טיפולי שיניים חינם לילדים - מה דעתכם?

3תיתי

New member
אז שההורים הללו יצחצחו שיניים לילדים שלהם

זה באמת מאד חשוב.

הבעיה היא שזו לא הצעת חוק...

זה מחטף שנעשה מתחתלפני השטח תוך עקיפת סמכויות - וזו בדיוק הבעיה. אנשים לא מבינים שהמאבק הוא לא נגד טיפולי שיניים לילדים בחינם, אלא נגד הדרך הנלוזה שבה זה הושג.

ה ו ר י ת

New member
מה הביא אותך להיקש שיניים-ויאגרה

למה לא סרטן או אלצהיימר? אני מתנגדת להחלטה קודם כל כי היא מחטף של איש שנלחם למען האינטרס של שלוחיו- אין לי בעיה עם המלחמה שלו, יש לי בעיה עם העובדה כי זה על חשבון דברים חשובים יותר. הרבה יותר. ולא- לא מדובר על ויאגרה (מאיפה לע%$#K ההיקש הזה). מדובר על תרופות מצילות חיים, תרופות למיגור והתמודדות עם סרטן, מדובר על כ-100000 חולי אלצהיימר, אנשים שתרמו למדינה הזו שעל מנת שיקבלו את התרופות שיקלו את הסימפטומים למחלה שלהם , משלמים כל חודש מאות ואלפי ש"ח, מדובר על תרופות מצילות חיים, לא על ויאגרה. אני מבינה את העניין האישי שלך בנושא, אבל לידיעתך העלויות הנכבדות אינן בטיפולי שיניים לילדים- העובדה היא כי קופות החולים המובילות הכניסו את הטיפול בשיני ילדים (עד גיל 6 בחלקן ועד גיל 18 בתקנון קופה אחרת) לסל השירותים של הביטוח המשלים שלהן. העלות הנכבדת היא בטיפולי אורתודנטיה שאיני יודעת לגביהם.(סביר שלא יכנסו לסל). עלויות טיפולי שיניים אצל ילדים הן בעיקר סתימות או עקירות שעלותן נמוכה. העליות הנכבדות הן אצל מבוגרים (שורש, כתר וכו'). כבוד השר ליצמן פעל בניגוד להמלצת חברי ועדת הסל,נראה לי שהתנהלותה של הגב' ברכה זיסר (שאגב-לא ניתן להאשימה באנטי-דתיות)ושפעילותה מבורכת,ממלכתית ומצילת חיים, שהודיעה על התפטרותה מן הועדה אומרת הכל. וכן, אני מוכנה לשלם מאות שקלים על טיפול שיניים לילדי על מנת שחולי פסוריאזיס יקבלו תרופה, על מנת שחולי סרטן יקבלו טקוסטר,שאלו הסובלים מגרורות יקבלו טיפול יעיל כנגד הכאבים העזים, על מנת שחולי פרקינסון יקבלו גם הם תרופה וגם על מנת לחסן פגים נגד RSV. הרשימה עוד ארוכה... אם תעייני אגב כאן תגלי את הויאגרה מתנוססת בעדיפות נמוכה- היא ממילא לא היתה נכנסת לסל ואגב -על מנת להרגיע אותך ואת אלה המנופפים בה, מציעה שתקראי את ההתווייה שלה-היא נועדה לחולי סרטן הערמונית.

מסכימה

שיניים ועיניים זה שני נושאים שאם אין לך כסף אז אין לך מה לעשות. לגבי משקפיים אתה עוד יכול למצוא דברים זולים אבל שיניים? המחירים מופקעים וזה לא יכול להיות שלמי שאין כסף לא יוכל לטפל, זה כמו חלק אחר בגוף!!!!אני חושבת שהחוק מבורך ואולי קצת מחזיר אותנו לערכי הסוציאליזם שאבדו לנו

למעלה