ועכשו, שאלה

*gemini*

New member
ועכשו, שאלה

עשיתי טבלה שמציגה נתונים מהdb עם כפתור insert שמכניס tr חדש וריק. כשלוחצים על כפתור add זה אמור להוסיף את השורה לdb. זה מה שעשיתי, ועשיתי גם עידכון, אבל אז אני מקבלת הודעת שגיאה: Error Type: Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005) [Microsoft][ODBC Visual FoxPro Driver]Field F_SPEC1 does not accept null values. מישהו יודע מה זה?

זהר פלד

New member
כן...

אחד מהערכים שאת מנסה להכניס לטבלה הוא null, והוא מנסה להכנס לשדה שלא מקבל null...

*gemini*

New member
מי החליט שהשדה לא מקבל Null?

ואיך עושים שהוא כן יקבל את זה? וחוץ מזה, בוקר טוב. I`m glad we had the chat this morning.

זהר פלד

New member
בוקר אור, כפרה...

כתוב לך שם: Field F_SPEC1 does not accept null values מי שהחליט זה מי שיצר את הטבלה, ואיך משנים, אני יודע איך עושים את זה באקסס, אבל אני לא זוכר פקודות של alter table ב SQL (יש כאלה, פשוט לא יצא לי להשתמש בהן אפפעם)... וכן, היה נחמד... ;-)

*gemini*

New member
אבל זהר

F_spec1 זה בכלל לא שדה שאני מעדכנת. בשליפה אני שולפת רק 4 שדות, ורק אותם צריך לעדכן.... איך זה יכול להיות??

זהר פלד

New member
אין לי שמץ, אבל את יודעת מה עושים..

תעלי לכאן את ה SQL ונראה... יהיה טוב, כפרה... ;-)

לא צריך כל כך את ה-SQL...

הרי אם היא לא מעדכנת את השדה הזה ולא מוגדר לו Default Value, הוא יקבל NULL, מן הסתם. אז היא צריכה _כן_ לעדכן אותו ולהכניס לו רווח, או מחרוזת ריקה או משהו. כי גם ככה אין לה גישה לערוך את ה-DB.

דלילה

New member
לפי מה שהבנתי בגלל שהשדה לא

יכול לקבל null חייב להיות בו ערך - או שאת מכניסה ערך מהמשתמש או משהו כזה או ערך ברירת מחדל (רווח או 0)

*gemini*

New member
ומה זה השגיאה הזאת?

הכנסתי `` `` לשדות שלא יכולים לקבל null. עכשו אני מקבלת את השגיאה הזאת: Error Type: Provider (0x80040E21) Multiple-step OLE DB operation generated errors. Check each OLE DB status value, if available. No work was done. /

זהר פלד

New member
האמת היא שזו שגיאה שלא נתקלתי בה...

והיא גם לא מפרטת מה הבעיה, ככה שאין לי מושג למה זה קורה... אולי הנוטה ידע... (אלק אולי, בטוח... ;-) )

בטח... בשביל מה אני פה?! :)

ישנם שדות מספריים שאתה מנסה להכניס אליהם רווח. שדה מספרי לא יכול לקבל רווח, מן הסתם... אלא רק מספר. מאחר ואין לך את המפרט של ה-DB, אי אפשר לדעת איזה מהשדות הם שדות מספריים. אולי פשוט תכניסי לכולם 0, כך תוכלי לכסות את כל השדות הבעייתיים. עפתי, ילדים. מעסאלמתק.

למעלה