חלום על שלג

foxil821

New member
שלום,

אני בן 39, עובד, רווק ואין משמעות שינויי בחיים

חלמתי חלום שאני נמצא בעיר מולדת שברוסיה, עיר כולה מכוסה בשלג (מציין שזו פעם ראשונה שאני חולם על השלג), לבשתי בגדי חורף ועם גרביים וכפכפים ולא הרגשתי שקר לי עם רגליים.

הסתובבתי ברחובות, הגעתי לבית לא מוכר עם מדרגות גבוהה וארוכה, נכנסתי ואני רואה שהדירה הזו גרתי מהילדות כשהייתי תינוק עד גיל 7, (באופן מוזר שתודעה בחלום יש כמה שגיאות מבחינת מבנה דירה, כי בעולם מציאותי יש לי זיכרון צילומי מגיל 3 ויכול לשרטט ברגע זה את מבנה דירה וכולל מיקום ריהטים מבלי לפספס), אישה די מבוגרת מראה לי את הבית, בבית הזה גר איש מבוגר עם מקל הליכה.

לאחר סיור, אישה שאלה אותי האם דירוג בבית החולים ברוסיה דומה לישראל? אמרתי שלא, כי בישראל בבית החולים הינם הכי מתקדמת מאשר רוסיה.

בזה הסתיים החלום

אשמח לפרוש חלומות.

אלישבע777

Well-known member
שלום,

אני בן 39, עובד, רווק ואין משמעות שינויי בחיים

חלמתי חלום שאני נמצא בעיר מולדת שברוסיה, עיר כולה מכוסה בשלג (מציין שזו פעם ראשונה שאני חולם על השלג), לבשתי בגדי חורף ועם גרביים וכפכפים ולא הרגשתי שקר לי עם רגליים.

הסתובבתי ברחובות, הגעתי לבית לא מוכר עם מדרגות גבוהה וארוכה, נכנסתי ואני רואה שהדירה הזו גרתי מהילדות כשהייתי תינוק עד גיל 7, (באופן מוזר שתודעה בחלום יש כמה שגיאות מבחינת מבנה דירה, כי בעולם מציאותי יש לי זיכרון צילומי מגיל 3 ויכול לשרטט ברגע זה את מבנה דירה וכולל מיקום ריהטים מבלי לפספס), אישה די מבוגרת מראה לי את הבית, בבית הזה גר איש מבוגר עם מקל הליכה.

לאחר סיור, אישה שאלה אותי האם דירוג בבית החולים ברוסיה דומה לישראל? אמרתי שלא, כי בישראל בבית החולים הינם הכי מתקדמת מאשר רוסיה.

בזה הסתיים החלום

אשמח לפרוש חלומות.
שלום פוקסיל,

אנא השלם את הכללים של הרקע כפי שרשום לך בכניסה לפורום החלומות. אומנם בעבר פרשתי לך חלום ללא רקע וגם חלום שלא הגבת עליו כלל, הפעם אם תרצה פרוש, אני אבקש רקע מלא לא סודות חלילה ( ולא גיל או סטטוס) כי זה כבר רשום, רק נקודות אחיזה לשם הפרוש. בכל חלום שלך, יש רקע מאוד ניטרלי ולאקוני ודומה לקודמו. החלום מאוד קשור לזמן שחולמים אותו והוא משקף את ההווה, גם אם החלום הוא על אירוע בעבר או זיכרון רחוק. לחלומות יש לפעמים גם מסר אישי. כדי לפענח אותו, אני צריכה כאמור, במשהו להיאחז, ובכל חלום צריך רקע מתאים חלום.
מאחר שנושא החלום הוא דירת ילדותך, ולא רק השלג - יהיה טוב אם תפרט מה יחסך לזכרונות שלך מהדירה הזאת. כמו כן , מה הם הארועים שעוררו את החלום? מה כן מעסיק אותך בימים אלה? האם היה איזה שהוא אירוע הקשור לאשפוז בבית חולים? אולי זה קשור לאביך המאמץ שהיה בעבר חולה? האם האישה בחלום מזכירה לך אישה במציאות? זה יקל עלי את מלאכת הפרוש שאני לוקחת עלי בהתנדבות ומקדישה לזה זמן ומאמץ . אם תקרא את הפרושים בפורום וגם את הפרושים שלי לחלומותיך בעבר ( האם קראת את החלום על הלוויתן הקטלן, 21.10.19 שלא הגבת עליו?) תראה שאכן הפרושים שלי מעמיקים ומקיפים מאוד .
כל טוב!

אלישבע777

Well-known member
החלום על בית ילדותך בשלג נחלק לשני חלומות כמעט נפרדים.

חלק א – חווית הקור והשלג בעיר מולדתך. מצד אחד קר מאד ומצד שני – אתה לבוש היטב ולא קר לך!

אני קושרת את הקטע לרקע שמסרת לי בפרטי. אתה נמצא בעיר מולדתך ברוסיה, אבל אתה לא ילד. אתה אדם בוגר. אני מניחה שבילדותך היתה לך חווית קור בימי השלג הקשים שם. קור פיזי ואולי קור רגשי. (אולי הוריך נפרדו/ התגרשו?) אבל זה היה פעם. היום כשאתה עוסק בספורט קשה ומאתגר מאד, אתה יכול להסתובב לכל מקום קר ומושלג בלי שום קושי! אתה מוגן היטב מקור ופגיעתו. אתה בכושר מצויין ( בחלום אתה לבוש היטב פרט לרגלים אבל זה מפריע לך) ואתה יכול להתמודד עם הקור הפיזי או הרגשי היטב, קטן עליך! החזרה לעיר מולדתך היא הקרה, היא סוג של תיקון. אתה בא מארץ חמה, אחרי שנות היעדרות רבות ולמרות זאת (ולמרות בדיקות הדם הלא מספיק טובות) – אתה חסין לקור יותר מאי פעם!

יתכן שהחלום מראה, על ההתלבטות שלך אם להישאר בדירה עם השותף או לעבור לגור לבד. לעת עתה, מערכת היחסים ביניכם השתפרה ( אתה לא חש בקור, בחלום) ואתה יכול להתמודד עם הקשיים במגורים עם השותף ( שלג וקור).

אפשרות נוספת – בחלום אתה חוזר לעיר מולדתך ומסתובב לבד בשלג עם כפכפים. זה מראה שגם אם תחליט לגור לבד, אתה תוכל להסתובב בשלג אפילו בכפכפים ולא יהיה לך חסר כלום ( לא יהיה לך קר ברגלים), הרגליים שלך, נושאות אותך לכל מקום היטב אתה תסתדר היטב במקום אחר, קר ומושלג כי אתה יכול להתגבר על הקשיים בחיים לבד.

אפשרות שלישית- אתה מהלך בשלג לבוש היטב אבל לרגליך כפכפים. אומנם זה לא מפריע לך, אבל אתה מודע לעובדה שהרגלים שלך, אינן מוגנות היטב מפני שלג וקור ואולי זה גם מוזר. ברקע הזה וגם ברקע לחלומות קודמים, אתה מציין תמיד ששום דבר מיוחד לא קורה בחייך, הכל יציב ועל מי מנוחות. בחלום הזה – יש משהו שעלול להיות בלתי יציב או לגרום לך אי יציבות וזה הכפכפים שאינם מתאימים לשלג. אומנם עכשו – הכל בסדר. שום דבר לא מפריע, אבל... הכפכפים מסמלים שיש לך שאולי יש משהו או מסתמן משהו בלתי יציב בחייך. אולי זה קשור באביך החורג החולה, אולי זה קשור בהתלבטות שהיתה לך אם לעבור לגור לבד או לא. המעבר לגור לבד הוא קשור ביציאה מהבית, בהליכה. מעבר דירה זה אף פעם לא קל! כמו הליכה בשלג שהיא גם כן לא קלה. וכדי לצאת ולחפש מקום חדש, צריך לנעול נעלי הליכה, כלומר לתכנן ולהתכונן. החלום מרמז, שעלולים להיות לך קשיים בעתיד אם לא תתכונן היטב. ואפשרות הפוכה ממש – החלום מרמז שאפילו אם לא תתכונן היטב ותצא לחפש דירה בשלג בכפכפים... לא תחוש קור. זה יצליח לך!

לאיזה פרוש אתה מתחבר? מה מתאים לך? אפשר שיהיו כמה פרושים נכונים ואפשר כולם (!) גם אם הם הפוכים, וכמובן יכול להיות שאף פרוש אינו מתאים. אני יכולה לקשור את הפרוש רק לרקע שנתת לי.

חלם ב' - אתה מסתובב ברחוב ( המושלג) ומגיע ( בעזרת אישה מבוגרת ) לבית ילדותך ושם גר איש מבוגר נכה, עם מקל הליכה.

אני קושרת את האיש הנכה עם המקל לאביך החורג החולה. גם במציאות וגם בחלום אתם לא ממש מדברים ואין ביניכם שום קשר ושום יחס. אבל הוא נמצא איך שהוא בחייך ( בחלום הוא בבית ילדותך) החלום מרמז שאולי חלמת עליו כי הוא זקוק לעזרה. יתכן שזה מציק לך, כי אינך מסוגל לפנות אליו כדי לעזור לו, אולי הוא לא ראוי לעזרתך ואולי הוא יסרב לעזרתך.

בהמשך החלום , כשאתה מסיים את הסיור בדירך ילדותך, האישה שואלת אותך שאלה שממש אינה קשורה לחלום! היא לא שאלה על דירת הילדות שחזרת אליה אחרי כל כך הרבה שנים! היא לא שואלת אותך האם התרגשת מהסיור בבית ילדותך? או שאלות הקשורות להווה. ואתה גם כן יוצא מהדירה (שאתה זוכר בה כל פרט קטן ) כפי שנכנסת אליה – ללא רגשות כלל. כאילו זה סיור טכני, מקצועי או סתם סיור חסר חשיבות. האישה שואלת אותך שאלה מקצועית – איך בתי החולים בארץ בהשוואה לרוסיה. שאלה מאוד לא לעניין בעלילה זו! שאלה שמראה שמשהו בכל זאת מנקר במוחך בעניין מחלתו של אביך החורג שאולי יעבור דיאליזה או השתלה ( כליה?). הוא מן הסתם בבית חולים עתה, או מגיע לעיתים קרובות לבית חולים. הוא נכה ( עם מקל?) וחולה ואולי גם לבד. האישה רומזת לך, בחלום שהיא מפקפקת בטיב הטיפול שאביך מקבל. האם האישה מסמלת את אימך? (לא כתבת לי רקע עליה) בחלום. אולי שאלת האישה מסמלת את הפקפוק שלך בטיב הטיפול שהוא מקבל? אבל מייד – אתה משיב מייד שבתי החולים בארץ טובים ביחס לאלה שברוסיה ( במולדתך ובמולדתו של אביך החורג). כלומר, בחלום אתה מרגיע את עצמך מכל דאגה, אביך החורג מקבל בוודאי את הטיפול הטוב ביותר שיכול לקבל ואין לך סיבה לדאוג.

אפשרות אחרת – בדיקות הדם שלך, לא היו תקינות. אבל עתה אתה מטפל בעצמך בתזונה נכונה ובאימוני כושר ולכן אתה הוא "בית החולים המצויין" של עצמך ואתה תישאר בריא וגם הבדיקות יראו זאת בעתיד. אתה לא תהיה איש זקן ובודד עם מקל שגר בבית רחוק בשלג. אתה לא תצטרך מקל! אתה יכול לצעוד בכפכפים בשלג ובקור ולא תרגיש קור!

בסך הכל נראה לי שהחלום בא לדכא כל מחשבה לא נוחה ולהראות לך שצריך לא לדאוג ולהיות אופטימי! אתה במקום טוב בסך הכל
(בחלום- בתי החולים מצויינים בארץ ואין מה לחשוש מבעיות בריאות)

אני מבקשת שתגיב על הפרושים ותבחר את הפרוש או הפרושים המתאימים ביותר. אם אין כאלה, אולי יעלו במוחך פרושים אחרים טובים יותר ואשמח אם תשתף אותנו כאן בפורום. כל טוב ולהשתמע.

foxil821

New member
שלום,

תודה רבה על פירוש חלומות

אחרי שקראתי ואני חושב שהחלום א' מתאים לי את כל התיאורים שתיארת. מלבד על אי יציבות, תמיד אפשר להתגבר על אי יציבות, גם אם זה זמנית.
ושנית, בילדות תמיד אהבתי את השלג והקור והחוויה עם שלג והקור הינה מאוד חיובית עבורי.

מה שאני מרגיש שחלמתי חלום על שלג, היא חוויה חיובית ולא ראיתי בה שליליות, אלא פשוט שאני רואה עם כפכפים עם גרביים לא מתאימה לעונה, אבל לא עלתה לי מחשבה שעליי לנעול נעליים מתאימות לחורף.

חלום ב' לא מתאים לי, דווקא אני עוזר לאבי חורג, בכל פעם מה שהוא מבקש - כבר טיפלתי, גם אם הוא לא ביקש. אני לא חייב להציע את העזרה בשבילו, כי אני רואה שהוא מסתדר לבד.

אלישבע777

Well-known member
שלום,

תודה רבה על פירוש חלומות

אחרי שקראתי ואני חושב שהחלום א' מתאים לי את כל התיאורים שתיארת. מלבד על אי יציבות, תמיד אפשר להתגבר על אי יציבות, גם אם זה זמנית.
ושנית, בילדות תמיד אהבתי את השלג והקור והחוויה עם שלג והקור הינה מאוד חיובית עבורי.

מה שאני מרגיש שחלמתי חלום על שלג, היא חוויה חיובית ולא ראיתי בה שליליות, אלא פשוט שאני רואה עם כפכפים עם גרביים לא מתאימה לעונה, אבל לא עלתה לי מחשבה שעליי לנעול נעליים מתאימות לחורף.

חלום ב' לא מתאים לי, דווקא אני עוזר לאבי חורג, בכל פעם מה שהוא מבקש - כבר טיפלתי, גם אם הוא לא ביקש. אני לא חייב להציע את העזרה בשבילו, כי אני רואה שהוא מסתדר לבד.
תודה על התגובה. שים לב שלחלק ב' יש בסוף עוד פרוש - והפרוש קושר את החלום הזה לבדיקות הדם שלך ועובדה שאתה מטפל בעצמך היטב. אולי הפרוש הזה יותר מתאים. אם לא, חשוב על פרוש אחר. רק החולם יכול לפרש את החלום שלו באמת.

למעלה