חזרנו הביתה ואליכם...

מצב
הנושא נעול.

ארזS

New member
חזרנו הביתה ואליכם...

חזרנו הביתה ואליכם...
אחרי חופשה קצרה באילת. אבל אני "שפוך" ואין לי הרבה כח למחשב עכשיו, אז הנה רק בשביל לפתוח לכם את התיאבון כמה תמונות שצילמתי שם. בתמונה הראשונה: תראו את המטוס שמגיע לנחיתה, כמה שהוא נמוך !

ארזS

New member
---2---

חזרנו הביתה ואליכם...
אחרי חופשה קצרה באילת. אבל אני "שפוך" ואין לי הרבה כח למחשב עכשיו, אז הנה רק בשביל לפתוח לכם את התיאבון כמה תמונות שצילמתי שם. בתמונה הראשונה: תראו את המטוס שמגיע לנחיתה, כמה שהוא נמוך !
---2---
ותראו את המטוס הזה שצילמתי מהחדש במלון שהייתי.

ארזS

New member
ידעתי...

---2---
ותראו את המטוס הזה שצילמתי מהחדש במלון שהייתי.
ידעתי...
אמרתי לכם שאני עייף נורא... אז טעיתי...
הצילום כמובן היה מהחדר ולא מהחדש...

david80

Member
האם המטוס בבעלותה של ישראייר?

ידעתי...
אמרתי לכם שאני עייף נורא... אז טעיתי...
הצילום כמובן היה מהחדר ולא מהחדש...
והרי הצביעה היא של אלעל עם סמלים של ישראייר! האם מטוס זה עדיין שייך לאלעל?

aviy99

New member
המטוס בבעלות חברת אל-על

והרי הצביעה היא של אלעל עם סמלים של ישראייר! האם מטוס זה עדיין שייך לאלעל?
המטוס בבעלות חברת אל-על
ומוחכר לישראייר. לישראייר אין מטוסי סילון ששייכים לה. בבעלות ישראייר רק מטוסי ATR 42 . המטוס הזה שבתמונה שייך לאל-על ויש עוד בואינג 757 שמוחכר לישראייר מחברה אמריקאית. המדובר במטוס שצבוע כולו לבן ורק יש עליו 2 סטיקרים קטנים של ישראייר. את הפרטים הנ"ל קיבלתי לפני כמה דקות בשיחת טלפון מידידי ארז שלא נמצא עכשיו ליד מחשב.

שלילי לגבי המטוס הלבן

המטוס בבעלות חברת אל-על
ומוחכר לישראייר. לישראייר אין מטוסי סילון ששייכים לה. בבעלות ישראייר רק מטוסי ATR 42 . המטוס הזה שבתמונה שייך לאל-על ויש עוד בואינג 757 שמוחכר לישראייר מחברה אמריקאית. המדובר במטוס שצבוע כולו לבן ורק יש עליו 2 סטיקרים קטנים של ישראייר. את הפרטים הנ"ל קיבלתי לפני כמה דקות בשיחת טלפון מידידי ארז שלא נמצא עכשיו ליד מחשב.
שלילי לגבי המטוס הלבן
המטוס הוא 4X-EBI גם הוא אקס אל על שכרגע נמצא בשירות ישראייר. השלישי של ישראייר הוא 4X-EBT. כל מטוסי ה-757 הם אקסים של אל על.

aviy99

New member
עדכון בשמו של ארזS

שלילי לגבי המטוס הלבן
המטוס הוא 4X-EBI גם הוא אקס אל על שכרגע נמצא בשירות ישראייר. השלישי של ישראייר הוא 4X-EBT. כל מטוסי ה-757 הם אקסים של אל על.
עדכון בשמו של ארזS
4X-EBI הוא אמנם "אקס" אל-על אבל הוא לא שייך לאל-על. המטוס מוחכר מחברת ILFC האמריקנית שהחכירה אותו לפני כן לאל-על ועם סיום תקופת חכירתו באל-על הוא נשאר בישראל ועבר לחכירה באל-על. כל הפרטים האלה מופיעים גם בעיתון "ביעף" שהוא בטאון האגודה הישראלית למדעי התעופה והחלל. ארז לא מבין בכלל מה שייכת את 4X-EBT לחברת ישראייר. מטוס זה הוא של אל-על ומופעל בשירות חברת הבת שלה "סאן-דור" עם הסמלים של "סאן-דור". אפשר לראות תמונות של שני המטוסים הנ"ל בקישורים המצורפים.

aviy99

New member
הסבר למי שלא מבין

עדכון בשמו של ארזS
4X-EBI הוא אמנם "אקס" אל-על אבל הוא לא שייך לאל-על. המטוס מוחכר מחברת ILFC האמריקנית שהחכירה אותו לפני כן לאל-על ועם סיום תקופת חכירתו באל-על הוא נשאר בישראל ועבר לחכירה באל-על. כל הפרטים האלה מופיעים גם בעיתון "ביעף" שהוא בטאון האגודה הישראלית למדעי התעופה והחלל. ארז לא מבין בכלל מה שייכת את 4X-EBT לחברת ישראייר. מטוס זה הוא של אל-על ומופעל בשירות חברת הבת שלה "סאן-דור" עם הסמלים של "סאן-דור". אפשר לראות תמונות של שני המטוסים הנ"ל בקישורים המצורפים.
הסבר למי שלא מבין
למה אני כותב בשמו של ארזS . ארז לא נמצא אתמול והיום ליד מחשב ואני עומד איתו בקשר אז שאלתי אותו ואני כותב בשמו וברשותו.

aviy99

New member
שכחתי משהו. סליחה.

עדכון בשמו של ארזS
שכחתי משהו. סליחה.
כאן יש קישור למטוס 4X-EBM שהוא המטוס ששייך לאל-על ומופעל בחכירה ב"ישראייר".

לגבי ה-EBT טעות שלי

עדכון בשמו של ארזS
לגבי ה-EBT טעות שלי
עליתי על הטעות כמה דקות אחרי כתיבת ההודעה אבל לא היה לי כוח לתקן אותה.

ארזS

New member
---3---

חזרנו הביתה ואליכם...
---3---
וה"חללית" הזאת של "יונייטד טורס" חנתה מתחת לחדר שלנו...

צחקן

New member
בקרוב להרכבה .

---3---
וה"חללית" הזאת של "יונייטד טורס" חנתה מתחת לחדר שלנו...
בקרוב להרכבה .
ב"ה אני וחבר שלי כנראה החלטנו לפתוח מפעל ליצור דגמי אטובוסים (הוא התחילגם לעשות אוטובוסים כמוני).

ארזS

New member
---4---

חזרנו הביתה ואליכם...
---4---
עוד "חללית". לא זיהיתי לאיזה חברה היא שייכת.

ארזS

New member
---5---

חזרנו הביתה ואליכם...
---5---
מתברר שמתחת למלון שהיינו בו יש "כאילו" חניון של "יונייטד טורס". ככה היה כל יום, כשבערב האוטובוסים הגיעו לחניה ובבוקר יצאו לעבודה. ובכלל, באילת ה"יונייטד" האלה מסתובבים המון.

ארזS

New member
ונמשיך בהזדמנות אחרת.

---5---
מתברר שמתחת למלון שהיינו בו יש "כאילו" חניון של "יונייטד טורס". ככה היה כל יום, כשבערב האוטובוסים הגיעו לחניה ובבוקר יצאו לעבודה. ובכלל, באילת ה"יונייטד" האלה מסתובבים המון.
ונמשיך בהזדמנות אחרת.

יצחקA

New member
תודה ארז! אני מקווה שנהנת מחופשתך.

---5---
אהבתי את התמונות של המטוסים וכו של האוטובוסים. שימו לב שבתמונה זו, האוטובוס השני מימין קצת שונה מהאחרים. על "גג" האוטובוסים, מוטבעים מספרי הרישוי שלהם. באוטובוסים עירונים מטובע מספר אחר נדמה לי וגם אות ( לא שאני יודע מה האות מסמלת). אגב הבחנתם שיש כמות נכבדת של אוטובוסים שליד המספר ב"דן"(בחזית) ישנה מדבקה ריבועית ירוקה קטנה? כנראה מסמנים או משייכים כל אוטובוס למוסך שלו ע"י צבעים.

ארזS

New member
נהניתי. תודה. +עוד כמה דברים...

אהבתי את התמונות של המטוסים וכו של האוטובוסים. שימו לב שבתמונה זו, האוטובוס השני מימין קצת שונה מהאחרים. על "גג" האוטובוסים, מוטבעים מספרי הרישוי שלהם. באוטובוסים עירונים מטובע מספר אחר נדמה לי וגם אות ( לא שאני יודע מה האות מסמלת). אגב הבחנתם שיש כמות נכבדת של אוטובוסים שליד המספר ב"דן"(בחזית) ישנה מדבקה ריבועית ירוקה קטנה? כנראה מסמנים או משייכים כל אוטובוס למוסך שלו ע"י צבעים.
בקשר לשוני בין ה"חלליות" אז אכן הבחנתי שיש שוני בין חלק מהחלליות בעניין המזגן. לחלק מהחלליות אין מזגן על הגג והוא נמצא דווקא בתחתית האוטובוס. גם בנוגע לרישום המספרים על הגג יש כאלה ויש כאלה. הנה כאן למשל שני אוטובוסים שחנו ממש מתחת לחלון של החדר שהייתי בו וככה צילמתי אותם מלמעלה... שימו לב שלאחד מהאוטובוסים יש מזגן על הגג ואין מספר ולשני בדיוק ההיפך...

מרכבי Century של Irizar

בקשר לשוני בין ה"חלליות" אז אכן הבחנתי שיש שוני בין חלק מהחלליות בעניין המזגן. לחלק מהחלליות אין מזגן על הגג והוא נמצא דווקא בתחתית האוטובוס. גם בנוגע לרישום המספרים על הגג יש כאלה ויש כאלה. הנה כאן למשל שני אוטובוסים שחנו ממש מתחת לחלון של החדר שהייתי בו וככה צילמתי אותם מלמעלה... שימו לב שלאחד מהאוטובוסים יש מזגן על הגג ואין מספר ולשני בדיוק ההיפך...
מרכבי Century של Irizar
מדובר בשתי גירסאות של אותו מרכב: הגירסה שאמרת שהיא עם מזגן תחתי היא השינה יותר והחדשה היא עם המזגן העילי והפנסים המעוגלים. בשתי הגירסאות הבדלים בגימור ובפנסים ואני חושב שהגירסה הישנה יותר ששירתה ביונייטד יוצרה ביוון והחדשות יותר בספרד. בכל מקרה, לדעתי אין שם מזגן תחתי, אלא עילי קטן יותר. ניתן לראות שבכל זאת יש בליטה אדומה על הגג בצידו האחורי של האוטובוס. חוץ מזה, שאין, למיטב ידיעתי, מקום אחר להצבת המזגן מלבד על הגג בCentury.

מצב
הנושא נעול.
למעלה