חששות וחרדה לפני המבול

מאיו

New member
חששות וחרדה לפני המבול

אתמול הכנו את הילדים לכך שאוטוטו יתחילו אזעקות גם אצלנו. דיברנו באופן כללי וציינו שכאשר שומעים אזעקה צריך להיכנס לממ"ד ל 10 דקות לפחות. הבכור שאל שאלות פרקטיות: מה יהיה אם הוא יהיה לבד עם שני האחים בבית, איך הוא ידע מתי לצאת... מאחר ומדברים על תקיפה בעזה, נראה לי שמחר צריך לסדר קצת את הממ"/ מחסן שלנו. חשבתי לפנות קצת מקום ולהכניס 2 כיסאות קנים לילדים+ מזרן קטן לרצפה בשבילנו ובשביל התינוק. מלבד זאת נכניס רדיו (לבקשת הגדול), מים ועוגיות. בלילה האחרון לא הצלחתי להירדם מרוב חששות ודאגות. איך אתם מצליחים לא להעביר לילדים את ההיסטריה?

שי ז.

New member
אצלנו התרגולת היא לחכות עד הבום ואז לספור עד

20 (כדי לוודא שאין עוד אחד בדרך). הלחץ שלנו הוא הבעיה הפרטית שלנו ולא של הילדים. בשבילם אני מסביר שאם עושים מה שצריך לא נפגעים (מה שגם נכון).

שי ז.

New member
הרבה מאוד משמעת עצמית אבל כהורים

זו חובתנו לא רק באירועים כאלה.

מקווה שיהיה שקט אצלכם ../images/Emo201.gif!

אולי כדאי לפנות לרופא משפחה ולבקש תרופות הרגעה שגם יעזרו להירדם וגם להשתלט על הלחץ? למרות שאלה יגרמו לשינה יותר עמוקה וזה לא מומלץ במצב כזה
... ואולי בכל זאת כדאי להתייעץ עם רופא משפחה, לבקש המלצה על כדורים שלא ירדימו ברמה כזאת שאזעקה לא תעיר?... חושבת עליכם, חזקו ואמצו
! ביום ראשון מבקרת בשדרות ע"מ לתמוך בתושבים...

../images/Emo10.gif.

חייבים להוציא אותך מההיסטריה מייד שלא תאבדי את היכולת להניק
! אני יודעת שקל לי לומר כי אינני חווה את החוויה, אבל בואי נראה מה עוד אפשר לעשות
. את יכולה לצלצל לער"ן על בסיס יומי או כל פעם שיש צורך, את רוצה שאני ארים אליך טלפון כל ערב לפני השינה ותוציאי עליי את כל החרדות? ברצינות, אני אשמח אם זה יעזור
. אם מניקה אסור שתימצא בלחץ שכזה, פן תיכנס לדכאון שלאחר לידה או לא תוכל להניק, או שניהם חלילה
!

מאיו

New member
אנחנו עוד לפני המבול

תודה על הדאגה. אצלנו יהיה שמייח כשצהל ייכנס לרצועה והם יירו לכל כיוון בלי הכרה. בכל מקרה, תודה.

לכל כיוון ובלי הכרה,

על הילדים שלנו, על הילדים שלהם. אני חולמת להסתכל בעיניים של רוצח אחד כזה, לשאול אותו אם בדיעבד השיגור היה שווה את זה ורק לראות את המבט שלו. אולי אז אני אבין, אחרת לא מצליחה
. לא מצליחה! לא מצליחה להבין פגיעה מכוונת באזרחים חפים מפשע ואיזו מטרה בדיוק זה מקדם להם, לא מצליחה!

ומאיו,

אם יהיה ממש חם צרי קשר, אולי אין לי מקום לארח בביתי אבל אני לא חיה במדבר, נארגן לכם מקום אירוח יותר מהר מאשר המדינה ( שזה גם לא גוף שקשה להתחרות איתו לצערינו)
. בכלל, כשלא טוב לך - את מוזמנת ליצור קשר, לא להתבייש: כולנו משפחה אחת
. להוריו של חברי יש חדר ואני בטוחה ב-100% שישמחו לארח, גם בהתרעה של כמה שעות. מקסימום אחותו הקטנה תישן אצלנו ואז יתפנו שני חדרים. איך שאת מרגישה שאינך עומדת בזה יותר, השאירי הודעה ונדאג לך. אינך לבד בסיפור הזה
. אני זורכת איך ארזתי לחבר שלי תיק ללבנון לפני שנתיים. אוי למי שחווה דאגה כזאת לאהוביה ביומיום. לא יודעת איך את עומדת בזה ומעריצה
, ומצטערת ( אם כי מה זה עוזר) שהגענו למצב כזה. ומתביישת על כך שהגענו למצב כזה. ומתביישת שאנו במצב הזה כבר שנים וכאילו בקושי שמתי לב עד שקראתי את דבריכם בפורום. יש לי מין תירוץ: אמי נפטרה לפני כמה שנים וחלפו עליי 4 שנים בהן בקושי שמתי לב למשהו באופן כללי. אך חיי זה בקטנה כשכל כך הרבה אזרחים במדינה שלי חיים ככה ואני לא שמה לב. עוד ידיעה ועוד ידיעה, עוד קסאם ועוד קסאם. ומחריד אותי שחלק ארי של העם עדיין בקושי שם לב. יבורכו יוצרי הפורום הזה, עלינו להביא את כל עם ישראל הנה שישמעו את קולכם! רעיון לי: אתחיל להגיב על כל ידיעה בואינט עם קישור לכאן. כמו שהם עושים בנושא גלעד שליט ( גם כאן אוי לבושה!). בתקווה שזה יביא אנשים ויראו
! מה הולך במדינה שלנו, מה זה העוד ידיעה ועוד ידיעה הזה, מה זה העוד קסאם ועוד קסאם הזה. אני מתנצלת בפני כולכם על האטימות שלי ושל כולנו
! אני מתנצלת על דבר בלתי נסלח...

מירי,

New member
אני בטוחה שיש תרופות הרגעה גם בהנקה.

אני זוכרת שהתעניינתי עבורי (אבל היונקת היתה בת 2.8).

אני מאמינה שיש גם כאלה,

בכל מקרה יש לבדוק את התרופה לא רק ע"י קריאת העלון המצורף אלא גם ע"י גלישה באינטרנט, ואך ורק בהינתן מרשם של רופא המכיר את ההיסטוריה של המשתמשת ( בתרופות האלה הכוונה).

כדורי הרגעה לא אמורים לגרום לשינה עמוקה יותר

כלומר, הם עשויים בכך שהם משרים שינה שקטנה יותר, אבל בטח לא משהו ברמה שאזעקה לא תעיר.

בתור אחת שקצת מכירה את הנושא

עקב אי יכולת לישון הנובעת מחרדות שנמצאות שם כבר מגיל 3 בו עברתי תקיפה מינית ממושכת, אני יכולה בוודאות ( ולא ברמת "כן אמורים, לא אמורים") לומר לך שעוצמת השפעתם של כדורי הרגעה ושינה משתנה מבן אדם לבן אדם וכן עלולה לגרום לשינה חזקה כ"כ שיריית תותח מתחת לאוזן של משתמש לא תעיר אותו בשלבים מסוימים של שינה. הכל תלוי בהתאמה מ-ק-צ-ו-ע-י-ת של כדור, וכן במשתמש: יש כאלה שנורא קשה להעירם משנת כדורי הרגעה או שינה עד שההשפעה מתחילה לפוג. לכן לא המלצתי על סוגי כדורים או על לקיחתם עצמאית, אלא על התייעצות עם רופא בעניין הזה. הודעתך עשויה לעודד לקיחת כדורי הרגעה לא מבוקרת ע"י אימהות מיואשות ומותשות מחוסר שינה, והסבירות שדווקא מקסאם ייפגעו במקרה כזה סטטיסטית נמוכה מאשר תוצאות לא רצויות אחרות רבות כגון התמכרות, בזבוז כספים לשווא על כדורים שלא עושים את העבודה, טשטוש ( כולל בזמן נהיגה או אזעקה), פגיעה בכליות, כבד או שרירי לב, ושלל תופעות לוואי נוספות בשילוב עם כדורים שונים אחרים.

בתור אחת שקצת מכירה את הנושא

למרבה המזל לא בגלל דבר כמו מה שאת מתארת (|הזדהות|) אלא סתם כי נולדתי עם זה ויש לי מרשם קבוע לכדורי הרגעה (ובן, משפיע הכי מהר) ונוגדי חרדה, אני מרשה לעצמי להסביר שיש הבדל בין כדורי הרגעה לכדורי שינה. קלונקס ובני משפחתו יקלו על בן אדם שרוצה לישון ואולי יעזרו לו לשינה טובה יותר, אבל לא ירדימו בן אדם שמשתמש בהם בשביל להיות רגוע בעודו ער. כמו כן, על מנת להתמכר לכדורים מסוג זה יש ליטול אותם במינונים של כ4 ליום במשך תקופה. כדור שינה בהחלט לא הייתי ממליצה למישהו שיש לו צורך להתעורר במידית לקחת. ומי מניחה הנחות תלושות עכשיו? מתי אמרתי ליטול בלי מרשם רופא? תהיי בטוחה שכמו בזמן מלחמת לבנון רופאים מחלקים מרשמים כאלה להמונים.

ובן וקלונקס.

שניהם ממכרים, קלונקס יותר והוא גם הרבה יותר חזק ( אם כי גם זה תלוי במינון) - לא גורם לשינה עמוקה ממש אך בהחלט מטשטש אם את לוקחת יותר מ-1 ביום. תקופת הגמילה יחסית קצרה, כיומיים-שלושה עד שבוע במקרים חמורים, אך קשה ביותר ולא מאפשרת תפקוד רגיל. אגב קלונקס ידוע כסם בו משתמשים הרבה נרקומנים ע"מ להתמסטל. אחת החברות שלי ניסתה לשים קץ לחייה עם קופסא שלמה של קלונקס ונרדמה לכ-12 שעות, אזי אינו קטלני. רופאים נוטים לחלק מרשמים לתרופות אלה גם בעת הרגיעה כי זה יותר זול לקופות חולים למסטל את החרדים מאשר לספק להם טיפול פסיכולוגי איכותי ובמחיר סביר. אני לא מתייחסת לפסוק האחרון שכן הגענו להבנתי להסכם שלום, אבל ובן א-ו-ל-י היה יכול להיות אופציה במקרה כזה אם כי שוב, ריסקי משהו, לעומת זאת קלונקס זאת תרופה שלא כדאי להתחיל איתה, זה בתור אחת שנאלצת לקחת 3 כדורים ביום אני אומרת, לא בשביל להתווכח אלא בגלל שאני מכירה את התרופה הזאת טוב והיא מאוד, מאוד כבדה. מעירה בבוקר אך מרדימה בשעות הערב, מורידה כמעט לחלוטין את היכולת להעריך סכנות ( כלומר גורמת לאומץ עד כדי טמטום) וכן באופן ניכר מעלה סיבולת לרעשים בעת השינה. בלי קשר ובלי שום ספק שתינו חייבות להגיע למצב בו נרד מהתרופות האלו, בין אם בעזרת טיפול או אני ממש לא יודעת מה כי אגב חלקן ( וזה לא מצויין בעלון ולא מצויין ע"י רופאים) בין היתר מעלות סבירות למות עובר בהריון ( כאשר לטענות רופאים בישראל אין שום בעיה להרות על התרופות האלה, והטענה הזאת נטענת בלי שתשאלי שאלה אחת בנושא, מיוזמת הרופאים). לכי תדעי אילו תופעות לוואי נוספות "שכחו" לציין בפנינו בעת נתינת המרשם, וכמה מתוכן פועלות לטווח ארוך אם לא לנצח.

אני משתמשת בזה רק ל"חירום"

לא על בסיס יומיומי. על כל פנים, לדברי הפסיכיאטר שרשם לי, בשביל להתמכר לקלונקס יש צורך ליטל 4 כדורים ביום לאורך תקופה. אני מסכימה שואבן עדיף, קלונקס יותר טוב לסיטואציות של חרדת בחינות וכאלה.

Shampile

New member
הכל עניין של הרגל

כמה שזה נשמע נורא - ככול שיעבור הזמן ותתרגלו לעובדה ככה יהיה יותר קל. ה"צבע האדום" הראשון שלי היה הרבה יותר מלחיץ מזה שאני שומעת עכשיו. זה עצוב אבל נכון. אני דוגלת בשיטת הדיבור - הילדות יודעות מה לעשות בכל מצב נתון. במגרש משחקים - לאן לברוח, בחצר וגם מה לעשות כשיש "צבע אדום" כשאני מתקלחת...לא מחכים לי אלה רצים באופן עצמאי לממ"ד. הסברים מצידנו ההורים נותנים להם פתרונות וביטחון. בנוגע לשהייה בממ"ד - יש שם מים, עוגיות ותעסוקה לילדים. מלבד זה יש בועות סבון. למה בועות סבון? כי זה כלי מצויין להסדרת נשימה במצבי לחץ וחרדה. אחרי ההגעה לממ"ד דבר ראשון אנחנו עושים את זה. בחיי שזה עובד!

למעלה