חיי בברצלונה

Nobilis

New member
חבל על הבלבול...

על בני זוג של אזרחים ספרדים אפשר להקשות כמה שרוצים, וזה לא קשור לסיפור הזה.

בני זוג של אזרחים אירופים (שאינם ספרדים) יקבלו אישור שהיה ועבודה אם יראו שהם עומדים בתנאי האמנה. בגדול, זה אומר שבת הזוג האירופית עובדת, או לחילופין שיש להם ממה לחיות (יכול להיות גם מעבודה של בן הזוג הלא אירופי) + שיש להם ביטוח בריאות.

אני לא שומע אף אחד מתווכח על זה, כך שלא ברור לי על מה השרשור הזה.

אתה שואל ברצינות מה הבעיה עם ביורוקרטיה

בספרד? עוד מעט תשאל מה הבעיה באיטליה ויוון, איך קרה שככה הדרדרו למשבר הכלכלי. נו באמת בקר, אתנחתאות קומיות זה בפורום השני.

בקר12

New member
אני חוזר הפעם המאה לטובת המהגרים לספרד

שאת כנראה כה חפצה ביקרם.
מה הבירוקרטיה הכל כך מסובכת שאת מדברת עליה שאזרח האיחוד (אני מדגיש לא אזרח ספרדי) שרוצה להגר עם בת זוג וילדים (שאינם אזרחי איחוד) לספרד צריך לעבור?
אם אין להם אמצעים או האזרח האירופי לא מוצא עבודה אז ממילא אין להם טעם להישאר שם - נכון?
בינתיים את האתנתאה הקומית פה רק שעוד לא הבנת זה כנראה

אם אתה ממש מתעקש

מצטערת לנפץ את הבועה, אבל שוטר ההגירה ממש לא מחכה עם כרטיס התושב בדלפק בברכת "שלום ותודה שבחרת להגר אלינו אדוני". יכולים לעבור מספר חודשים עד שבן הזוג מקבל אשרת שהייה ועבודה, בהם מאבדים בדרך ניירות, צריך להוציא מחדש מסמכים, לתרגם, מחכים בתור לקבל תור, שולחים דרישות לעוד טפסים אבל טועים בכתובת אליה נשלחה הדרישה, ועד שמצליחים לאסוף, לתרגם ולהחתים את הניירות אז בעצם כבר חודש אוגוסט וכולם בחופש? חודשים שבהם בן הזוג עלול למצוא עצמו יושב בבית (ובמקרה הטוב זה עד שלושה). אז כזה סיבוך ביורוקרטי, שבדרך לאשרה המיוחלת גורם לך לרצות לדפוק קצת את הראש בקיר. אם זה קליל ומובן מאליו, אז ברכותיי - נטמעת בהצלחה בחיים בארץ.

והנה סרטון שהפך לויריאלי בספרד ולא בכדי. מי שאי פעם התנסה בביורוקרטיה הספרדית יוכל להזדהות בלב שלם:http://www.youtube.com/watch?v=UZ5zJpC8GKo

נראה לי שבזה סיימנו את הדיון. שיהיה כל טוב לאדוני.

בקר12

New member
איזה קשקוש. פשוט תודי שאין לך מה לומר

זה יהיה יותר קצר ויותר נכון.
גם בבריטניה יכול לקחת 6 חודשים לקבלת תעודת בן זוג של אזרח אירופי - אז מה?
הקלילות מתבטאת בכך שהאזרח האירופי נוחת עם משפחתו ויכול מחר לעבוד (בהנחשה שיש לו עבודה) ללא שום צורך באשרה
אמת גם אני עייפתי ממך.
לילה טוב וחג שמח

בקר12

New member
אני לא מאזין לחדשות כל שעה עגולה

יוצא לי יותר זול מלעבור לברצלונה.
ועל סמך מה החלטת שיהי לך יותר משתךם בברצולנה? בחנת כמה תרויחי שם לעומת יוקר המחיה?
או שזה סצם פנטזיה אחרי ביקור ברמבלס ובפארק בגואל?

mmcat

New member
אתה מוזמן להישאר כאן בשמחה גדולה

עדיין לא החלטתי שום דבר ואם היית קורא את ההודעה שלי לעומק, היית רואה שבעצם זה בדיוק מה ששאלתי - משכורות ממוצעות, הוצאות שוטפות של משפחה וכו'.
שיהיה לך יום טוב

בקר12

New member
יש לי נסיון הרבה יותר רציני בהגירה ממך

מספיק לדעת שהפנטזיה היא ממש לא המציאות.
מהגרי כורסא או חופשה נוטים לחשוב שהם נפטרים מהחסרונות של המקום ישן ונהנים מהייתרונות של מקום חדש.
בפועל רבים מהם מחליפים חסרונות ישנים בחסרונות חדשים
זה לא אומר שרע להתנסות ואפילו להגר. ממש לא. אבל לא מהסיבות השטחיות שאת מתארת.
אבל במקרה שלך אין מה להיחפז כיוון שהזמן לקבלת דרכון בולגרי אם בכלל הוא ארוך ככה שיש גם ייתרונות להישאר עם פנטזיה חביבה לאורך זמן

vereguy

New member

mmcat

New member
הוצאות מחייה בברצלונה

צהריים טובים לכולם,
המון תודה על הירידה לדקויות וההסברים הרבים.
נראה לי שגם הבירוקרטיה הבולגרית לא טובה יותר מזו הספרדית, התחלנו לעבוד על הדרכון שלי - נראה כמה שנים ייקח להם להעביר את הדפים מצד לצד :)
עד שהם יסיימו איתם, אני אשמח אם בכל זאת מישהו מכם יוכל לציין הוצאות מחייה בסיסיות - חשבונות, עלות גן ילדים, קניות ממוצעות בסופר, שכ"ד וכו'.
אפילו הוצאות ליחיד מאוד יעזרו לנו לקבל מושג כללי של העלויות.

תודה רבה וחג שמח!

למעלה