חלום הלילה

נעמה283

Active member
היי אלישבע
הלילה חלמתי ש...
אני עומדת במטבח מנסה להכין סלט ולא יוצא לי ,אני מתרשלת , החיתוך יוצא עקום ואני גם שורטת את השיש ... ואז בעלי אומר לי בואי אני אכין לכי לנוח ...
פתאום מתקשר אביו , עונה לו חברה טובה שלי , במציאות אין שום קשר ביניהם ...
הוא מבקש ממנה לסדר את האינטרנט, היא אומרת לו אני לא יודעת במה מדובר ואני לא יכולה לעזור , הוא עונה את לא יכולה ? טוב בסדר ... הוא לא מתעצבן ,לא מתרגש ...
בהמשך אני רואה שאני הולכת לחדר השינה לנוח קצת ואני רואה ששוכב במיטתי כוכב טלנובלות ספרדי שהיה פעם ממש מפורסם וחתיך , הוא שוכב זקן ועייף....
רקע
אביו של בעלי, איש רגיש , היחס שלו כלפי הוא תמיד רגיש וכועס , מאז שהכרתי אותו הוא תמיד מבקש ממני עזרה , בזמן האחרון אין לי לא זמן ולא סבלנות אליו והוא נפגע , הסברתי שאין לי זמן ואני סובלת ממיגרנות ועוד בעיות מסביב ... הוא לקח את זה קשה . בזמן האחרון כמעט ואין קשר מילולי בינינו והוא איש מאוד תלותי ומאוד רגיש וכבר קשה מאוד להכיל אותו .
חברתי לדעתי מייצגת פה אותי כך אני חושבת כי אין ביניהם שום קשר . ביני לבין חברתי יש קשר טוב והיא תמיד אומרת לי שאני אטפל בעצמי ואדאג לעצמי .
אם עוד צריך עוד רקע תגידי לי עוד מה את צריכה לדעת . בינתיים זה כל מה שעולה לי .
תודה מחכה לתשובתך .

אלישבע777

Well-known member
הי נעמה,

הפרוש שלי לחלום על חמיך, חברתך ושחקן טלנובלות

חלק א

את לא מצליחה להכין סלט כמו שצריך. למרות שדבר כה פשוט לבעלת ניסיון כמוך - זה באמת לא נעים, למרות זאת את לא מביעה רגשות, לא מתעצבנת לא מתבאסת! כלפי חוץ את ממש חזקה וקרה. דווקא בעלך שם לב לעניין והוא מבין שאת זקוקה למנוחה. הוא ממליץ לך ללכת לנוח והוא יכין את הסלט! הנה בעלך סוף סוף מציע עזרה מיוזמתו. ימות המשיח! ! ( מילוי משאלה). למרות זאת, את לא מגיבה. לא מתפעלת, לא שמחה, כלום! למה? כי את לא מעזה להרשות לעצמך לנוח!

הקטע אומר לך - שאכן את צריכה מנוחה כדי להצליח בכל המטלות שלך ואם לא תנוחי – אז "הסלט ייצא עקום וגם תשרטי את השייש". אפשר לומר שכך את מרגישה: "על העוקם" וגם פוגעת בעצמך ( חותכת עקום ושורטת את השיש, הסלט והשייש הם ... את עצמך) או נפגעת מהמצב או מאחרים.

השערה נוספת – החלום אומר לך, שאפילו אם בעלך יגיד לך משהו נכון וטוב, את לא תתייחסי לעניין. תישארי קרירה. את לא מפרגנת לו, או לא מאמינה לו.

חלק ב

אכן חברתך מייצגת אותך. אז למה לא היא מופיעה בחלום ולא את? כי "רק היא" יכולה להגיד לחמיך שהוא "מבלבל את המוח" ודרישותיו מוגזמות. רק לה ( אישה זרה) – הוא יענה בנימוס ולא ידרוש יותר מדי, כמו שהוא דורש ממך.

חמיך מצפה לעזרה ממך ולא מאחרים ואינו מתחשב בך ובמצבך. אין לך מנוחה ממנו. זה גם סוג של מלוי משאלה, הלוואי שמישהו היה לוקח את על עצמו את הטיפול במשאלותיו ובבקשותיו, ולא את.

חלק ג

בחלק ג – את שומעת בקולו של בעלך והולכת לנוח לבד , ובמיטתך... שוכב שחקן מפורסם שהיה פעם יפה תואר ועתה הוא זקן ועייף. השחקן הזה יכול לסמל את התחושה שלך שהחיים עוברים והזיקנה אינה פוסחת, אפילו לא על גברים חתיכים ומפורסמים (!)

אולי השחקן מסמל את בעלך - שהוא דומה לאביו הזקן בחולשתו ובכך שגם הוא צריך שתעזרי לו?

אולי הוא מסמל את הידיד שאהבת, וכבר חלפו שנים וגם הידיד ההוא - שהיה משאת נפשך במשך שנים – משול לאיש לזקן עייף שכל עתידו מאחוריו ( כי את בעצם הבנת שהוא לא בדיוק הדמות האמיתית שבה התאהבת. גילית את האמת)

אשמח לקבל חוות דעת, מה התאים ומה לא

נעמה283

Active member
קודם כל חלק א , כמה צחקתי על הפתרון וכמה זה נכון ואמיתי פשוט קלעת בול!
חלק ב , הכי מדוייק שיש . ועם מה שכתבתי לך בפרטי על הוריו אני צריכה להמשיך לתת לו מענה רגשי כי רק אני מכולם מבינה אותו ,הוא בן אדם רגיש מאוד . לא יודעת למה לקחתי את התפקיד הזה מלכתחילה ועכשיו אני משלמת על זה .
חלק ג ,אכן יכול להיות כל המצבים שתיארת .... זה נראה מתאים לכולם.
המון תודה וחלומות פז !

נעמה283

Active member
חייבת רק לעדכן לגבי אבא של בעלי...
החלום כנראה היה נבואי ... ובאמת הרגיש לי שהוא מוחשי ...
היום ראיתי את אביו והוא הסתכל עליי באופן ממש שונה וכאילו היה המום... שאל מה שלומי וכאילו הסתכל במבט הערצה ...
מתחילה להאמין שיש פה אמת בחלומות האלו ולא רק תת מודע ...
רק רציתי לשתף ...

למעלה