ותגובה על הדיון שהחל כתגובה לעו"ד .

מצב
הנושא נעול.

addam

New member

ויש לי גם מה להוסיף לדיון הנ"ל (לא יודע איך להכניס את ההודעה במקום הנכון): האבא בעצם לא מוגן כלל, והילדים רק למראית עין כי אף אחד לא בודק אם הכספים שנגבים בשמם מגיעים אליהם. הילדים שלי כבר במשך כמה שנים לא מקבלים את כספי המזונות. הם מגדלים את עצמם, אף פעם לא הוקדש להם זמן, ילדה נמצאת לבד שעות וימים כבר מגיל 6, כל כמה זמן האמא מודיעה שהיא מפסיקה כדרך חינוך לעשות דברים אלמנטריים של הורה, או כי הם התנהגו לא יפה או כדי לחנך אותם. תכלס, לא מתפקדת כאמא. אבל אם זאת לא הזנחה כמו בספרי הלימוד, אין מה לעשות. אשה יכולה כיום לעשות כמעט הכל ואין לחוק שיניים נגדה. הכל עניין של חינוך. החוק מאפשר לה להעמיד סיר אורז וכל היתר זה לא מעניינו של אף אחד, הכל על פי עובדות הרווחה. לא משנה כמה פעמים פניתי, תמיד יראו את זה כאילו אם חד הורית היא מסכנה ויש עליה את כל הטיפול בילדים. תכלס, אף אחד לא באמת בודק אם היא באמת עושה את זה. הכל מובן מאיליו - אם חד הורית!! כושר משחק ותכונת זיקית מאפשרת לאמא היום הכל. היא אפילו לא צריכה להפוך את עורה, מספיק שתשנה את הצבע שלו לכמה דקות שיחה עם עובדת סוציאלית והכל מסתדר. גם אחרי כמה שנים, כשהעובדת הסוציאלית שמעה מהם דברים איומים על האמא, תמיד מצאה נקודת הגנה עליה, עד שנמאס להם לדבר איתה. יש לי סיפורים מכאן עד מחר על ההתנהגות של האמא, הסתות והפחדות ואיומים בלי סוף. יש הוכחות בצורת מצב הילדים מבחינת תפקוד והתנהגות כללית, אבל בכל זאת, "אם חד הורית" זה עדיין מהווה חומת מגן. ומה עם אבות שהופרדו נגד רצונם מהילדים? מה עם הקשיים הנפשיים הנגרמים לנו בגלל זה? על זה לא ניתנת הדעת, כי לכספומט אין רגשות. ואיך בדיוק שופט שולח אבא לעבוד אם החוק מאפשר לו לקחת לו את כל המשכורת בלי שיבדוק לאן היא מגיעה. למה יש את ההוצאה לפועל לודא שהכספומט שילם, אבל אף אחד לא חושב לבדוק לאן הכסף הגיע? כמובן שלא צריך לפזר ילדים בכל הארץ אם אין דרך להאכיל אותם (נכון גם לגבי אנשים אחרי לא גרושים). אבל זה רק מחזק את מה שאני טוען כבר כמה שנים שאין בדיקה אנושית של כל אדם ואדם שמגיע לבית משפט לענייני משפחה. יש רק חוק יבש. אני עדיין נוטה להאמין שאלו שחושבות שהגבר הגרוש נמצא בעמדה חזקה פשוט לא נוהגות כמו הגרושה שלי, יש להן אולי נורמות התנהגות אחרות אבל כבר יש יותר ויותר נשים שיודעות בדיוק שכל המערכת כיום לצידן ומנצלות את זה לרעה. מה עושים לשנות את המצב?

מצב
הנושא נעול.
למעלה