה שולל מאנשים את הזכות לחיות יחד, להנשא ולהביא ילדים לעולם ??!?!??!?? מכאן שאינך נאור...

Image of me

New member
הזוג הזה יביא כנראה ילדים פגומים גנטית

הראו לפני ימים אחדים בטלויזיה זוג בגרמניה, אח ואחות (מאותם זוג הורים!!!) שהביאו ילד לעולם. גועל נפש במלוא מובן המלה. האם כבודו מסכים גם לזה שזה יהיה חוקי? (ברוב העולם זה עבירה על החוק ואסור להם להנשא). אם אתה מתנגד (וכך אני מקווה) הרי שזה שלילת זכויות אדם, הרי אתה שולל מאנשים את הזכות לחיות יחד, להנשא ולהביא ילדים לעולם ??!?!??!?? מכאן שאינך נאור...
וזה הוכח במחקרים מדעיים רבים.

קובי לו

New member
יש לכל אחד את הזכות להביא צאצאים פגומים גנטית

וזה הוכח במחקרים מדעיים רבים.
לאויר העולם. אתה לא נאצי שתאסור זאת (בגרמניה הנצאית היו הורגים תינוקות פגומים בריאותית גם לזוגות ארים לעילא). מכאן שעליך למצוא תירוץ טוב יותר לאיסור גילוי עריות. גם מדוע אתה מתנגד (כך אני מקווה) לפוליגמיה (ריבוי נשים ע"י גבר אחד או ההיפך ריבוי גברים לאישה אחת בו זמנית)? זה גם שלילת זכויות מסויימות. מה רוצה (אני) להגיד בכל זה? שחברה חופשית כן יש בה מגבלות והגבלות, חוקים ותקנות. שמעצם טיבם הם הפרה מסויימת של זכויות הפרט. וכל חברה קובעת לעצמה היכן הם הגבולות. כל עוד היא לא מדכאת דיכוי של ממש מיעוטים. ודיכוי של ממש זה רק הוצאה להורג, הכנסה לכלא, איסור הצבעה לפרלמנט ואיסור על חופש התנועה וחופש ההתבטאות (וההפגנה). כלומר, כל מיעוט יכול להפגין, אפילו אותם זבלים מנוולים ימ"ש וזכרם שמקיימים גילוי עריות. זכותם להפגין וזכותי עוד יותר למנוע מהם בחוק להתחתן ולהביא ילדים לעולם.

Image of me

New member
זה רק אני או שטענת עכשיו

לאויר העולם. אתה לא נאצי שתאסור זאת (בגרמניה הנצאית היו הורגים תינוקות פגומים בריאותית גם לזוגות ארים לעילא). מכאן שעליך למצוא תירוץ טוב יותר לאיסור גילוי עריות. גם מדוע אתה מתנגד (כך אני מקווה) לפוליגמיה (ריבוי נשים ע"י גבר אחד או ההיפך ריבוי גברים לאישה אחת בו זמנית)? זה גם שלילת זכויות מסויימות. מה רוצה (אני) להגיד בכל זה? שחברה חופשית כן יש בה מגבלות והגבלות, חוקים ותקנות. שמעצם טיבם הם הפרה מסויימת של זכויות הפרט. וכל חברה קובעת לעצמה היכן הם הגבולות. כל עוד היא לא מדכאת דיכוי של ממש מיעוטים. ודיכוי של ממש זה רק הוצאה להורג, הכנסה לכלא, איסור הצבעה לפרלמנט ואיסור על חופש התנועה וחופש ההתבטאות (וההפגנה). כלומר, כל מיעוט יכול להפגין, אפילו אותם זבלים מנוולים ימ"ש וזכרם שמקיימים גילוי עריות. זכותם להפגין וזכותי עוד יותר למנוע מהם בחוק להתחתן ולהביא ילדים לעולם.
זה רק אני או שטענת עכשיו
שמחקרים מדעיים הם שווי ערך בעיניך לפסאודו-מדע של תורת הגזע?

קובי לו

New member
ממש לא וצר לי שלא הבנת

זה רק אני או שטענת עכשיו
שמחקרים מדעיים הם שווי ערך בעיניך לפסאודו-מדע של תורת הגזע?
ממש לא וצר לי שלא הבנת
אני טוען שזכותו של כל אדם להביא לעולם ילד פגום גנטית !!! הרי אם אישה עושה בדיקת אולטרה סאונד ועוד יותר מכך בדיקת מי שפיר ומסתבר שהילד "מונגולואיד", הרי אין שום חוק המחייב אותה להפיל את העובר. לכן, מכיוון שאני נגד חוקים נאציים של לאסור הבאת ילד פגום גנטית לעולם, הטיעון הזה יורד מן הפרק. מכאן, שלכאורה, אני אמור להיות בעד גילוי עריות. אבל אני מתנגד לו התנגדות סופר דופר עזה אך ורק מפני שזה דוחה אותי ומגעיל אותי וזהו. ולדעתי אין לאיש זכות להתנגד לגילוי עריות רק בגלל שסטטיסטית הילדים עלולים לצאת פגומים גנטית. ובדוגמא ההיא מגרמניה (לא הנאצית אלא של ימינו עם הזוג הזה של אח ואחות) הילד שנולד נבדק והוא בריא לחלוטין.

amit1270

New member
השוואה ממש מוצלחת......

השוואה ממש מוצלחת......

קובי לו

New member
חוץ מלענות לי בססמאות דמגוגיות לא עשית כלום

השוואה ממש מוצלחת......
אשמח לקבל התייחסות עניינית לנקודה. ודע לך, שעצם זה שגילוי העריות נאסר ע"י כל הדתות המונותיאסטיות סימן הוא שבעבר הוא היה מקובל. שכן לא אוסרים על דבר שלא היה קיים. כמו שלא קיים איסור בתורה על הפלצה בציבור תוך כדי קפיצה על רגל שמאל וביד ימין לעשות כאילו אתה מצייר אישה עירומה (כי אולי חוץ משוטה הכפר איש לא עשה זאת) ככה כן יש איסור אכילת בשר אדם (קניבליזם בעולם העתיק לא היה נדיר) וגם היה איסור של גילוי עריות. כלל ידוע הוא בפסיכולוגיה חברתית וגם במשפטים שאוסרים רק על דבר שכן קורה פה ושם לא על משהו היפותטי שלא קיים או שקורה אחת ל-50 שנה אצל 3 אנשים בסה"כ.

קובי: אתה מלך ! ../images/Emo47.gif../images/Emo47.gif

אשמח לקבל התייחסות עניינית לנקודה. ודע לך, שעצם זה שגילוי העריות נאסר ע"י כל הדתות המונותיאסטיות סימן הוא שבעבר הוא היה מקובל. שכן לא אוסרים על דבר שלא היה קיים. כמו שלא קיים איסור בתורה על הפלצה בציבור תוך כדי קפיצה על רגל שמאל וביד ימין לעשות כאילו אתה מצייר אישה עירומה (כי אולי חוץ משוטה הכפר איש לא עשה זאת) ככה כן יש איסור אכילת בשר אדם (קניבליזם בעולם העתיק לא היה נדיר) וגם היה איסור של גילוי עריות. כלל ידוע הוא בפסיכולוגיה חברתית וגם במשפטים שאוסרים רק על דבר שכן קורה פה ושם לא על משהו היפותטי שלא קיים או שקורה אחת ל-50 שנה אצל 3 אנשים בסה"כ.
קובי: אתה מלך !

אני רואה שללא מעט גולשים קשה להתמודד עם הטיעונים שלך. אחה"צ נפגשתי עם חברים מהאוניברסיטה. כולם ללא יוצא מן הכלל, אהבו את הטיעונים שלך וטענו שאתה צריך להמשיך בשדה האקדמיה ולא בשום מקום אחר ! אני מסכים עם כל מילה שכתבת. לצערי, אין לצד השני טיעונים רלוונטיים לסוגיה. אביה.

eman70

New member
ואם זה אנטישמי שלא שולל את זכות הקיום?

ואם זה אנטישמי שלא שולל את זכות הקיום?
רק רוצה לסלק את היהודים מסביבתו (שילכו לישראל, מה יש להם לחפש אצלנו; שיהיו יהודים בביתם, אבל למה לשים בית כנסת באמצע עיר נוצרית)? האם זכותו להגעל מלראות בן אדם עם כיפה, או עם שרשרת של מגן דוד? האם זכותו להגעל מאפילו לחשוב על קיצוץ קצה הזין ("ברית מילה")? האם זה לגיטימי? האמת היא שהומופוביה ואנטישמיות הן תופעות מאוד דומות. ולא במקרה בחו"ל הן הולכות יד ביד (ע"ע גלוחי ראש נאו נאציים שמפוצצים במכות מצעדי גאווה במזרח אירופה).

ירון כץ

New member
אביתר, כנראה שרוב הציבור לא חושב כמוך!

יצעדו או לא יצעדו, יהיה מצעד או לא יהיה מצעד
מעניין את התחת שלי. הכי חשוב : שיהיו מקומות נוספים לקניית בשר חזיר בירושלים ! זה הדבר המשמעותי ביותר מבחינתי ! אני לא מוכן לוותר על בשר חזיר טעים, מזין ובריא ! גדלתי על בשר חזיר ולעולם ועד, עם נדר, אמשיך להקפיד ולאכול בשר חזיר מצויין ! כל השאר, לא כפת לי. מצעד או לא מצעד, מעניין כמו כוסות אורנג'דה למתים... יום טוב.
אביתר, כנראה שרוב הציבור לא חושב כמוך!
נכון שרוב הציבור בארץ איננו דתי אולם חלק לא מבוטל מאותם חופשיים לא אוכל בשר חזיר, חלקו מתוך אידיאולוגיה זאת או אחרת, חלקו אולי איננו נמנע עקרונית מאכילת בשר חזיר אך גם לא להוט על בשר כזה! זה מה יש!

מצב
הנושא נעול.
למעלה