חתולה גורה פחדנית

tirtsac

New member
יש לי גורה חתולה חדשה מלפני שבועיים.
היא מסתתרת כל היום ואוכלת רק כשאני לא בסביבה.
כבר ככ רוצה ללטף אותה אבל היא לא איתי.
מה לעשות?
תודה
תרצה

גורדיאן-II

Active member
מה לעשות?
תודה
תרצה
צריך להיות סבלניים.
וכשהסבלנות נגמרת, לגייס עוד סבלנות.
חתולים באו לעולם כדי ללמד אותנו סבלנות.

אז לא לרדוף אחריה, לא לנסות ללטף אותה בניגוד לרצונה, זה רק יבהיל אותה ויאריך את התהליך.
יום יבוא ואת תשבי בשקט, וכשהיא תראה שאת עסוקה ועדיף שלא להפריע לך היא תקפוץ על הברכיים שלך ותבקש ליטוף, כי הם אלופים בלהפריע.

דגלמנגל

Well-known member
מה לעשות?
תודה
תרצה
היא "חדשה", היא מורידה עכשו את הניילונים.
אולי, בגלל שהיא קטנה, זה לוקח לה יותר זמן,
אבל אל דאגה, כשהיא תסיים - היא תבוא אלייך לבד.
ועדיין תהיה קטנה וחדשה...:)

לגמרי מבין את התיסכול. לא נעים לך וגם לא לגורה. אבל זה עדין בגדר הנורמה. היו לי חתולים שהתפנקו מהרגע הראשון, וכאלה שלקח חצי שנה (!). אבל לא היה אחד שלא נשבר בסוף.
מה שאני יכול להציע: קודם כל, כפי שכתבו, לא לדחוק. לא ללטף "בכח" מתוך מחשבה שהיא תבין שזה לא מזיק. באופן כללי, לאפשר לה להתקרב בקצב שלה. לנסות להביא ל-"אירועי" קירבה או מגע פיזי קלים ואקראיים.
כמה דברים שעוזרים לי להתקרב לחתולים בעייתיים (צריך לחזור עליהם):
לשבת בחדר במשך זמן ולא להתייחס אליה. גם לא להסתכל עליה. למשל לקרוא ספר או לראות טלויזיה. ולא להגיב אם היא מוציאה את הראש מהמחבוא.
להביא אוכל אטרקטיבי. לשבת על הרצפה בשקט, ולזרוק פירור למקום שהגורה תרגיש בטוחה לקחת אותו. ואז שוב. קצת יותר קרוב. ושוב ושוב. כל יום מגיעים קצת יותר קרוב. בשלב מסוים, לגרום לה לאכול כך שהיא נוגעת בך. לא ליטוף, רק מגע.
כשהיא ישנה (במחבוא), למצוא את המרחק שהיא מוכנה שאת תשבי לידה. שבי כמה זמן עד שהיא תרדם, וקצת התקרבי. חכי שתרדם, והתקרבי שוב. לא להגזים ביום אחד. למחרת חזרי שוב על התרגיל, ותוכלי להתקרב יותר.
בהצלחה ועדכני.

למעלה