ירושה

Ofri232

New member
ירושה

אמי המאמצת הורישה לי בצוואה את החנות שלה. ילדיה הביולוגים התפלאו לגלות זאת וטוענים שאני הפעלתי עליה לחצים ואיומיים ושהיא לא עשתה זאת מרצונה החופשי.
הם יפנו לעורך דין על מנת להוכיח את זה. אני לא איימתי עליה והיא כן עשתה זאת מרצון חופשי. אני בטוחה בכך- היא אהבה אותי מאוד וגם תמיד נתנה לי יחס מועדף בגלל שריחמה עלי שאין לי משפחה ביולוגית. האם הם יכולים לגרום לכך שיקחו ממני את החנות?
מיותר לציין שאמי נפתרה.
תודה.

התנגדות לצוואה בטענת השפעה בלתי הוגנת

שלום וברכה,
בהתאם לנסיבות שאת מתארת, ככל שהילדים הביולוגיים יבקשו לבטל את הצוואה המורישה לך את החנות, הרי שיהיה עליהם להגיש התנגדות לצוואה. טענה להפעלת לחצים לעריכת צוואה לטובת נהנה, קרויה בשפה המשפטית "השפעה בלתי הוגנת". דהיינו - הילדים ינסו לטעון שאת השפעת על האם להוריש לך את החנות וכי אין המדובר ברצונה שלה.
על מנת להצליח בטענה זו, על הילדים הביולוגיים לעבור משוכה ראייתית לא פשוטה, שכן עליהם להוכיח שהשפעתך היתה כה קיצונית, עד שהאם לא יכלה לגבש רצון חופשי ולהביע את דעתה החופשית והעצמאית.
למצבה של האם במועד עריכת הצוואה, מצב בריאותה, רמת התלות שלה בזולת (ובכלל זאת בך) יש משקל ומשמעות בבחינת שאלת ההשפעה הבלתי הוגנת.
כאמור, מדובר בנטל הוכחה לא פשוט שרובץ על מי שחפץ לבטל את הצוואה, דהיינו על הילדים הביולוגיים.
בברכה,
ד"ר שרון פרילינג, עו"ד
מומחית לדיני משפחה וירושה
www.lawadvice.co.il

למעלה