וואו, איזה פורום!

וואו, איזה פורום!

עברתי קצת על הפורום וקראתי. לא הכל היה לי קל להבנה, כי רמת הכתיבה גבוהה מאוד (בשבילי) וכמות האינטליגנציה שנשפכת פה היא מונומנטלית. אני אחלוק אתכם משהו, שנראה לי רלוונטי ושגם בא לי לחלוק אותו. מאז שהייתי ילד קטן הבנתי שיש פה טעות ענקית. בסרטים, בספרים, בסיפורים, בחיים סביבי - פשוט לא הצלחתי להבין מדוע בני-האדם מתעקשים ליצור הפרדה מלאכותית שלמה המבוססת על אבחנות ביולוגיות. מובן שברגע שנוצרת התייחסות שונה על סמך האבחנות הביולוגיות, אותה התייחסות מצמיחה הבדלים נוספים - נרכשים. ואז, מקץ זמן מה, יש כבר גם הבדלים פנימיים ונפשיים (שלא היו מלכתחילה), שהולכים ומתעמקים ככל שמעגל הקסמים נמשך. אני חושב שאחרי אלפי שנים כאלה נוצרו הבדלים גדולים (אבל הם לא חשובים, כפי שלא משנה צבע שערו של האדם, או צבע עורו). כילד, אני זוכר ששמתי לב שיש בעולם זרימה של מידע (אנרגיה) חזקה מאוד סביבי, המאלצת אנשים לחשוב ולתפוש בדרך מסויימת. שמתי לב שזרימה שונה לגמרי של אנרגיה מיועדת לגברים וזרימה אחרת - לנשים. שמתי לב שהזרימה הזאת מאלצת בני-אדם תמימים לשייך עצמם לקטגוריה מלאכותית: "גברים" ו"נשים". ובעקבות הפרדה זו, לשלוח זרם שונה לגמרי של נתונים למי שהינו "גבר" וזרם אחר של נתונים למי שהינו "אישה". זה נורא נורא עצבן אותי, כילד. וקומם אותי. אז מצאתי לי טריק כדי לחמוק מזה, כי לא הסכמתי לחשוב על עצמי כעל "גבר" (שזה פשוט המצאה אנושית וחסר כל אחיזה במציאות, כבר כילד ידעתי זאת) או "אישה". כבר אז רציתי להאחז במציאות ולא לכסות את עיניי מפניה. אז מה עשיתי? פשוט מאוד, הנחתי לשתי זרימות המידע להציף אותי ולמלא אותי. וכך, כל מסר תת-הכרתי בסביבה שלי שהופנה לנשים בלבד (ותת-המודע של הגברים באותה סביבה לא קיבל אותו), הגיע גם אליי. לדוגמא, בכל פעם שראיתי סרט קולנוע, או קראתי סיפור, החלפתי מדי פעם בדמיוני את כל הגברים בנשים ואת כל הנשים בגברים וכך קיבלתי את המידע והמסרים המתקנים, באופן אוטומטי, אל תוך תת ההכרה שלי. דוגמא אחרת, בכל פעם שראיתי שני גברים מתקשרים ביניהם, דמיינתי שהם שתי נשים וראיתי כמה שזה היה מגוחך אם הם היו מתקשרות ככה. אותו דבר עשיתי גם להיפך. ואז ראיתי כמה שזה מגוחך שזה נראה לי מגוחך. וזוהי עוד דרך שבאמצעותה הייתי שובר את הקבעון המידעי שזרם סביבי ולתוכי. ועוד דוגמא, כאשר הייתי חושב על עצמי ועל אחרים, הייתי זוכר שהגוף הוא רק מעין כלי-רכב ושלא משנה באיזה כלי-רכב אנחנו נמצאים (עם בולבול או עם רחם), אנחנו עדיין אותם אנשים בדיוק. גם זה עזר לי, בגיל הכל-כך קריטי שבו נמצאתי, למנוע מנפשי את הוירוס הזה של "גברים" - "נשים". כן, אל תזלזלו בילדים, יש להם אינטליגנציה אינטואיטיבית מדהימה! כך נוצר איזה שהוא יצור כלאיים מוזר, שהוא אני כיום. אני לא חש "גבר" ובטח שלא "אישה". הזהות שלי, מבחינתי, נטולת אבחנות כאלה במידה רבה. יש נשים שזה מאיים עליהן מאוד, כי אני לא רואה "אותן" (אם ה"נשיות" היא חלק חשוב מהזהות העצמית שלהן). אבל באופן כללי אני לא טיפוס מאיים כל כך ולכן זה לא נורא. מובן, יש לי גוף המכונה "גוף של גבר" אך הנפש שלי, ככל הנראה לי, איננה נפש גברית או נשית. עד היום אני חש מאויים ממי שתפיסת עולמם מחלקת את בני-האדם ל"גברים" ול"נשים". החלוקה הזאת מופרכת לחלוטין בעיני - ומאיימת עלי - כי היא מותירה אותי מחוץ למשחק. ומאיימת לשטות בי ולגרום לי להאמין שבני האדם באמת נחלקים ל"נשים - גברים" (וזה לא טוב להתנתק מהמציאות). אגב, מי שמתייג/ת אותי כ"הומו" או כ"דו-מיני" פספס/ה לגמרי. אני הטרוסקסואל לחלוטין. אני יודע שהנושא הזה של "גברים - נשים" עמוס במרירות ובכאב רגשי אצל "נשים". וזה מובן, כי הרעלים שהוחדרו לתוך נפשן הינם איומים ונוראים. גם הרעלים שהוחדרו לתוך נפש ה"גברים" איומים ונוראים באותה מידה, אך רמת המודעות שלהם ל"רעל" זה נמוכה יותר. אני מאוד אשמח אם לא תתנפלו עלי כאן. אני יודע שכאשר יש לי רעל רגשי ביחס למשהו, אני נוטה להתנפל על אנשים שמגרים לי את הרעל הזה, אבל זה לא כיף לצד השני. אבל אני בסך הכל חלקתי אתכם פיסה מחיי. אז גם אם יש למישהו ביקורת על מה שאמרתי (ולמה שתהיה? זאת בסך הכל פיסה מהחיים שלי. איך אפשר לבקר פיסת-חיים של מישהו?), אני מבקש, בעדינות. באהבה, בן

טל קר

New member
שלום לך, כתבת ארוך ויפה ורגיש.

רציתי לשאול, איך הסביבה מתיחסת אליך, מה השוני שאתה חש ביחסך לסביבה להבדיל מיחס אנשים אחרים, ואיך ההרגשה שלך עם עצמך להיות "בן כלאיים" כדבריך? רציתי גם לשאול (אתה כמובן לא חייב לענות) לאור כל העיל, מדוע אתה עדין הטרוסקסואל לחלוטין?

תודה. ../images/Emo13.gif

*** יחס הסביבה אליי: אני לא רואה הבדל ביחס הסביבה אליי לעומת אנשים אחרים. זה לא אומר שאין הבדל כזה, אבל קשה לי להבחין בו. *** יחסי לסביבה: גם כאן קשה לי להצביע על הבדל יוצא דופן שמפריד בין היחס שלי לסביבה לבין היחס של אנשים אחרים לסביבתם. בטוח יש לי מאפיינים ייחודיים (כמו לכל אחד), אבל אף פעם לא ניתחתי אותם. אני צריך אולי לחשוב על זה יותר, אבל אין לי כוח עכשיו (אני קצת מדוכא ברגע זה). *** לגבי ה"בן כלאיים": לפעמים, בסיטואציות מסויימות, אני לא מוצא את עצמי. לדוגמא, כאשר יש מעין "אחוות גברים" כזאת, אני לא יודע על מה מדברים בכלל. כלומר, בסיטואציות שיש בהן מעין התפלגות למחנות "נשים" ו"גברים", אז אני לא שייך לשום מחנה וזאת הרגשה מוזרה. אם אני באותו רגע במצב של הזדקקות וצורך באהבה, אז ההרגשה המוזרה הזאת הופכת גם למאוד לא נעימה. זה יכול לקרות בעיקר במקומות של "ציד" שבהם יש מתח בין שני מחנות, כגון אולי דיסקוטקים או פאבים מסויימים, אני לא בדיוק יודע כי אני לא כ"כ הולך למקומות כאלה. *** גבי העדפתי המינית, אני לא מבין את השאלה. הטרוסקסואל הוא הטרוסקסואל, הומו הוא הומו וכולי. אני הטרוסקסואל, כי... לא יודע למה. כי זה מה שאני. לא נמשך לגברים, כן נמשך לנשים. כך זה היה תמיד. לא יודע למה. זהו. עכשיו אני אלך לבדוק למה אני מבואס, אז ביי בינתיים, ותודה רבה, באהבה, בן

noa****

New member
וואוו אתה נשמע כזה נורמלי ../images/Emo41.gif

אי של שפיות בתוך ים של אי שפיות וצביעות. הצלחת לשמור על עצמך ולא להיגרר אחרי לחצים חברתיים וציפיות סביבתיות. חבל שאין עוד הרבה כמוך , אני מתכוונת לסתם בן אדם בלי חשיבות למין ולגזע. היה ממש נפלא אם אנשים היו מתיחסים לאדם כאדם ולא עושים הפרדות למחנות. בקיצור תמשיך ככה להיות עם ראש פתוח ולהיות אתה עצמך. ונחמד אם תמשיך לבקר בפורום הזה ועוד פורומים דומים בלי להתייחס לסטיגמות.

תודה רבה, נועה! ../images/Emo23.gif

זה מדהים, אבל הכותרת של ההודעה שלך הגיעה בעיתוי מאוד מוצלח. ויותר מכך: בדיוק אחרי שגמרתי לכתוב את ההודעה עליה הגבת, התפניתי לבדוק למה אני מבואס ומה שמצאתי מאוד משעשע לנוכח ההודעה שלך. אם תעברי לפורום "להרגיש טוב" ותראי את ההודעה שלי "איי! נפגעתי!" תביני... ניסיתי לצרף קישור לדף הרלוונטי בפורום הזה... אז שוב המון תודה, שולח לך אהבה, בן

גאולה_ש

New member
טל שאלתך האחרונה נובעת מניתוח לקוי

הבעיה היא של החברה שלנו שמטביעה תוויות של "נשי" ו"גברי" על תכונות ודפוסי התנהגות ובכך גורמת שנשים וגברים יוגדרו כסוטים וגם ירגישו כך אם ההתנהגות שלהם לא תואמת את מה שמוגדר כהתנהגות תקנית. אין לזה קשר (לפחות לא נמצא סטטיסטית) להגדרת מיניותו של האדם (הומסקסואל , הטרוסקסואל). בן, מי יתן שירבו גברים כמוך שאינם מושפעים מ"לחץ חברתי" ומבטאים את עצמם בצורה רגישה ופיוטית .

augustus

New member
ומדוע את

עדיין הטרוסקסואלית? מדוע חומר אנושי משובח מתבזבז על מטרות לא טובות?
ההודעה מיועדת רק לטל, כל מי שחשב/ה שזאת ההזדמנות להתלהם נא לוותר.

אמיר.

New member
אולי אני מורעל .. אבל..

מכיוון שכל נושא ה´אנרגיות´ קצת זר לי (אני מכיר את המושג מסירס-זימנסקי .. אם מישהו עוד זוכר אותם) אז לא ממש הבנתי למה אתה מתכוון ... למעט הרעיונות כיצד להתמודד עם סטיגמות במדיה ובחיים (רעיונות נחמדים דווקא) לא ברור לי היכן החידוש. אפשר לקבל הסבר בלשון לא מיסטית ?

הא, זה קל מאוד ../images/Emo42.gif

בכל מקום שכתוב "אנרגיות" או משהו בדומה, החלף זאת במלה "מידע" והכל יסתדר לך! אני לא כל כך הבנתי את המשפט "למעט הרעיונות כיצד להתמודד עם סטיגמות במדיה ובחיים לא ברור לי היכן החידוש". לא הבנתי אותו מהסוף להתחלה: - איזה חידוש? (האם הייתי אמור לחדש משהו בהודעה?) - כתבת "למעט הרעיונות..." כלומר, יש חידוש מסויים בהם לפי דבריך (מה, אמורים להיות יותר חידושים באותו טקסט קצר?) בקיצור, באמת לא הבנתי את העניין הזה עם ה"חידוש"; אני יודע שפספסתי אותך לגמרי ושזו סתם אי-הבנה, אני פשוט לא הבנתי באמת מה אתה שואל. התוכל להסביר לי למה התכוונת? בתודה
, בן

four seasons

New member
אני קורא את דברך ומחייך באושר

עד שנידמה לי שיש פה גנבה סיפרותית
כי אני משתמש בטריקים כאלה להימנע מסטיגמות שלדעתי נובעות ממנטליות שמתעקשת להאחז בנו, יפה שאתה משתף זה נותן הרבה אנרגיה

ספיר ק

New member
מה שקצת מתחבר לי לנושא שחשבתי עליו

תגידו, עוד מישהי חושבת שמגדר (בניגוד למין) הוא לאו דווקא חלוקה דיכוטומית של גברים ונשים? שהוא יכול להיות יותר סוג של סקאלה, כמו העדפה מינית?

טל קר

New member
נשמע לי הגיוני להפליא, הרי מגדר

זו הגדרה חברתית, ויש תכונות שמשויכות מגדרית לנשים ותכונות שמשויכות מגדרית לגברים. אם שני הקצוות זו אישה סטריאוטיפית לגמרי וגבר סטריאוטיפי לגמרי, נראה לי שמגדר בהחלט יכול להמצא על סקאלה.

למעלה