ורגע לפני הצהריים ח"כ סמוטריץ מזכיר לנו איפה אנחנו חיים

poseidon111

Active member
הכל נכון אבל טענתו המיידית תהיה שאותן טייסות פחות טובות

ממקביליהן הגברים. הוא יטען שהורידו את הסטנדרט בכדי שיסיימו את הקורס.
הוא לא יבין שסטנדרט של יחידה הוא כשמו, סטנדרט.
הוא יסרב להבין שבאופן טבעי רמת החיילות של לוחם גבעתי היא פחות מלוחם סיירת
כי אלו הסטנדרטים לכל יחידה.
החשש שלו הוא זליגת סטנדרטים נמוכים ביחידה לעומת מה שהיה נהוג לפני גיוס הבנות.
קשה לי להתווכח עם אדם שבאופן עקבי מתחמק משאלות מהותיות המופנות אליו,
מזלזל במסמכים שחוברו על ידי ברי סמכא ומקדש אמירות המבוססות על השקפת חיים הנשענת על כרעיים דתיות.

E טי

New member
מגדל קלפים נופל ...

הנה הנתונים מקורס טיס:
בוחן כש"ג
טייס - ריצת 3 ק"מ הישג נדרש 13:57 דקות + 8 מתח, 13 מקבילים.
טייסת ריצת 3 ק"מ הישג נדרש 17:57 דקות + 15 שכיבות שמיכה.
בוחן מסלול
טייס - הישג נדרש 10:30
טייסת - הישג נדרש 17:08

אם את צריכה עזרה עם איסוף הקלפים רק תבקשי ...

E טי

New member
שום אידאולוגיה. נתונים בלבד

לא מרוצה מההשוואות שהצגתי,
אין בעיה בואי נערוך את ההשוואה שאת מבקשת
נשווה חיילים ממין זכר בגדוד קרקל לחיילות ממין נקבה בגדוד קרקל
השוואה מתאימה? מעולה.
בוחן כש"ג
מין זכר - ריצה + 5 מתח, 8 מקבילים .
מין נקבה - ריצה + 11 שכיבות שמיכה
בוחן מסלול
מין זכר - נדרש לסיים ב-11:00 דקות.
מין נקבה - נדרשת לסיים ב-19:15 דקות. מותר להיעזר בספסל במעבר הקיר.

נשווה צוערים ממין זכר בקורס קציני יבשה לצוערות ממין נקבה בקורס קציני יבשה.
השוואת מתאימה? מעולה.
בוחן בר-אור
צוערים נדרשים לסיים בפחות מ-7 דקות. צוערות פחות מ-9 דקות.
בוחן לורן
הצוערים נדרשים לבצע עם ציוד אישי מלא 5 מחסניות ו2 מיימיות ולסיים ב-22:45 דקות.
הצוערות נדרשות לבצע עם 2 מחסניות ומיימיה אחת ולסיים ב-30:00 דקות.

קורס טיס
בוחן כש"ג
מין זכר - ריצה + 8 מתח, 13 מקבילים .
מין נקבה - ריצה + 15 שכיבות שמיכה
בוחן מסלול
מין זכר - נדרש לסיים ב-10:30 דקות.
מין נקבה - נדרשת לסיים ב-17:08 דקות.

אפשר להמשיך כל היום...
מוזמנת לקרוא לבד:
http://kosher-kravi.idf.il/SIP_STORAGE/files/1/1891.pdf

E טי

New member
עוד כמה פנינים בנושא

ריצת כש"ג ביחידות מעורבות 3 ק"מ:
זמן נדרש למין זכר - 14:29. זמן נדרש למין נקבה - 18:42

"א. כפיפות ופשיטות מרפקים בסמיכה קדמית
1 )המטרה: ביצוע מרבי של פשיטות מרפקים ללא הגבלת זמן.
2 )אופן הביצוע:
א) בזוגות (נבחן + בקר): הבקר מניח את אגרופו מתחת לבית החזה של הנבחן,
כך שאגרופו יסמן את הנקודה אליה חייב הנבחן לרדת וסופר מס' חזרות
מלאות.
ד) נשים נבחנות יבצעו כפיפה עד 90 מעלות במרפק (ללא אגרוף).
(הדגש במקור)"

בוחן קרבי אישי ללוחם:
מין זכר - ריצת 3 ק"מ + יל"מ.
מין נקבה - ריצת 2 ק"מ + יל"מ.

DogsPCI

New member
מוצ"ש טוב לך E-טי :). וגם פה... אתה צודק!! ללא כל ספק.

לפחות תחת ההנחה שאלו נתונים המובאים ממקורות - קבילים. ותחת תום לב.
לי זה גם נשמע - הגיוני בהחלט. שיש המון פער ביכולת הפיסית בין גברים ונשים.

אחרי שחבריך לדיון... ימצו את הנסיון הלא-ברור, לשלול את המציאות.
ויפסיקו להשתמש באי-חוכמה מסוגים שונים ומשונים בכדי לנסות לשלול חוכמה...
.

ויקבלו את העבודה, שככה זה - לפי הטבע.
וכן שבצבא - היעילות היא מעל - לתת הרגשה שוויונית לחילים/ות.
כי צבא - זה ממש לא דמוקרטיה!!

אז... כשדעתך תהיה נקייה נוחה ונקייה מהסחות, אשמח להציג לך ראיה נוספת.
אחת שתבהיר לך מדוע - תחת ראיה נקייה, ולא של אמת-דין בלבד... (להיות - צודק! - דעת!). - יכול להיות בהחלט שאתה בפועל, ולא במחשבה/דמיון/דעת - טועה, ובענק!

או בקיצור שאלה פשוטה:

האם יכולתו של לוחם נמדדת אך ורק לפי חוסנו וחוזקו הפיסי?
בלבד!! ?

תחשוב טוב. גם בכללית, וגם רוח היהדות...
וזה כבר רמז. לתשובה שלי מתהילים לשאלה הזו ;).

מקווה שתהנה מהדיון, מבחינתי באווירה מצויינת!
ובמטרה ללמוד וללמד.

DogsPCI

New member
איזה כיף להתדיין עם יהודי, שלמד דרך דיון נקייה. של תלמוד!

&nbsp
לא משקר, לא מסלף, לא מדבר שטויות.
ולא מקדש את הדרך בשביל המטרה.
&nbsp
&nbsp
תודה לך שאתה ישר. ורואה ישר.
ופועל מתום לב. אמיתי. אני מרגיש אותך.
&nbsp
כל הכבוד לך.
&nbsp
תהילים: "שמור תם וראה ישר, כי אחרית לאיש שלום"
.
&nbsp
&nbsp

DogsPCI

New member
ושאלת המשך... יותר מורכבת ;).

&nbsp
האם חוזקה וחוסנה של להקה... אחווה, משפחה, ואו - יחידת-לוחמים:
&nbsp
- נמדדים רק לפי פרמטרים פיסיים? של כל פרט ופרט - כבודד?
- אסופת בודדים? מכונות?
&nbsp

E טי

New member
כמובן שלא

אבל זה הבסיס.
קודם כל כדי להיות לוחם צריכים תנאים פיזיים מתאימים.
אבל כמובן שאדם עם תנאים פיזיים מעולים ומצב נפשי מעורער לא יתאים.

DogsPCI

New member
אחי, זה הבסיס? - זה התנאי הראשון?

אני אומר שלפי הרוח ולפי חוכמת היהדות, אתה טועה - ובענק, של הענק.

*** כשכמובן, לפי חוכמת המערב, והחילונים - זה מאושר כבר בשטח.

אז... בכיף, נותן עוד הזדמנות. לפני שאני עונה.

DogsPCI

New member
אחלה
. אבל קודם כל, שיהיה ברור לנו...

שבמקרה הזה, שאתה אומר שלדעתך כשירות פיסית היא הבסיס. אני לא אומר לך שלא. אני רק אומר, שהמערב הגיע למסקנה שלא. וגם ביהדות הגיעו למסקנה - שלא.

אבל עדיין אם יש לך טיעון וסיבה - הגיוניים. בהחלט גם אתה יכול לחדש לכולם!! שהרי אנו אמורים ללמוד ולהתפתח
. אז בשמחה, דיון הדדי.

מדבר בשם לב-היהדות:

"וַיַּעַן וַיֹּאמֶר אֵלַי לֵאמֹר זֶה דְּבַר יְהוָה אֶל זְרֻבָּבֶל לֵאמֹר לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת.". הנביא זכריה ד'. - הוא גם הכי - מורה שלי. לב אל לב איתו.

"אלה ברכב, ואלה בסוסים. ואנחנו בשם ה' אלוקינו נזכיר! המה כרעו ונפלו, ואנחנו קמנו ונתעודד. ה' הושיעה, המלך יענינו ביום קוראינו". - תהילים.

ולדוגמה הכי ברורה של ניצחון הרוח על החומר.
של לוחם העל של - העם היהודי. לוחם אמת-שלום!!
(וישנם עוד לומים ולוחמות כמובן... אולי אמנה בסוף)
הרי אנחנו יהודים - רוח. לא יוונים - חומר !!

גיבור-החיל - דויד המלך.

ולהן... דויד מול גוליית
.

אתה E-טי כבר בטח יודע את כל המקרה. אבל אספר בקצרה.

ראשית, דויד המלך היה הקטן באחיו. ולא רק בגיל - אלא - פיסית. דויד המלך נקרא - הקטן. אחיו היו לוחמים חזקים פיסיים גדולים מאוד. שאול - איזה גודל, גבוהה מכל העם. - דוויד - קטן. שהרי שנקרא לשאול לפני שיצא לקרב, שרון החזה של שאול היה נראה על דויד כשמלה. ואז לאחר - נס, והשריון התאים למידותיו... דויד לא יכל לזוז מהכובד. אמר - לא צריך... אני עם הכותנת הולך.

אז דויד - פיסית. בינוני מינוס. אבל מה יש לו? הרבה דברים... בעיקר לב טוב. והלב הטוב שלו, כמו משה רבינו - לא מאפשר לו להכיל - עוולות. ואז גם רועה צאן פשוט, קטן, ועם כותנת- יכול להפוך ללוחם-על. כששאול קורא לו, אומר לו... כל העם משקשק לצאת מול גוליית, כל הגיבורים, אבנר בן נר - פוחד. אין אחד בישראל - שמעיז לצאת. מי אתה? שיש לך אומץ? אתה משוגע? הולך להתאבד... ולקחת את כל ישראל איתך?

אמר לו דויד. שמע... אני אכן רועה צאן. לא איש מלחמה. לא יודע להניף חרב. אבל יום אחד, בא אריה ושני גוריו (לביאים, לא גורים בני חודש). חטף כבשה מהעדר, ובא להרוג אותה. אני? ראיתי את זה... שהולך להרוג לי את הכבשה... השתחרר לי ה- אם כי ברוחי! תפסתי את האריה מהזקן, פיצצתי אותו מכות בידים חשופו עד שמת! כך לאחר גם עם הדוב (ספר שמואל).

שמשון הגיבור. פיסית היה - חלשלוש, אבל רוח ה', היה שורה עליו... והיה מקבל כוחות על פיסיים. יכל להרים טנק עם אצבע. הרג אריה אחד בידים... האמת? בלי בעיה. דויד, בלי כוחות על, ובלי כח פיסי כלל - הרג 3 אריות ושני דובים. בידים.

ואז, בא דויד אל גוליית. כשגוליית, ואתה בטח מכיר את התיאור שלו טוב ממני - ענק!! תפלץ אדם. טנק מרכבה מהלך. עם שריון הכי מתקדם וכבד שיש. עם קסדה מיוחדת שחוסמת אבחות חרב לצוואר, עם מה אתה לא רוצה, חרבו - כמנור אורגים. יכול להוריד פיל במכה אחת. דויד בא אליו... ללא חשש. ולפני העימות, ונצחון הרוח והטוב על החומר ורע... רק-אומר:

כל הנשים, אשר סרבו להן המון שנים והערימו עליהן מכשולים. והתעקשו להיות לוחמות. ולבסוף קיבלו הזדמנות כולן כרגע צועדות בדרכו של דויד המלך. גם לו לא אפשרו לצאת מייד מול גוליית אחיו אמרו לו ללכת הבייתה. שאול עשה לו חקירה... אבל בסוף זיהו - יש בו רוח נכונה, נפש יהודי הומיה.

ולסיום הסיפור... :

(לח) וַיַּלְבֵּשׁ שָׁאוּל אֶת דָּוִד מַדָּיו וְנָתַן קוֹבַע נְחֹשֶׁת עַל רֹאשׁוֹ וַיַּלְבֵּשׁ אֹתוֹ שִׁרְיוֹן. וַיַּחְגֹּר דָּוִד אֶת חַרְבּוֹ מֵעַל לְמַדָּיו וַיֹּאֶל לָלֶכֶת כִּי לֹא נִסָּה וַיֹּאמֶר דָּוִד אֶל שָׁאוּל לֹא אוּכַל לָלֶכֶת בָּאֵלֶּה כִּי לֹא נִסִּיתִי וַיְסִרֵם דָּוִד מֵעָלָיו. וַיִּקַּח מַקְלוֹ בְּיָדוֹ וַיִּבְחַר לוֹ חֲמִשָּׁה חַלֻּקֵי אֲבָנִים מִן הַנַּחַל וַיָּשֶׂם אֹתָם בִּכְלִי הָרֹעִים אֲשֶׁר לוֹ וּבַיַּלְקוּט וְקַלְּעוֹ בְיָדוֹ וַיִּגַּשׁ אֶל הַפְּלִשְׁתִּי.

וַיֵּלֶךְ הַפְּלִשְׁתִּי הֹלֵךְ וְקָרֵב אֶל דָּוִד וְהָאִישׁ נֹשֵׂא הַצִּנָּה לְפָנָיו. וַיַּבֵּט הַפְּלִשְׁתִּי וַיִּרְאֶה אֶת דָּוִד וַיִּבְזֵהוּ כִּי הָיָה נַעַר וְאַדְמֹנִי עִם יְפֵה מַרְאֶה. וַיֹּאמֶר הַפְּלִשְׁתִּי אֶל דָּוִד הֲכֶלֶב אָנֹכִי כִּי אַתָּה בָא אֵלַי בַּמַּקְלוֹת וַיְקַלֵּל הַפְּלִשְׁתִּי אֶת דָּוִד בֵּאלֹהָיו. וַיֹּאמֶר הַפְּלִשְׁתִּי אֶל דָּוִד לְכָה אֵלַי וְאֶתְּנָה אֶת בְּשָׂרְךָ לְעוֹף הַשָּׁמַיִם וּלְבֶהֱמַת הַשָּׂדֶה.

וַיֹּאמֶר דָּוִד אֶל הַפְּלִשְׁתִּי אַתָּה בָּא אֵלַי בְּחֶרֶב וּבַחֲנִית וּבְכִידוֹן וְאָנֹכִי בָא אֵלֶיךָ בְּשֵׁם יְהוָה צְבָאוֹת אֱלֹהֵי מַעַרְכוֹת יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר חֵרַפְתָּ. הַיּוֹם הַזֶּה יְסַגֶּרְך&

DogsPCI

New member
נקטע... סיום.

וַיֹּאמֶר דָּוִד אֶל הַפְּלִשְׁתִּי אַתָּה בָּא אֵלַי בְּחֶרֶב וּבַחֲנִית וּבְכִידוֹן וְאָנֹכִי בָא אֵלֶיךָ בְּשֵׁם יְהוָה צְבָאוֹת אֱלֹהֵי מַעַרְכוֹת יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר חֵרַפְתָּ. הַיּוֹם הַזֶּה יְסַגֶּרְךָ יְהוָה בְּיָדִי וְהִכִּיתִךָ וַהֲסִרֹתִי אֶת רֹאשְׁךָ מֵעָלֶיךָ וְנָתַתִּי פֶּגֶר מַחֲנֵה פְלִשְׁתִּים הַיּוֹם הַזֶּה לְעוֹף הַשָּׁמַיִם וּלְחַיַּת הָאָרֶץ וְיֵדְעוּ כָּל הָאָרֶץ כִּי יֵשׁ אֱלֹהִים לְיִשְׂרָאֵל. וְיֵדְעוּ כָּל הַקָּהָל הַזֶּה כִּי לֹא בְּחֶרֶב וּבַחֲנִית יְהוֹשִׁיעַ יְהוָה כִּי לַיהוָה הַמִּלְחָמָה וְנָתַן אֶתְכֶם בְּיָדֵנוּ.

וְהָיָה כִּי קָם הַפְּלִשְׁתִּי וַיֵּלֶךְ וַיִּקְרַב לִקְרַאת דָּוִד וַיְמַהֵר דָּוִד וַיָּרָץ הַמַּעֲרָכָה לִקְרַאת הַפְּלִשְׁתִּי. וַיִּשְׁלַח דָּוִד אֶת יָדוֹ אֶל הַכֶּלִי וַיִּקַּח מִשָּׁם אֶבֶן וַיְקַלַּע וַיַּךְ אֶת הַפְּלִשְׁתִּי אֶל מִצְחוֹ וַתִּטְבַּע הָאֶבֶן בְּמִצְחוֹ וַיִּפֹּל עַל פָּנָיו אָרְצָה. וַיֶּחֱזַק דָּוִד מִן הַפְּלִשְׁתִּי בַּקֶּלַע וּבָאֶבֶן וַיַּךְ אֶת הַפְּלִשְׁתִּי וַיְמִיתֵהוּ וְחֶרֶב אֵין בְּיַד דָּוִד. וַיָּרָץ דָּוִד וַיַּעֲמֹד אֶל הַפְּלִשְׁתִּי וַיִּקַּח אֶת חַרְבּוֹ וַיִּשְׁלְפָהּ מִתַּעְרָהּ וַיְמֹתְתֵהוּ וַיִּכְרָת בָּהּ אֶת רֹאשׁוֹ וַיִּרְאוּ הַפְּלִשְׁתִּים כִּי מֵת גִּבּוֹרָם וַיָּנֻסוּ.".

מקווה שנהנת/ם, דויד המלך. גיבור החיל של ישראל - ברוחו.

DogsPCI

New member
ועם כל זאת, חייב לומר... שיש בי אינסטינקט גברי בסיסי,

&nbsp
שרוצה להגן על הנשים הוילדים. תנו לנו להיות בחזית. ואתן תגנו על הגורים. יש יותר מלביאה המגינה על גוריה?
&nbsp
אבל זה - אני. דעתי האישית. השלום הפרטי שלי :).
&nbsp
&nbsp

E טי

New member
לא כל כך רוצה להיכנס לדיון הזה

אבל גם אם נאמר שהמדד לגיוס לצבא צריך להיות רוחני ולא פיזי עדיין אין שום מקום לגיוס נשים.
"כי ה' אלוקיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת איביך לפניך, והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך"

דינהמית

New member
אתה בטוח ששירתת בצה"ל?

כי נראה שאתה חושב שמישהו או מישהי הופכים ללוחם בזכות ריצה בתלבושת ספורט של קילומטרים ספורים.
אז תרשה לי לעדכן אותך.
בצבא הגנה לישראל צריך לעבור מסלול בו יש מבחנים שונים שבזמנו נקראו הדחות והיום ניפויים בד"כ בסוף המסלול יש בוחן סוף מסלול, אצל לוחמים המבחנים האלו הרבה יותר קשים מאשר הריצה הזו והם זהים לגברים ונשים.
מה שאתה הבאת זהו חלק מסרגל המאמצים שהוא ההכשרה של אותם חיילים כדי לעבור את המבחנים, ונכון גם אני אמרתי שדרך ההכשרה איננה זהה.
&nbsp
אם הכשירות המבצעית היתה כל כך חשובה לכם הייתם מתנגדים לצום של יממה והשבתת מערכות התקשורת והתחבורה של ישראל שכל כך פוגעת באותה כשירות עד כמעט חורבן בית שלישי ב 73.

דינהמית

New member
ואגב, בחלק מהיחידות המטרה איננה כושר גופני לשמו

מביאים את החיילים והחיילות למכסימום מאמץ גופני כעוד אמצעי לחץ כדי לאתגר את הכושר המנטלי.
&nbsp
יש לך עוד שאלות לגבי צה"ל? אז תשאל. לגבי מה שלא מסווג יש סיכוי שאני אענה
במשפחה שלנו מאוד טובים במענה לשאלות על הצבא של ישראל, במיוחד לכאלה שנראה שלא ממש מכירים את הצבא הישראלי.

E טי

New member
יש לי תעודת שחרור שאומרת ככה

וגם מילואים כל שנה, כדי שחלילה לא אשכח.
אבל חזרנו לטיעונים אד הומינם וזה חבל.
&nbsp
כמו שהראיתי לך למעלה גם בבוחן מסלול נשים לא עומדות בסטנדרט שגברים צריכים לעמוד.
גברים ברובאי 05 (קרקל לדוגמא) נדרשים לסיים ב-11:00 דקות בוחן מסלול מלא.
נשים לעומת זאת נדרשות לסיים ב-19:15 דקות ולא נדרשות לעבור את הקיר.

דינהמית

New member
אני אסביר במילים אחרות אבל בפעם האחרונה

אם ניסוח אחר לא יעזור להבנה אני מרימה ידיים, שמישהו אחר יסביר במקומי.
&nbsp
אתה מערבב בין מטרה לאמצעים,
המטרה זהו "הסטנדרט" שקובע צה"ל ועליו אין פשרות, גם גברים וגם נשים צריכים לעמוד בו כדי לשמש בתפקיד.
האמצעים הם הדרך להגיע למטרה ולכן הם משתנים.
&nbsp
למשל יש יחידות בהן בזמן הקורס הדרישות הגופניות גבוהות מאוד לא בגלל שזו המטרה, אין צורך ביכולות הגופניות האלו, זהו פשוט עוד אמצעי לחץ כדי לבחון ולחזק יכולות מנטליות. היכולות המנטליות הן המטרה העיקרית והן לא משתנות לפי החייל, הלחתים הגופניים שהם רק האמצעי כן משתנים.
&nbsp

E טי

New member
אם נסכם את הדיון

התלוננת שהנתונים שהבאתי לא טובים כי ההשוואה לא מתאימה.
"חיילות מגוייסות לקרקל ועומדות בכל המבחנים כמו החיילים בקרקל."
הצגתי את ההשוואה שביקשת והוכחתי שחיילות וחיילים בקרקל לא עומדים באותם סטנדרטים.

התלוננת שההשוואה לא משקפת כי היא מדברת על הדרך ובסוף יש בוחן מסלול זהה.
"בסוף המסלול יש בוחן סוף מסלול, אצל לוחמים המבחנים האלו הרבה יותר קשים מאשר הריצה הזו והם זהים לגברים ונשים."
הראיתי לך את הנתונים שמראים שגם בבוחן המסלול חיילות לא צריכות לעמוד בסטנדרט של חיילים. אפילו בקרקל.

ועכשיו את טוענת שהמבחנים הגופניים הם לא המטרה.

אני מצטער, אבל אני מזהה פה מגמה של התכחשות למציאות.
יום טוב.

למעלה