זכויות יוצרים ודברים מסוג זה

זכויות יוצרים ודברים מסוג זה

אולי צריכה להיות איזו הצהרה או חוקי הפורום שמפרטים מה מותר ומה לא מותר לעשות עם תמונות שמפורסמות כאן? להפתעתי גיליתי היום שדף עם כל מיני עבודות שלי מלפני כמה חודשים מסתובב לו בפורום אחר. דיי התבאסתי מיזה. חשבתי- לתומי אני מודה- שאם אני מעלה לכאן תמונות הן נשארות עם איזה שהוא קשר אלי ולא מסתובבות חופשי. בקיצור אם אפשר לנסח חוק כזה על שימוש בתמונות, למשל שצריך לבקש רשות או להביא קישור לפורום ולא סתם להוציא תמונות מהקשרן. זה יהיה נחמד.

88hentai88

New member
אני יודעת שתמונות שעולות

בכל חלק של תפוז מקבלות בעצם אישור לשימוש כולל באתר תפוז אוטומטית על יד המעלה אותם. אני גם יודעת שלהעלות 2 דפים ממגזין מחו"ל לא יעצבן אף אחד... אני יודעת שיצרני החוברות בארץ לא מסכימים ואף כמה מהם שלחו לי כמה הודעות ניזעמות עם דרישה למחיקה אחרי שמישהי העלתה חצי דף עם הוראות שהיו לי בעיה אתם... חוק מיוחד לפורום לא יהיה כל כך אפקטיבי אחרי מה שכצבתי מעלה =)

ענבל30

New member
החוברות החדשות בעברית

אני אולי נאיבית, אבל אני מאמינה שאם נשמור על הזכויות של מוציאי החוברות האלו, יהיו לנו עוד הרבה מהן. ואם לא נשמור... ההפסד יהיה שלנו. העדפתי להוציא 30 ש"ח ולקנות את החוברת שרציתי, ואת ההוראות ששם אני לא מעלה לפורום פומבי (או קומונה
) אלא ממליצה לקנות את החוברת. ממליצה לכולנו לנהוג כך, אם אנחנו רוצות עוד חוברות עם הוראות ברורות בעברית (ואנחנו רוצות, ברור, לא?)

ברגע שאת מעלה לרשת משהו

כל אחד יכול לעשות איתו מה שהוא רוצה........למעט.....אם את עושה חתימת מים על התמונה אז את יכולה לדרוש זכויות יוצרים אם תרצי להגיע לבית משפט, מה שאני חושבת שלא תרצי, לכן קחי בחשבון שאת מעלה משהו הוא רכוש של כולם........

בוודאי שיש זכויות יוצרים........

רק מי באמת ברשת עושה חשבון...........אני מציגה עבודות אמנות שלי ואני עושה עליהן חותמת מים כי אחרת אי אפשר לתבוע זכויות יוצרים........אני משתמשת ברשת כבר 15 שנה והיו תביעות משפטיות........שרובן נגמרו בכלום כי לא היתה שום חותמת...........כך שאני לא טועה ולא מטעה........זה סיפור ארוך להוכיח זכויות יוצרים ולכן צריך לקחת בחשבון שכל מה שמעלים לרשת הוא נחלת הכלל אלא אם יש חותמת מים ואלא אם את רוצה לתבוע בבית משפט........

זאת חותמת שקופה שכמעט ולא רואים

בעין........זה משמש כהוכחה בבית משפט........היא נעשת בתוכנת פוטושופ.........בלי זה כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה.........החוקים הכתובים לא ממש מזיזים לאנשים שרוצים לגנוב......חוקים לחוד ומציאות לחוד.............חוויתי את זה על בשרי........

תודה, אין לי פוטו שופ, אבל אם מישהו

רוצה להעתיק, אין לך הרבה מה לעשות. גם אם מישהו רואה משהו בחלון ראווה או אפילו קונה אותו לצורך העתקה, ברגע שאת מוציאה משהו אל מול קהל, את כבר לא יכולה להגן עליו.

זכויות יוצרים - בשביל מה?

שלום, אקדים ואומר המון מזל טוב על הפורום החדש - מאוד שמחתי לגלות אותו, אבוא לבקר הרבה.. רציתי לשאול למה זכויות יוצרים חשובות לנו? כשיוצא לי לסרוג משהו מגניב, אני מאוד נהנת לשתף. ואני לא מצפה לתמורה. כלומר, ברור שאני מצפה שגם אחרות ואחרים ישתפו אותי, אבל אני לא מצפה ל"החזר" םר כל רעיון או משהו כזה. אז מה זה משנה מה קורה לתמונות? ולרעיונות? הם פשוט ממשיכים הלאה, מתגלגלים ברשת. משנים צורה, מצטרפים לרעיונות אחרים. ככה נבנת תרבות. זה משנה מי בדיוק אמר מה? מי בדיוק המציא מה? במיוחד שלא מדובר פה בפריצות דרך של אנושות, אלא על הרעיונות הקטנים שמרכיבים את חיינו.. אני באה לתפיסה הזאת מעולה המחשבים דווקא - ישנה תנועה הולכת וגדלה של תוכנה חופשית, כלומר תוכנות שמופצות בחינם וכל אחד יכול לראות איך הם נעשו (לקבל את הקוד), לקבל רעיונות ולהשתתף בפיתוח. ויש גם מאגרים של ספרות ללא זכויות יוצרים (סופרים שוויתרו על זכויותיהם או נפרטו לפני יותר מ50 שנה). ועוד ועוד. לא עדיף לנו עולם עם כמה שפחות זכויות יוצרים?

המחשבות שלי

טוב, כתבתי תשובה ממש ארוכה ומחקתי, מיתוך התקווה שמצאתי בהודעה שלך. אכתוב במקום שאני כל כך מתחברת למה שכתבת ומנסה לחיות כך בעצמי- עד כמה שאפשר, כל פעם מתקדמת עוד שלב. העלתי את ההודעה הזו (הראשית) מישום שראיתי את התמונות שלי בפורום מקצועי מתחום אחר לגמרי. תמונות של דברים דיי ראשוניים שהעלתי כאן בקומונה לעזור למשהיא עם רעיון אבל לא רציתי שהם יסתובבו ברשת מישום שבעתיד אני מתכוונת ללמד ולמכור ולא בא לי שדברים לא טובים שלי יסתובבו להם. ברמה עקרונית כיף לי לקרא את דברייך, אני לא מתנגדת לשום דבר ממה שכתבת. באופן מעשי אני תמיד שמחה לחלוק וכך גם היה אם מה שחלקתי עם אותה גולשת בקומונה. אולי המילה "קומונה" נתנה לי הרגשה, באמת מוטעת שהדברים לא יצאו מישם בלי לבקש ממני... אני מסכימה עם מה שכתבו כולן ופשוט להבא אחשוב לפני שאעלה מידע לרשת. לקחתי נשימה עמוקה. תודה

למעלה