חידה מ-
ל-on.

מצב
הנושא נעול.

darkshadow1

New member
השאלה היא האם הם עומדים בלוח הזמנים.

ניצבים 1-6
מבט על ניצבים 1-6 מסביר את "הקצב המתון" שבהודעה הקודמת.
אין סיבה להשקיע כוח אדם נוסף כדי להקים את כל הנציבים בו זמנית כשלוח הזמנים לא דוחק. מה שדווקא מוזר זה שניצבים נמוכים יחסית שנמצאים רחוק מהצד שממנו מתבצעת הדחיקה מתקדמים בקצב מהיר יותר מניצבים גבוהים יותר שקרובים יותר לדחיקה.

בועז ל

New member
התשובה לשאלתך שלילית. קיים פיגור בלו"ז הגשר,

אין סיבה להשקיע כוח אדם נוסף כדי להקים את כל הנציבים בו זמנית כשלוח הזמנים לא דוחק. מה שדווקא מוזר זה שניצבים נמוכים יחסית שנמצאים רחוק מהצד שממנו מתבצעת הדחיקה מתקדמים בקצב מהיר יותר מניצבים גבוהים יותר שקרובים יותר לדחיקה.
אך יש לציין שהגשר אינו נמצא בנתיב הקריטי של הפרויקט - מה שיכול אולי להסביר דבר או שניים.

darkshadow1

New member
את החברה זה לא אמור לעניין.

אך יש לציין שהגשר אינו נמצא בנתיב הקריטי של הפרויקט - מה שיכול אולי להסביר דבר או שניים.
אני מקווה שהיה מדובר במכרז מהסוג המוצלח שכולל בונוסים להשלמה לפני הזמן וקנסות להשלמה אחרי הזמן.

בועז ל

New member
המכרז בסדר גמור. אחת האומנויות שהתפתחו

אני מקווה שהיה מדובר במכרז מהסוג המוצלח שכולל בונוסים להשלמה לפני הזמן וקנסות להשלמה אחרי הזמן.
בשנים האחרונות אצל קבלנים היא להוכיח שחלו שינויים שלא באשמתם בתנאי הביצוע ולכן הפיגור בלו"ז הביצוע הנו בלתי נמנע. יתרה מכך: לא רק שהפיגור בלתי נמנע, אלא שלטענתם מגיע להם פיצוי על כך. אגב, לא תמיד הם טועים, אבל אני יכול לספר לך שישנן חברות מסוימות (בעיקר הגדולות שביניהן) שמעסיקות משפטנים ומומחים מיוחדים אך ורק לצורך הגדלת עלותו הראשונית של המכרז.

darkshadow1

New member
זאת מחלה שכבר מזמן פגעה בכל חלקה טובה,

בשנים האחרונות אצל קבלנים היא להוכיח שחלו שינויים שלא באשמתם בתנאי הביצוע ולכן הפיגור בלו"ז הביצוע הנו בלתי נמנע. יתרה מכך: לא רק שהפיגור בלתי נמנע, אלא שלטענתם מגיע להם פיצוי על כך. אגב, לא תמיד הם טועים, אבל אני יכול לספר לך שישנן חברות מסוימות (בעיקר הגדולות שביניהן) שמעסיקות משפטנים ומומחים מיוחדים אך ורק לצורך הגדלת עלותו הראשונית של המכרז.
זאת מחלה שכבר מזמן פגעה בכל חלקה טובה,
ולדעתי מתודלקת ע"י גדודי עורכי הדין ש"מוכשרים" בכל שנה ע"י המכללות במדינה.
כשכתבת "בעיקר" הגדולות שבהן ישר קפץ לי לראש שם של חברה ספציפית שגם מעורבת בפרוייקט- לפחות במקרה הזה עושה רושם שהיא עומדת בלו"ז.

בועז ל

New member
מבנה שו"ב, מנהרה 3A.

חידה מ-
ל-on.
חידה קלילה למדי. מהיכן צולמה התמונה? נא לציין מיקום מדויק של האתר ממנו צולמה התמונה. הפותר נכונה יזכה את הפורום בתמונות בכורה של פיר הדרגנועים מתחנת האומה.
מבנה שו"ב, מנהרה 3A.
מתקדם יפה הבחור.

בועז ל

New member
ניצב 6

חידה מ-
ל-on.
חידה קלילה למדי. מהיכן צולמה התמונה? נא לציין מיקום מדויק של האתר ממנו צולמה התמונה. הפותר נכונה יזכה את הפורום בתמונות בכורה של פיר הדרגנועים מתחנת האומה.
ניצב 6
אחד הניצבים שמצליח איכשהו להתקדם.

בועז ל

New member
ניצב 7

חידה מ-
ל-on.
ניצב 7
הניצב הגבוה ביותר בגשר 10 עדיין אינו מצדיק את התואר. "טר ארמה", אמרתי? בהחלט: כבר לפני שנה וחצי.

בועז ל

New member
הושלמו: ניצבים 11 +12

חידה מ-
ל-on.
הושלמו: ניצבים 11 +12

בועז ל

New member
גשר 9 - מביא תוצאות.

חידה מ-
ל-on.
גשר 9 - מביא תוצאות.
"גשר הקיסמים" ממשיך להתקדם בקצב משביע רצון. הנה ניצבים 1-3, שכולם נמצאים בעבודה. ניצב 3, הכפול יש לומר, כבר בשלבי סיום.

בועז ל

New member
תמונה אחרונה - ניצבים 3, 4, 5

חידה מ-
ל-on.
חציו האחר של גשר 9 נמצא במצב מתקדם אף יותר. למרות שמדובר בגשר צנוע משמעותית מגשר 10, עדיין אפשר לציין בסיפוק את העבודה על כל ניצבי הגשר בו-זמנית.
בזאת מסתיים שרשור התשתיות, שכלל לא האמנתי שאצליח לסיימו. ששת קוראיי הנאמנים: כפי שראיתם, מרבית התמונות נתרמו ע"י מנהלת הפרויקט, שבלעדיה קשה לי להאמין ששרשור זה היה יוצא לפועל. עם זאת, איכותן הנמוכה של התמונות מפיר הדרגנועים מחייבת אותי לסמוך רק על כוחותינו, ולנסות למצוא את הזמן לערוך ביקור במקום המרתק הזה.

תמונות נוספות הגיעו אליי גם מקו אשקלון-ב"ש, שבו הונפו השבוע קורות על גשר A-2-1 הארוך ביותר בקטע אופקים-מחלף גורל. ידידי היקר, אייל פיטוסי, מביא עמו תנופה אדירה לפרויקט ומצליח להתניע תהליכים ושלבי ביצוע בקטע המדשדש, אופקים-גורל. גם בקטע יד מרדכי-שדרות קיימת אופטימיות רבה ביחס לאפשרות פתיחתו עד לסוף שנה זו. אדיוס אמיגוס.

easylivin

New member
תודה בועז! ותודה מיוחדת לאור הנסיבות שלך...

חציו האחר של גשר 9 נמצא במצב מתקדם אף יותר. למרות שמדובר בגשר צנוע משמעותית מגשר 10, עדיין אפשר לציין בסיפוק את העבודה על כל ניצבי הגשר בו-זמנית.
בזאת מסתיים שרשור התשתיות, שכלל לא האמנתי שאצליח לסיימו. ששת קוראיי הנאמנים: כפי שראיתם, מרבית התמונות נתרמו ע"י מנהלת הפרויקט, שבלעדיה קשה לי להאמין ששרשור זה היה יוצא לפועל. עם זאת, איכותן הנמוכה של התמונות מפיר הדרגנועים מחייבת אותי לסמוך רק על כוחותינו, ולנסות למצוא את הזמן לערוך ביקור במקום המרתק הזה.

תמונות נוספות הגיעו אליי גם מקו אשקלון-ב"ש, שבו הונפו השבוע קורות על גשר A-2-1 הארוך ביותר בקטע אופקים-מחלף גורל. ידידי היקר, אייל פיטוסי, מביא עמו תנופה אדירה לפרויקט ומצליח להתניע תהליכים ושלבי ביצוע בקטע המדשדש, אופקים-גורל. גם בקטע יד מרדכי-שדרות קיימת אופטימיות רבה ביחס לאפשרות פתיחתו עד לסוף שנה זו. אדיוס אמיגוס.
תודה בועז! ותודה מיוחדת לאור הנסיבות שלך...
מחכה לעדכונים ממסילת הבשור. גם בין עכו לנהריה יש מה לראות, וגם בין יבנה מערב לפלשת. הראשון שיעלה כאן תמונות של רכבות בקטע החדש, בדגש על המנהרה ועל מחלף פלשת - ישחק אותה בגדול.

kobi88l

New member
תודה רבה בועז! תענוג גדול!

תודה רבה בועז! תענוג גדול!
לפתוח את השבת עם שבתשתיות זה תענוג גדול :)
מבנה התחנה נהיה מדהים יותר ויותר.

darkshadow1

New member
רבה!

חידה מ-
ל-on.
רבה!
לדעתי צריך לפטר את אייל פיטוסי לאלתר כדי שהוא יוכל לעבור לנת"ע
.

amit1270

New member
תודה רבה על ההמשך

חידה מ-
ל-on.
תודה רבה על ההמשך
הנה הקקטוס הנוסף שביקשת.

רבה על הסקירה המשובחת בועז!

חידה מ-
ל-on.
רבה על הסקירה המשובחת בועז!

Golf Bravo

New member
, מרתק כתמיד

חידה מ-
ל-on.
, מרתק כתמיד

מצב
הנושא נעול.
למעלה