והפרחים לבוחרי הליכוד

DogsPCI

New member
לעולם לא תחת משטר או כפיה. זה נוגד את היהדות.

&nbsp
&nbsp
אכן... יש גם מסלול ראשוני של - ריסון ומשמעת.
כמו בכל מקום בו מנסים לקחת - גולם, פרא... ולעצב אותו, ולהקנות לו גבולות בסיסיים, וכולת לעכב-סיפוקים, כלים לחשיבה טובה, וערכים וכו'.
&nbsp
אם ילד בבית-הספר שומע צלצול של להכנס לכיתה, האם הוא תחת משטר?
אם הוא צריך להכין שיעורים - הוא תחת משטר?
- זה עבורו, כדי שילמד ויתפתח.
&nbsp
גם בעבודתי בעבר עם כלבים, בגישת להקה...
גישה שאין בה את הרעיון של - עונשים, די בכלל.
&nbsp
כשהייתי מתבקש לעבוד עם כלב "פרא", קודם כל יש צורך לרסן אותו... ולהטיל משמעת בסיסית. בכדי להכין את הקרקע - שתאפשר ערוץ לתקשורת. כך שבעתיד לא יהיה צורך בריסון כלל, ואפילו לא בפקודות. לב אל לב. נשמה אל נשמה. להקה.
&nbsp
&nbsp
"כשאתה מוביל כלב, אל תוביל את הגוף... תוביל את הנשמה". - סיזר מילאן.
&nbsp
- אגב, עבורי? הוא ודוד המלך - היינו הך. שניהם להקה, מנהיגי להקה. זו אותה השפה בדיוק. רק אחד - יהודי, והאחר - מקסיקני שלמד את התורה של הלהקה, מסבא שלו... שהיה רועה ואיש אדמה. וכמובן, כל אחד... והמסלול שעבר בחיים, וההתמודדויות שלו. דויד... קיבל על עצמו להנהיג את כל עם-ישראל. אם שלום, רועה צאן... שנשלף והתבקש לרעות את כל הכאוס של אותה תקופה. מסכן...
&nbsp
&nbsp

דינהמית

New member
לא הבנתי,איך יאכפו חוק האוסר חילול שבת בפרשנות האורתודוקסית

אתה יכול להסביר?

E טי

New member
וגם זה לא מה שכתבתי

לא דיברתי על חוק ולא דיברתי על אכיפה.

דינהמית

New member
אבל אחוז ניכר מהציבור מתחנך בבתי ספר ממלכתיים

ואם יבטלו את החינוך הממלכתי אזי אותו ציבור יתחנך בבתי ספר פרטיים לפי ערכיו ואמונתו, לא לפי ערכיך ואמונתך,
אני לא רואה איך יהיה שינוי שיקרב את מטרתך.

E טי

New member
אני לא מבקש לכפות חינוך על אף אחד

הזכות לחינוך הילדים היא של ההורים ולא של אף אחד אחר.
אני מאמין שהחינוך שאני רוצה לתת טוב כל כך שכולם ירצו לבוא וללמוד.

DogsPCI

New member
זה יקרה... בפרט אם אנשים בוגרים, יבחרו לעשות טוב.

&nbsp
ולהתנהל - טוב! הטקסט שאני צרפתי - ולא קיבל שום התייחסות. אם כבר, שלילה מראש את הצורך להתייחסות... הוא התחלה טובה! אצרף אותו שוב... לכולם, ובפרט לך... האבודה והנבוכה ;). (נבוכה... כרפרנס לספר - מורה נבוכים של הרמב"ם. משמע לא יודעים מה הדרך).
&nbsp
בבקשה... הינה לב היהדות! אחווה! שוויון! גישה של סוציאליזם טהור!! בן מעל ל- 2,000 שנים, בחסות הקדוש ברוך-הוא. קארל מארקס? והוגים אחרים? מכבד, מורי ורבותי הם. אבל מסתבר שהקדימו אותם בכמה אלפי שנים ;).
&nbsp
לעם ישראל אסור לצבור רכוש. אסור שיהיה מקררים, מכל סוג שהו!
שכן ברגע שיש "מקררים" - נוצר מצב של משחק סכום - אפס!
ויהיו כאלה שיש להם עודף - רב! ויהיו כאלה - ללא פת לחם.
&nbsp
תחשבו מה היה קורה, אם היינו מספקים לאריות באפריקה מקררים, והם היו מבינים איך להשתמש בהם. לא הייתה נשארת זברה אחת שם.
&nbsp
ביהדות, בשונה מלא מעט גישות פה ובכלל - בושה להיות עשיר!
לפחות כל עוד ישנם עניים! - ספר תולדות אדם!
וילד הכלבים (אני) מתקן ומוסיף ואומר - ספר תולדות הבריאה הקדושה של אלוקים.
&nbsp
אז בבקשה, שוב הטקסט.
וכן שיר של רמי פורטיס... שהיי, מדבר על אותו הדבר בדיוק.
&nbsp
&nbsp
ספר שמות:
(טו) וַיִּרְאוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל וַיֹּאמְרוּ אִישׁ אֶל אָחִיו מָן הוּא כִּי לֹא יָדְעוּ מַה הוּא וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֲלֵהֶם הוּא הַלֶּחֶם אֲשֶׁר נָתַן יְהוָה לָכֶם לְאָכְלָה.
(טז) זֶה הַדָּבָר אֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה לִקְטוּ מִמֶּנּוּ אִישׁ לְפִי אָכְלוֹ עֹמֶר לַגֻּלְגֹּלֶת מִסְפַּר נַפְשֹׁתֵיכֶם אִישׁ לַאֲשֶׁר בְּאָהֳלוֹ תִּקָּחוּ.
(יז) וַיַּעֲשׂוּ כֵן בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וַיִּלְקְטוּ הַמַּרְבֶּה וְהַמַּמְעִיט.
(יח) וַיָּמֹדּוּ בָעֹמֶר וְלֹא הֶעְדִּיף הַמַּרְבֶּה וְהַמַּמְעִיט לֹא הֶחְסִיר אִישׁ לְפִי אָכְלוֹ לָקָטוּ.
(יט) וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֲלֵהֶם אִישׁ אַל יוֹתֵר מִמֶּנּוּ עַד בֹּקֶר.
(כ) וְלֹא שָׁמְעוּ אֶל מֹשֶׁה וַיּוֹתִרוּ אֲנָשִׁים מִמֶּנּוּ עַד בֹּקֶר וַיָּרֻם תּוֹלָעִים וַיִּבְאַשׁ וַיִּקְצֹף עֲלֵהֶם מֹשֶׁה.
(כא) וַיִּלְקְטוּ אֹתוֹ בַּבֹּקֶר בַּבֹּקֶר אִישׁ כְּפִי אָכְלוֹ וְחַם הַשֶּׁמֶשׁ וְנָמָס.
&nbsp
&nbsp
*** ורק-אומר, זה רק קצה קרחון. עבור מי שבאמת רוצה ללמוד ולהבין... מהו לב היהדות.
&nbsp

דינהמית

New member
ממני תקבל התייחסות רק אם תרצה לנהל דו שיח

לא מתחייבת, אבל כנראה שתקבל.
&nbsp
הסיכוי שתקבל ממני התייחסות על הפצצת הפורום בציטוטים ארוכים ולעוסים מאוד נמוך.
&nbsp

DogsPCI

New member
אמממ... ואוסיף על כך - להוביל בדוגמה, וכמובן - באהבה!!

&nbsp
שהרי לב היהדות, כל התורה כולה היא - מכוונת לאהבה, לשלום, לשיוון, ולאחדות.
ולא, לא רק עבור היהודים... עבור הבריאה כולה, וכלל האנושות. (מי שירצה, וכמובן יכבד את הדיון... אביא לו מקורות מהיהדות לכל דבר שכתבתי פה).
&nbsp
שהרי רבי עקיבא זה שהיו לו 24,000 תלמידי חכמים עד המקס', יודעים את כל התורה כולה, מישנה, גמרא וכו' - משמע כל מה שקשור בדעת, ידעו הכל. אבל מתו כולם, ונחרב בית המקדש... בשל - חוסר באהבה, שהוביל לשנאת חינם. ואז תבע רבי עקיבא את המשפט:
&nbsp
ואהבת לרעך כמוך, כלל גדול בתורה. כןל התורה הכתובה, והדעת והמצוות וכו' - אם לא מביאים לאהבת הזולת - לא שווה הרבה. מה שנאמר - שקודם לכלל הזה של רבי עקיבא, הוא היסוד של - ספר תולדות אדם. (ולמען הדיוק - ספר תולדות הבריאה הקדושה של הקדוש ברוך-הוא. לא שאני מצפה ממישהו פה להבין את הנ"ל. אולי E-טי).
&nbsp
&nbsp
וכן אמר הילל הזקן, שאישית אני מחזיק ממנו - עד המקסימום האפשרי:
&nbsp
מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך. כל התורה כולה! והשאר? פירוש הוא! צא! ולמד!
&nbsp
- צא. צא לעולם... ולמד בפועל! לא בישיבה.
אם כי לפעמים צריך גם להכין את השטח לפני יציאה לעולם מעוות כל-כך. לצערינו.
&nbsp
&nbsp
שליטה-חיובית מבקשת להוביל בדוגמה.
ואכן, היהדות הנקייה... כפי שאמורה להיות - היא חסרת תקדים.
אין צורך לשווק אותה.
&nbsp
אבל מה? שאיפה אנחנו היום, ואיפה היהדות הנקייה.
אין כמעט כל קשר. וכל הביטויים שאנו רואים היום... הם ממש לא חלק מהיהדות. הם ביטויים של אנשים שמצויים במלחמה כבר מאות ואולי אלפי שנים. וסוחבים עליהם... המון - רעש. וכמובן בתוספת יום-יומית מהציבור הישראלי-חיולני, הבור בתורה. רואה את ההתיחסות לטקסט שאני הבאתי - אפס התיחסות לטקסט... זה לא מעניין אף-אחד.
&nbsp
שלא לדבר על משברים בתוך היהדות, שהם נוגדים את הדרך הנכונה. בקיצור... יכול לכתוב ספר לגבי מצב היהדות כיום, ומדוע הגיע לזה.
&nbsp
לא זוכר מי ההוגה שאמר זאת... למדתי בתיכון: "אנשי הדת ממאיסים את הדת על הנוער"... או משהו כזה.
&nbsp
אך כפי הנראה... כל עוד יש מי שנהנה מין ההפקר, אין תקווה.
בדיוק כמו סוצאליזם. איך נקיים סוצאליזם? בכח? זה יהפוך לקומוניזם.
בחינוך והסברה? - כפיה אידיאולוגית.
בדוגמה? - הרי בעולם הזה של המלחמה, יאכלו את מציגי הדוגמה בלי מלוח.
&nbsp
בדיוק כמו הטיבטים. שדורסים אותם, רוצחים אותם, מגרשים אותם ממולדתם. וכו'. כך גם היהודים... לפחות, היו, ואמורים להיות. אבל כשהם נלחמים על חייהם... זה לא בסדר.
&nbsp
- וכמובן שברגע שמישהו נלחם... אז מייד יש טענות.
הגנה עצמית? פחחחח. יש גם גולשים כאלה בתפוז... חחח.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

poseidon111

Active member
הוא לא רוצה להגיד אבל הוא מתכוון לכך שכל בני ישראל יהיו

שומרי שבת מיוזמתם ולא מכוח החוק הכופה.
הרישום לחינוך מחדש כבר החל.
מילה טובה למדריך ניתן להשיג אצל ה-איטי.

למעלה