חידוש בדיקת זרע

חידוש בדיקת זרע

אנחנו עוברים רופא אחרי כמה סבבי מוקפאים שלא צלחו- הסבב הבא הוא שאיבה.
האם יבקשו מאיתנו בדיקת זרע חדשה? (בדיקת זרע קודמת מלפני שנתיים של ריכוז פחות ממליון שלחה אותנו לIVF )
אין הרי סיכוי שבדיקת זרע תשתפר עד כדי כך?
אנחנו בלי אמצעי מניעה כשנה וחצי.
אני שואלת כי אני לא רוצה לפספס עוד חודש, ואם באמת דורשים לפני כל שאיבה בדיקת זרע אז נתארגן לזה עכשיו לפני המחזור...

חידוש בדיקת זרע

שלום.

כיוון שעברו שנתיים, לא מן הנמנע שתתבקשו לתת דגימת זרע נוספת. רצוי שהצוות הרפואי המטפל בכם ידע "עם מה יש לו עסק", בעיקר כשיש צורך להחליט על ביצוע IVF רגיל (אינסמינציה) על פני ICSI (מיקרומניפולציה). עם זאת, ודאי שלא יהיה צורך לתת דגימה חדשה לפני כל שאיבה כל עוד לא עבר פרק זמן ארוך ביניהן.

בהצלחה!

תודה על תשובתך, אני מבינה שאכן צריך לעשות עוד בדיקה

אציין שאין לנו דגימה קפואה. אשמח אם תוכל להתייחס לשאלה האם לעשות מיקרומניפולציה או לא?

מיקרומניפולציה

מיקרומניפולציה (ICSI) היא תהליך שבו מזריקים תא זרע בודד לתוך כל ביצית, בניגוד לתהליך IVF "רגיל", שבו הביצית נמצאת יחד עם מאות אלפי תאי זרע במבחנה ובשאיפה, מישהו מהם מצליח להפרות אותה. בדיקת הזרע חשובה במקרה שלכם, כיוון שכמות תאי הזרע לפני שנתיים הייתה די גבולית ועל הרופא וצוות האמבריולוגים לדעת האם יהיה הכרח לעשות מיקרומניפולציה. לגבי דגימה קפואה - איני רואה צורך להקפיא דגימת זרע במצב שלכם, אלא אם חלה החמרה משמעותית מאוד במצב הזרע וקיים חשש שלא יימצאו תאים בתנועה ביום השאיבה.

למעלה