חתולה שנושכת

לבטוטית

New member
החתולה שלי בת 15 כל הזמן תוקפת אותי ללא כל התגרות. אני יושבת על ספה והיא מתגנבת מזנקת ונושכת או שורטת ממש חזק.
הרפאה שלי טוענת שנשיכת חתול דורשת אנטביוטיקה. מן הסתם אני לא יכולה לקחת אנטביוטקה כל הזמן. זה ממש הפך לסיוט אני כבר לא יודעת מה לעשות.
לא נמצאה כל בעיה וטרנירית.

גורדיאן-II

Active member
החתולה שלי בת 15 כל הזמן תוקפת אותי ללא כל התגרות. אני יושבת על ספה והיא מתגנבת מזנקת ונושכת או שורטת ממש חזק.
הרפאה שלי טוענת שנשיכת חתול דורשת אנטביוטיקה. מן הסתם אני לא יכולה לקחת אנטביוטקה כל הזמן. זה ממש הפך לסיוט אני כבר לא יודעת מה לעשות.
לנשיכת חתול צריך חיסון נגד טטנוס, לא אנטיביוטיקה, כמובן שאפשר לקחת גם אנטיביוטיקה, וחיסון נגד שפעת, ויוגורט פרוביוטי, אם לא מועיל אז מזיק, מה יש?

את השיניים בדקו לה?
חתול דורש צומי בצורה תוקפנית כאשר משהו מציק לו מאוד, וזאת הדרך היחידה בה הוא יכול 'לדווח' על הבעיה שלו. ממליץ לבדוק לעומק מה קורה לה.

Yukita

Active member
מנהל
החתולה בת 15. זה מצב שתמיד היה קיים או התחיל לאחרונה?

אלישבע777

Well-known member
אם היא רגילה לקבל ליטופים ויחס חם אחרי נשיכות, הרי היא מקבל פרס על התנהגות רעה. חשוב להקנות לה הרגלים חדשים, באיסור חמור ובנזיפה אסרטיבית: "לא", "פויה" " אסור" - שהיא תקשר עם תגובה שלילית מצידך. מומלץ להוסיף גם יללות בכי, חתולים מבינים היטב את היללות הללו!! ללטף ולשחק רק כשהיא רגועה ולא נושכת. אם היא מראה סימנים שהיא הולכת לתקוף - להזהיר אותה ומייד ללכת למקום אחר.
אבל עם זאת... קשה לחנך חתולים להרגלים חדשים ובעיקר חתולים בוגרים..
אולי יש לה התקפי זעם? אני ממליצה לבדוק את בלוטת התריס. עם יש פעילות יתר, זה יכול להתבטא גם בתוקפנות.

Yukita

Active member
מנהל
אם היא רגילה לקבל ליטופים ויחס חם אחרי נשיכות, הרי היא מקבל פרס על התנהגות רעה. חשוב להקנות לה הרגלים חדשים, באיסור חמור ובנזיפה אסרטיבית: "לא", "פויה" " אסור" - שהיא תקשר עם תגובה שלילית מצידך. מומלץ להוסיף גם יללות בכי, חתולים מבינים היטב את היללות הללו!! ללטף ולשחק רק כשהיא רגועה ולא נושכת. אם היא מראה סימנים שהיא הולכת לתקוף - להזהיר אותה ומייד ללכת למקום אחר.
אבל עם זאת... קשה לחנך חתולים להרגלים חדשים ובעיקר חתולים בוגרים..
אולי יש לה התקפי זעם? אני ממליצה לבדוק את בלוטת התריס. עם יש פעילות יתר, זה יכול להתבטא גם בתוקפנות.
אם מדובר בשינוי התנהגותי אין שום קשר לחינוך. בגיל 15? נראה שמשהו השתנה משמעותית ולא עלו על הסיבה. אם הוטרינר הרגיל לא מצא כלום, צריך לפרט מה הוא בדק בדיוק ולבקש לבדוק מה שלא בדק ואולי צריך לנסות אחד אחר או לפנות ישירות לוטרינרית התנהגותית כמו ד"ר נעה הראל (באזור המרכז) שתדע לבדוק גם פיזית וגם פסיכיאטרית.

מאחר שמדובר ב-"התגנבות", לא נראה לי שיש עניין של בעיה רפואית כגון נקודה רגישה למגע. אלא "סתם" התנהגות מעצבנת. משחק שהחתולה לא יודעת שאינו לגיטימי.
לדעתי צריך משוב שלילי. הכרחי שהוא יהיה מיידי, כדי שהחתולה תלמד לקשר אותו לפעולה הרלוונטית. ספציפית אני מציע מכה קלה (אבל מספיק מרתיעה) בשילוב עם צליל נוזף כלשהו. כגון "לא!". כאמור - חשוב שיהיה מיידי. תוך שנייה. את צריכה לפתח אינסטינקט.

אצלי זה עבד מצויין, ואצל כמה חתולים.

למעלה