חידת אוטובוס

מצב
הנושא נעול.
אעניק לך תמונה חמודה מירושלים: שנות ה-70 הראשונות:

יהודה, שים לב בבקשה לפרטים הקטנים
פסי הרוחב בגריל הם שונים (קצר-ארוך-קצר לעומת ארוך-קצר-ארוך). באוטובוס שהבאתי הפנסים יותר נמוכים וסמל הטייגר מעל הגריל והעיקר, בין הדלת הקדמית והאמצעית, מספר חלונות הצד לא זהה. לא יודע איזה משמעות יש לזה אבל ברור שהאוטובוס שהבאתי ואלה שהבאת לא זהים
ה-FORD F8 הנגרר (מושבת) נמכר לאדם פרטי (כנראה למחסן?) לאחר ששרת מספר שנים בקו 1 לכותל המערבי יחד עם עוד שלושה אחים זהים. הרכב במקור הוא של "אגד". לילה טוב ומבורך מירושלים.
אביתר.

הגרר הוא של "מנופי אוחנה" שכבר לא קיימים ומקום מושבם היה

ה-FORD F8 הנגרר (מושבת) נמכר לאדם פרטי (כנראה למחסן?) לאחר ששרת מספר שנים בקו 1 לכותל המערבי יחד עם עוד שלושה אחים זהים. הרכב במקור הוא של "אגד". לילה טוב ומבורך מירושלים.
אביתר.
הגרר הוא של "מנופי אוחנה" שכבר לא קיימים ומקום מושבם היה
ברחוב כנפי נשרים בגבעת שאול למי שזוכר.

37-246: מס' מנוע מקורי: LTPD-38133-45000271 ממודל 1955

וכמו שהבטחתי תמונות של המקבילים של דן
שלום! וכמו שהבטחתי תמונות של המקבילים של דן וכאן אני חייב לציין שיש לי הרושם שדן השתילו באוטובוסים האלה מנוע מארק 2 במשך השנים ואני מסתמך על רעש המנוע שהשתנה היכן שהוא באמצע שנות ה60 .
שמע אל תתוכח ראיתי את ההסטוריונים הגדולים של אגד מה אומר לך נו.... ותקן את ה"מגה" וזה בחינם להתראות
איתו הגיע האוטובוס הנ"ל ארצה !!! זהו מנוע בן 168 כו"ס !!! אתה יודע מה זה אומר יהודל'ה? מארק 2 !!!
בסדרת המנועים של מארק 1 לא היו בכלל מנועים בני 168 כו"ס ! אתה יודע איזו התאמה ואיזו השקעה היה צריך להתאים מנוע כזה למארק1?
עם כל הכבוד לך - LTPD-38133-45000271 הוא מס' מנוע של מארק 2 ולא יתכן כמנוע של מארק 1.
חוצמיזה: לפי מספר השלדה - לא יתכן מארק 1 ! הדבר היחיד שדומה הוא החזית של הרכב שבמילא שונתה לאחר התאונה במרץ 1958. היא לא שונתה באגד שהרי אגד רכש את הרכב רק ביום 31.08.1969 כאמור בהודעות קודמות ! החזית תוקנה ע"י מוסך פרטי וקיים מקום רב להניח שהיא הועתקה ממארק 1 כי זה מה שהיה זמין באותה עת.
אני ממש הייתי שמח לו היית יוצר קשר עם חובבי ליילנד בבריטניה שיעשירו את ידיעותייך כפי שעשיתי אני לפני שנים רבות. למדתי מהם המון מידע חשוב וקיבלתי מהם רשימות לא נגמרות של שלדות, מנועים, גירים ורשימות ייצוא של כל דגמי ליילנד מיום היווסד המפעל. מאחל לך לילה טוב מירושלים.
אביה.

yeh11

New member
האוטובוס בתמונה נראה מקורי מה הקשר שלו לאגד?

איתו הגיע האוטובוס הנ"ל ארצה !!! זהו מנוע בן 168 כו"ס !!! אתה יודע מה זה אומר יהודל'ה? מארק 2 !!!
בסדרת המנועים של מארק 1 לא היו בכלל מנועים בני 168 כו"ס ! אתה יודע איזו התאמה ואיזו השקעה היה צריך להתאים מנוע כזה למארק1?
עם כל הכבוד לך - LTPD-38133-45000271 הוא מס' מנוע של מארק 2 ולא יתכן כמנוע של מארק 1.
חוצמיזה: לפי מספר השלדה - לא יתכן מארק 1 ! הדבר היחיד שדומה הוא החזית של הרכב שבמילא שונתה לאחר התאונה במרץ 1958. היא לא שונתה באגד שהרי אגד רכש את הרכב רק ביום 31.08.1969 כאמור בהודעות קודמות ! החזית תוקנה ע"י מוסך פרטי וקיים מקום רב להניח שהיא הועתקה ממארק 1 כי זה מה שהיה זמין באותה עת.
אני ממש הייתי שמח לו היית יוצר קשר עם חובבי ליילנד בבריטניה שיעשירו את ידיעותייך כפי שעשיתי אני לפני שנים רבות. למדתי מהם המון מידע חשוב וקיבלתי מהם רשימות לא נגמרות של שלדות, מנועים, גירים ורשימות ייצוא של כל דגמי ליילנד מיום היווסד המפעל. מאחל לך לילה טוב מירושלים.
אביה.
שלום! האוטובוס בתמונה נראה מקורי כמו הדגם של אגד יתכן שגם לו כמו בדגמי דן הושתל מנוע של מארק 2 במשך הזמן ואם תסתכל היטב תוכח שכל המרכב ולא רק החזית דומים לאובוס של אגד ,אם תגיע ל"גלרית הנטושים " תמצא שם את 38725 שכתבתי עליו קודם לכן ותראה שהמרכב זהה

המרכב בכלל לא זהה. מה הקשר לאגד? נרכש ע"י אגד בשנת 1969 כי

שלום! האוטובוס בתמונה נראה מקורי כמו הדגם של אגד יתכן שגם לו כמו בדגמי דן הושתל מנוע של מארק 2 במשך הזמן ואם תסתכל היטב תוכח שכל המרכב ולא רק החזית דומים לאובוס של אגד ,אם תגיע ל"גלרית הנטושים " תמצא שם את 38725 שכתבתי עליו קודם לכן ותראה שהמרכב זהה
המרכב בכלל לא זהה. מה הקשר לאגד? נרכש ע"י אגד בשנת 1969 כי
לאגד היו חסרים אוטובוסים ואגד רכש באותה שנה עשרות אוטובוסי ליילנד ממועצות אזוריות שונות ! בארכיון אגד קיימת חוברת סקר אוטובוסים ומספרי רישוי בדיוק על כך ואני מיחשבתי אותה לפני כמה שנים ! כך היא מופיעה אצלי: נא ראה קובץ מצורף !
לילה טוב.
את החוברת המקורית תוכל למצוא בארכיון אגד בירושלים. את העותק הממוחשב והמדוייק - אצלי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה