חזרה למשקל...

ענבל50

New member
חזרה למשקל...

אני שישה וחצי שבועות אחרי לידה מניקה מלא. התינוקת החמודה שלי נולדה 3100 ועולה יפה במשקל. הבעיה היא, שאני גם עולה יפה במשקל... כל חיי הייתי במאבקים על המשקל, רק לפני ההריון הצלחתי לרדת 7 קילו. אחרי הלידה לאחר כשבוע וחצי חזרתי למשקל של לפני הדיאטה. כולם אמרו לי לא להילחץ שזה לוקח זמן ובטח עד סוף תקופת משכב הלידה אני ארד עוד ושאני חייבת לאכול כמה שבא לי כי זה חשוב להנקה.וחשוב לציין שבערך כל הזמן אני רעבה. מה שקרה זה שעברו להם ששת השבועות ועליתי בערך 3 קילו. בנוסף, המותניים לא חזרו למצבם ההתחלתי ואפילו חצאיות מלפני הדיאטה עולות והכפתור לא נסגר. החלטתי לפצוח בדיאטה אבל כולם אומרים לי שאסור ושזה יפגע לי בהנקה ושאסור לי להסתובב רעבה. מה לעשות???

sagitlaleche

New member
הנקה ודיאטה

ענבל שלום. אחד מיתרונות ההנקה הוא חזרה מהירה יותר למשקל, אך מדובר בתקופה שסביבות גיל 3-6 חודשים. ההנקה עצמה שורפת כ 500 קלוריות ביום. מצד שני, יש רצון גדול מאוד לאכול והרבה. ניתן לעשות דיאטה בזמן ההנקה, אך כדאי שהיא תהיה מלווה באיש מקצוע, דהיינו דיאטנית קלינית. כמובן שגם ללא דיאטנית ניתן להוריד ממתקים, עוגות ושאר משמינים, אבל אם את מעוניינת להוריד במשקל תוכלי לקבל הפנייה דרך רופא המשפחה שלך בקופת החולים לדיאטנית (זה בוודאי גם זול יותר) שתתאים לך תזונה לאם המניקה. חשוב לא להחסיר מהתזונה משפחות שלמות של מזונות מכיוון שהכל חשוב! גם פחמימות, גם חלבונים וגם שומנים! כמובן שדיאטה לא אומרת שצריך להסתובב כל היום רעבים. יש מזונות שניתן לאכול הרבה במהלך היום כמו ירקות למשל.

למעלה