*חייבת* לשתף אתכם: נהג אוטובוס "מטרופולין":.

מצב
הנושא נעול.

orchilit

New member
ויש גם את מסוף לשכת הגיוס,

כל התשובות>>>
1. מסוף תל השומר הוא מסוף האוטובוסים הנמצא ברחוב אהרון קציר.
2. במחלף אלוף שדה ממוקם מסוף אלוף שדה.
3. צומת תל השומר נמצא על כביש 461, הכניסה הדרומית למחנה תל השומר הקרוי על שמו של יעקב דורי - http://he.wikipedia.org/wiki/צומת_השומר

המסוף הקטן נקרא לרוב פשוט מכון הלב, תחנת מכון הלב, מסוף מכון הלב (הכי פחות שמעתי את זה). אין לתחנת המוצא/סופית הזאת שם בהקשר של מסוף ממה שידוע לי.
שם מסיימים הקווים 55 ו68. (וגם 168, לא?), לא רחוק משער הבקו"ם.
אכן מכון הלב הוא גם תחנת סיום של מספר קווים ואין לו שם של מסוף (כך הוא מופיע על 65 למשל).
ומסוף קציר/תל השומר הוא בסוף דרך אהרון קציר , שם מסיימים רוב הקווים ומדובר ב"שער צפון", ובכניסה הצפונית של בית החולים , לא רחוק ממחלקת שיקום.

olli3

New member
מנהל
כן, 55/68/168 - המסוף יותר מוחבא מהמחנה.

אכן מכון הלב הוא גם תחנת סיום של מספר קווים ואין לו שם של מסוף (כך הוא מופיע על 65 למשל).
ומסוף קציר/תל השומר הוא בסוף דרך אהרון קציר , שם מסיימים רוב הקווים ומדובר ב"שער צפון", ובכניסה הצפונית של בית החולים , לא רחוק ממחלקת שיקום.
כן, 55/68/168 - המסוף יותר מוחבא מהמחנה.
ואף אחד לא יורד במסוף עצמו או עולה במסוף עצמו. לא ממש יחסתי לכך חשיבות בפעמים הרבות שהייתי שם. אבל זה מה שזכור לי.

והתחנה של מסוף תל השומר נקראת גם בקו"ם. אבל המקום תמיד היה ידוע כמסוף תל השומר/מסוף אהרון קציר/שער צפון.

מיכי 10

Member
כן, הבנתי. אבל חמודים, אתה ואוֹלי, אתם מדברים

על השער הצפוני. הוא צפוני לבסיס הצבאי.
אבל מבחינת בית החולים, זה השער המזרחי שלו, לעומת שער יולדות, שהוא השער ה"מערבי".

אנחנו מדברים על אותו מקום - על אזור בסיס קליטה ומיון (או לשכת הגיוס) של תל השומר.

orchilit

New member
כן, אבל שער צפון אינו קרוב לבקו"ם בכלל

על השער הצפוני. הוא צפוני לבסיס הצבאי.
אבל מבחינת בית החולים, זה השער המזרחי שלו, לעומת שער יולדות, שהוא השער ה"מערבי".

אנחנו מדברים על אותו מקום - על אזור בסיס קליטה ומיון (או לשכת הגיוס) של תל השומר.
הוא יותר קרוב לבסיס השחרור דווקא (הרי תל השומר מורכב מכמה וכמה בסיסים וכמובן כמה שערים).
אני אנסה לעשות שוב סדר :
מסוף לשכת הגיוס , על דרך יעקב דורי - חניון לקווים 55, 68, 168 . קרוב לכניסת שער בקו"ם.
מסוף קציר/תל השומר/שער צפון - בסוף דרך אהרון קציר - קווים 43, 70, 143, 45, 2ת, 1ת (ועוד כמה) - השער המזרחי של בית החולים (לשם נכנסים קווים 104, 65, 69, 169, 87)
(מסוף) מכון הלב - בתוך בית החולים , ליד מכון הלב ולא רחוק מהמיון - חניון לקווים 65 וכו'

השער הדרומי של בסיס תל השומר נמצא בצומת סביון. שם אין מסוף אוטובוסים (אבל עוברים שם אוטובוסים)
והזכרנו את שער יולדות, השער המערבי של תל השומר, שם עוברים (ליד) כמעט כל הקווים שהוזכרו, בדרכם למסוף קציר (ויש כאלו הממשיכים למכון הלב). מהשער הזה יוצאים קווים החל מהשעה תשע בערב , כיוון שהשער המזרחי של בית החולים נסגר.

השער הדרומי לא נמצא בצומת סביון, אלא מערבית

הוא יותר קרוב לבסיס השחרור דווקא (הרי תל השומר מורכב מכמה וכמה בסיסים וכמובן כמה שערים).
אני אנסה לעשות שוב סדר :
מסוף לשכת הגיוס , על דרך יעקב דורי - חניון לקווים 55, 68, 168 . קרוב לכניסת שער בקו"ם.
מסוף קציר/תל השומר/שער צפון - בסוף דרך אהרון קציר - קווים 43, 70, 143, 45, 2ת, 1ת (ועוד כמה) - השער המזרחי של בית החולים (לשם נכנסים קווים 104, 65, 69, 169, 87)
(מסוף) מכון הלב - בתוך בית החולים , ליד מכון הלב ולא רחוק מהמיון - חניון לקווים 65 וכו'

השער הדרומי של בסיס תל השומר נמצא בצומת סביון. שם אין מסוף אוטובוסים (אבל עוברים שם אוטובוסים)
והזכרנו את שער יולדות, השער המערבי של תל השומר, שם עוברים (ליד) כמעט כל הקווים שהוזכרו, בדרכם למסוף קציר (ויש כאלו הממשיכים למכון הלב). מהשער הזה יוצאים קווים החל מהשעה תשע בערב , כיוון שהשער המזרחי של בית החולים נסגר.
השער הדרומי לא נמצא בצומת סביון, אלא מערבית
לצומת סביון, בצומת שנקרא צומת תל השומר.

מיכי 10

Member
וואו, אורצ'ילית, אני שוב מתנצלת

אני אנסה לעשות שוב סדר :

בפניךָ ובפני אוֹלי...
עשיתי בעצמי בלגן שלם. שער בקו"ם אינו השער שאתם התכוונתם אליו, בדרך יעקב דורי, ושאני בכלל שכחתי מקיומו.

לא רוצה להצטרך להתנצל בפעם השלישית, אבל האם התכוונת באמת שהשער הדרומי של הבסיס נמצא בצומת סביון, או רק בדרך אליו מצומת מסובים?

כן, קרוב לשער יולדות עוברים כמה קווים בכיוון השער המזרחי, וחלק מהקווים נכנסים דרך שער זה לתוך שטח בית החולים.
ונכון גם שהשער המזרחי נסגר בערב.

אגב, מה זה ת? (קווים 2ת, 1ת)?

orchilit

New member
אז ככה

בפניךָ ובפני אוֹלי...
עשיתי בעצמי בלגן שלם. שער בקו"ם אינו השער שאתם התכוונתם אליו, בדרך יעקב דורי, ושאני בכלל שכחתי מקיומו.

לא רוצה להצטרך להתנצל בפעם השלישית, אבל האם התכוונת באמת שהשער הדרומי של הבסיס נמצא בצומת סביון, או רק בדרך אליו מצומת מסובים?

כן, קרוב לשער יולדות עוברים כמה קווים בכיוון השער המזרחי, וחלק מהקווים נכנסים דרך שער זה לתוך שטח בית החולים.

אז ככה
לגבי הכניסה הדרומית התבלבתי וזו אינה צומת סביון, כי אם צומת הכניסה לאור יהודה (רח' יחזקאל קזז).

על כל פנים שער הבקו"ם זה כן השער שלא רחוק ממסוף לשכת הגיוס על דרך יעקב דורי. קו 2ת (ת = תל השומר) נוסע ממסוף קציר אליו , (לשער, לא למסוף לשכת הגיוס) . אם מסתכלים במפות גוגל רואים בבירור כי מסוף לשכת הגיוס (מסוף חברת קווים) נמצא ליד הכניסה ללשכת הגיוס/בקו"ם.

גם צומת סביון זה צומת כניסה לאור יהודה

אז ככה
לגבי הכניסה הדרומית התבלבתי וזו אינה צומת סביון, כי אם צומת הכניסה לאור יהודה (רח' יחזקאל קזז).

על כל פנים שער הבקו"ם זה כן השער שלא רחוק ממסוף לשכת הגיוס על דרך יעקב דורי. קו 2ת (ת = תל השומר) נוסע ממסוף קציר אליו , (לשער, לא למסוף לשכת הגיוס) . אם מסתכלים במפות גוגל רואים בבירור כי מסוף לשכת הגיוס (מסוף חברת קווים) נמצא ליד הכניסה ללשכת הגיוס/בקו"ם.
הכניסה הדרומית לתל השומר היא בצומת הכניסה המערבית לאור יהודה שנקרא צומת תל השומר.
צומת סביון זה צומת הכניסה המזרחית (והראשית) לאור יהודה.

orchilit

New member
לזה התכוונתי

הכניסה הדרומית לתל השומר היא בצומת הכניסה המערבית לאור יהודה שנקרא צומת תל השומר.
צומת סביון זה צומת הכניסה המזרחית (והראשית) לאור יהודה.
לזה התכוונתי

מיכי 10

Member
או. קיי., אותי כל זה כבר מבלבל.

אז ככה

או. קיי., אותי כל זה כבר מבלבל.
טוב שאני לא צריכה כבר להתגייס.

כשהתגייסתי לצבא, וזה היה לפני המוווון זמן, זה היה דרך לשכת הגיוס בפתח-תקווה, והיתה רק אחת כזאת, והכל היה פשוט.

ת = תל השומר, ציינת.
אז אני מניחה שהכוונה לקווים הפנימיים, שנוסעים בין מסוף אלוף שדה ושיבא, ובתוך שטח בית החולים.

orchilit

New member
אה ו-

בפניךָ ובפני אוֹלי...

אה ו-
השם הוא ניר, והכינוי מבוטא אורכילית.

מיכי 10

Member
תודה על ההבהרות, אוֹלי, ועל שעשית סדר

כל התשובות>>>
1. מסוף תל השומר הוא מסוף האוטובוסים הנמצא ברחוב אהרון קציר.
2. במחלף אלוף שדה ממוקם מסוף אלוף שדה.
3. צומת תל השומר נמצא על כביש 461, הכניסה הדרומית למחנה תל השומר הקרוי על שמו של יעקב דורי - http://he.wikipedia.org/wiki/צומת_השומר

המסוף הקטן נקרא לרוב פשוט מכון הלב, תחנת מכון הלב, מסוף מכון הלב (הכי פחות שמעתי את זה). אין לתחנת המוצא/סופית הזאת שם בהקשר של מסוף ממה שידוע לי.
תודה על ההבהרות, אוֹלי, ועל שעשית סדר
בעניינים.
אבל אני רואה שגם אתה כותב כמו "עמוד שדרה", שצומת תה"ש זה בכניסה לבסיס תה"ש. אגב, כתבתי שזה נמצא בין צומת מסובים וצומת אור יהודה (עם תחנת הדלק), ועכשיו ראיתי במפה שטעיתי, וזה צומת סביון, ולא צומת אור יהודה.

למרות שהבאת סימוכין מוויקיפדיה, ואפילו מפה עם אותו כביש (461), זה עדיין לא סביר בעיני...

אבל אם שניכם "נגדי", אולי עלי לקבל זאת. לא, זה לא מסתדר לי.

כל השאר - כן
ואכן, המסוף של מכון הלב, נראה יותר כמו תחנה סתם. למרות ששם אולַי מתחילים ונגמרים כמה קווים. אבל זה לא מסוף אמיתי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה