זוגיות פתוחה וסקס

כשזה בא מהלב, לא צריך מגילות...

כתבת תשובה ברורה ונעימה, מסכים עם כל מילה

lionelll

New member
אמממממ

איני נמצא במערכת/זוגיות פתוחה. (ומזמן לא כתבתי ע"ג פורום) אבל התחברתי לחלוטין למילותיך. אם אי פעם תיפתח הזוגיות אצלי, אני אשמח שאלו תהינה הסיבות

גם אם באיחור מה אגיב גם אני פוסט מענין ומפרה

לשאלה האחרונה - אני מניח שכוונתך היא - איך מגיעים לכך שמבחינת הזוגיות סקס עם אחרים לא ירעיש את אמות הסיפים כמו שבילוי אחר לא גורם לזעזועים - קשיים וקנאה וכיוצא באלה . אני מניח שבמובן מסויים לא מגיעים לכך - אבל עם הזמן לומדים לחיות בהרמוניה עם זה . נכון כתבת שזוגיות פתוחה דורשת תקשרת טובה והתחשבות ויכולת ללבן ולדון בדברים ובתחושות ולהבנות ממשברים . ולגבי מרכזיות הסקס במערכות יחסים אחרות - מבחינת הגדרת הזוגיות כפתוחה - ובכן- מצד אחד סקס עם אחרים הוא קוו פרשת מים ברור -לכאורה לפחות . מצד שני - תתכנה מערכות יחסים אינטימיות מבחינה רגשית שאינן כוללות סקס , לפחות במימוש שלו, לאין ערוך יותר מיחסים הכוללים סקס - גם לא כסטוץ חולף . אני מדבר מניסיון חיי - ניהלתי - ולמעשה אני עדיין מנהל מערכת יחסים עמוקה מאוד מבחינה רגשית וחברית המילה אהבה גם תואמת - בעצם יותר מארבעים שנה עם אישה שלא כללה אף פעם מגע גופני שיוגדר כסקס - מעבר לחיבוק בפגישה ובפרידה ולחיצת ידיים וכיוצא בזה. אבל - ופה המורכבות- למעשה הכמיהה הגופנית הייתה גם הייתה שם - איך לומר זאת - לא שכבנו בעוצמה גדולה מאוד . הניסיון שלנו בזוגיות פתוחה הוא שהערנות והצורך בהתמודדות ובדיון והתחשבות הדדית לצרכים המשתנים ולנסיבות החדשות הצצות כל הזמן - יחד עם התרחבות הנפש והיכולת להרגיש ולאהוב ולחוש - גם אנשים נוספים - גורם לזוגיות להתחדש ולהעמיק - הגם שלפעמים ממש לא קל . מבחינתי למשל- הגילוי שיש מי שמסוגל לענג את זאת שטוב לי איתה בצורות ובעוצמות שלא נופלות משלי - דרש - איך לומר זאת תקופת הסתגלות . אז בשביל פתחנו? יש מי שיאמר למען הסקס - יש מי שיאמר למען יצירת קשרים עמוקים יותר עם אנשים נוספים כל אחד ותשובותיו . והחרדות שתארת - חרדת נטישה וכ"ו גם הן קיימות - ולעיתים כמה שהראש וההבנה הרגשית והביטחון בעצמת הקשר אומרים לך שאין סיבה לחרדה זו- לנפש דרכים משלה עוד אומר - שהגם שאני כותב פחות בזמן האחרון- בסך הכל האפשרות שהפורום נותן בכלל לדון ולחלוק ולשמוע מאנשים נוספים היא חשובה ביותר ניסיון שעשינו לדון עם חברים - "נורמטיביים" נומר- גם קרובים מאוד במצבנו ובחוויות נתקל בחוסר הבנה מוחלט - אחת הגדירה זאת - זה כמו ניסיון להסביר לעיוור צבעים מה זה צבע אדום - והיו תגובות גם לא נעימות ובקריצה - מי יתן ויחסייך איתי לעולם לא יהיו כמו לפני.....

הדברים שכתבת

נגעו לעומק ליבי ובהרבה מובנים מרגישה כמוך את עומק המורכבות הרגשית שבפתיחת הקשר. מאוד סקרנת אותי לגבי מערכת היחסים בת ה40 שנה שאתה מנהל. איך זה שלמרות הכמיהה לא היה בה סקס? אתה כמובן לא חייב לענות אם זה חושף מידי. תודה...

למעלה