"טין-פאן-אלי" בסכנת הריסה !

"טין-פאן-אלי" בסכנת הריסה !

ידידה שלחה לי כתבה על הכוונה להרוס את הבניינים בהם ישבו משרדי מחברי השירים (songwriters) של ניו-יורק. מדובר במשרדים שברחוב 28 במנהטן. אני נחרד מהדמיון למחזמר "פוליז", שמתרחש בערב אחד, רגע לפני שהורסים את התיאטרון הישן ובונים במקומו מגרש חנייה. מדובר בפיסת היסטוריה, רובע שבו נכתבו להיטים כמו Meet Me In St Louis, Louis משנת 1904. במקום זה הונחו היסודות שעל בסיסם נכתבו אח"כ מחזות-הזמר הגדולים. צירפתי לינק לכתבה בנושא שאפשר בה גם להגיב: http://www.newsweek.com/id/168177/page/1

tommy walker

New member
זה לא קצת מוגזם?

זה לא שעכשיו יושבים שם כותבי שירים והורסים את הבניין ולא יהיה להם איפה לעבוד ולכתוב... וזה גם לא שהורסים את השירים שנכתבו שם ומשמידים את היצירות. בסך הכול הורסים מבנה מסוים שבמקרה פעם ישבו בו כותבי שירים. זה הופך את הבניין הזה לקדוש? יש המוני מבנים שמחליטים להרוס. אז בגלל שאף פעם לא היו שם משרדים של מחברי שירים אז זה כן בסדר להרוס אותם? אני יכול להבין שרוצים לשמר בניין מסוים בגלל העיצוב או בגלל משהו מיוחד שקשור למבנה שלו, כי אז אם הוא ייהרס אז יצירת האמנות תיהרס. אבל פה האמנות שנעשתה לא נהרסת כי השירים עדיין קיימים בלי קשר לקירות הבטון שבמקרה בתוכם ישבו אותם אנשים שכתבו את השירים. זה כמו שאני אגיד שאני לא רוצה שיהרסו את הבית שבזמנו גר בו גיורא גודיק (איפה שזה לא יהיה) כי בבית הזה בעצם נרקמו התכניות להעלאת המון מחזות זמר בארץ. זה מגוחך. אם מחליטים שבניין מסוים צריך להיהרס זה צריך להיות ממניעים ענייניים.

למעלה