חיפוש רוחני בעידן החדש

Advaita

New member
חיפוש רוחני בעידן החדש

חיפוש רוחני בעידן החדש. בתחילת שנות התשעים חלה התעוררות גדולה בעולם בעיקר במערב של הרוחניות המודרנית. שיטות ריפוי לא קונבנציונאליות, סדנאות מסוגים שונים כגון חשיבה חיובית, פיתוח מודעות עצמית, תקשור, שליטה במוח, בריאת המציאות על ידי חשיבה, סוגי מדיטציה שונים, דמיון מודרך וכו. אין ספור ספרים נכתבו בנושא, קלטות אודיו ווידאו ועוד. אין בכונתי במילים אלו לצאת כנגד השיטות השונות, אלא רק להצביע על נקודה מרכזית ששיטות אילו חסרות והיא העלאת שאלת הזהות כשאלת יסוד ראשונית אותה חייב כל מחפש רוחני רציני, מתמיד ואמיץ לשאול את עצמו. איני מתכוון כאן לשאלת זהות במובן המיני או במובן האישיותי, אלא לשאלת זהות החודרת עמוק יותר מהרובדים הנ``ל. שאלת זהות שמובילה את השואל לכיוון אחד וחד משמעי, פנימה. כדי לעסוק ברצינות בשאלת זהותנו עלינו לשאול קודם כל מספר שאלות מקדימות. השאלה הראשונה והיסודית היא מי אני? לעצור רגע מהמרוץ היום יומי, לשבת בשקט ולשאול את עצמנו, מי אני? מי זה שקם בבוקר, הולך לעבודה, פוגש אנשים, מתאהב, כועס, שמח, עצוב? מי זה האני הזה שאוכל, מקיים יחסי מין, עובד, ישן וכו`. יכולנו לומר על עצמנו שאנחנו האישיות, בואו ונבדוק תשובה זו. מה היא האישיות? זיכרונות, רגשות, רצונות, אהבות, מצבי רוח, שנאות, קוי אופי? או נכון יותר לומר: מה שאנחנו חושבים על עצמנו ומה שאחרים אומרים לנו שאנחנו; ההורים, המשפחה, החברים והחברה. האישיות מטבעה משתנה כמו המחשבות שלנו, הזיכרונות וכל מרכיביה המנטליים. איך אני יכול לומר שאני ככה היום כאשר מחר אני דבר אחר לגמרי. מה הייתי לפני שנעשיתי גבר או אישה? חייל/חיילת במקרה שלנו בארץ. לפני זה תיכוניסט, לפני זה ילד ולפני כן תינוק. האם התינוק שהייתי אז חסר האונים זה מה שאני היום? האני שלנו או האני שאנחנו חושבים שאנחנו לא קבוע, לכן לא יתכן שהוא אנחנו. אלו רק מחשבות אם אנחנו זוכרים את הגדרות האישיות שציינו קודם, משמע אני לא המחשבות שלי, משתמע מכך שאני לא האישיות שלי. שאלה נוספת: אם אנחנו לא האישיות אנחנו בוודאי הגוף, בואו ונבדוק נקודה זו. ממה מורכב הגוף? נגיד בשר, מים, עצמות וכו. ממה בנויים מרכיבים אלו? ואין צורך לענות בתשובה מדעית, בואו נסתפק בתשובה: הם בנויים מהמזון שאנו אוכלים. האם אנחנו יכולים לומר על המזון הזה שהוא אנחנו. אני לא יכול לומר זאת כשאני אוכל פיצה, ואתם? אם הגעתם לנקודה זו והסקרנות התעוררה בכם דעו רק שהדרך היחידה להגדיר את עצמי היא על דרך השלילה, כלומר מה אני לא. אם אני לא המחשבות שלי ולא הגוף שלי אז כל העולם סביבי נתון בסימן שאלה. הדרך היעילה לחקור כיוון זה היא ההתבוננות פנימה. ובזמן שאתם חוקרים נתיב זה נסו לחפש האם יש מאחורי כל ההשתנויות הללו משהוא קבוע ולא משתנה? למעונינים בפרטים נוספים בנושא ADVAITA וידיעת העצמי יפנו כאן או ל [email protected] Email: וישאירו מספר טלפון להתקשרות.

מה אני ??

מה אני לא ? הרבה מאוד. לכן הריני חושב אחרת ממך וכדי למצוא את עצמי עלי לדעת מי אני ללא צביעות והעמדת פנים וכשאחשוף עצמי בפני אני הרי שאמצע את זהותי ללא כחל וסרק.

למעלה