ובחזרה לשיגררעה

זה מה שאתה מספר לעצמך כדי לנקות את המצפון שלך

אם יש לך כזה.
אני ממרומי שנותיי זוכרת את כל התקופות.
וכן אני זוכרת את התקופה שהייתי בצד השני של המיתרס. הייתי בצד של חירות. או יותר נכון זוכרת את הימים של בלי חירות ומק"י. אני זוכרת היטב את הימים האלו. גדלתי בבית של חירותניקים ובלעתי בשקיקה כל ספר שנכתב אי פעם על אצ"ל ועל לח"י ושנאתי את מפא"י והיה לנו פנקס כחול ולא אדום ואכלנו חרא עם פת לחם ומעולם לא שנאתי את האנשים שהצביעו מפא"י. הסבתא שלי למשל הצביעה לבן-גוריון כשאנחנו כולנו הצבענו לבגין. לא עלה על דעתנו לכעוס עליה בגלל זה. בכלל הפוליטיקה לא היוותה כזה אישיו מבחינתנו. היינו עסוקים בהישרדות. עם השנים התבגרתי והשתניתי. היום אני חושבת אחרת. אתה לא יודע מה חשבתי על אוסלו ואתה לא יודע מה חשבתי על ההתנתקות ולכן הדיבורים שלך הם בעלמא. גם עכשיו אתה מדקלם סיסמאות שמעוררות אצלי בוז. במיוחד כשאתה מדבר על מחנה אדום או כחול.
רגש הנקמה מדבר מפיך ולא דברי שכל. כנראה סבלת המון כשהיית קטן אם נשאר בך כזה רגש נוראי שמכלה בך כל חלקה טובה.

poseidon111

Active member
עזבי הוא מתוסכל. ממשלה הכי ימנית בתולדות ישראל והוא ושכמותו

נשארים עם חצי תאוותם בידם.
אילו תכניות לארץ ישראל מהפרת עד החידקל הם רקמו ומה קיבלו במקום?
את מה שהמחנה האדום נתן להם בזמנו מינוס מה שלקח להם בגין, מה שלקח להם ימני אחר בשם שרון ומה שהיה מוכן למסור ביבי.
זה מקור לתסכול ופתח להאשמת "המחנה האדום" בפי שוכני הגבעות.
לא יודע, באיזשהי נקודה אני חש חמלה על המתרוצצים המשובטים הללו.

אכן לגמרי צחוק הגורל

ממשלה ימנית שעסוקה כל היום בלהשמיץ את השמאל שמימש למעשה את החלומות שלהם על הארץ הגדולה. הם לא מצליחים לזוז מילימטר קדימה ולא לסגת מילימטר אחורה ורק עסוקים כל היום בלהשמיץ ולקלל ולנאץ את מי שהביא אותם עד הלום. מטורללים על כל הראש.

E טי

New member
לא מרגיש צורך לנקות את המצפון בנושא

המחנה האדום אכל את מה שהוא בישל. ככה עובד הצדק (לא נקמה).
כדאי שילמדו את הלקח ויתחילו לתקן את מעשיהם.

כשאת מסבירה- אני מבינה (סוף סוף)

אני חולקת עלייך בהסתכלות על המורשת.
אני חושבת שכל עוד אנחנו נטולי מרחק וזמן-קשה לשפוט הישגים וכשלונות /או מורשת.
(אגב מהי מורשת? מה המורשת שלוי אשכול הוריש? או יצחק שמיר? ואחרים)

אבל--- בניגוד אלייך, אני כן חושבת שראש ממשלה אחראי (ומכאן גם אשם) בהתנהלות הממשל שלו. לא בהתנהגות הנתינים שלו (הישגיהם ואי הצלחותיהם).
כלומר אם פרופ' עדה יונת זכתה בפרס נובל, או ישראל נחשבת מעצמת יזמות היי טק- אין לו שום יד ורגל בהצלחה.
אבל אם זוג צעיר (וגם פחות צעיר) לא מצליח לרכוש דירה ,גם אם יש בממשלה שר שיכון ושר אוצר- האחריות הכוללת היא של רה"מ.
אם שר הבטחון מדברר את עצמו למוות בצורה מביכה, ולמרות שהוא אינו ממפלגתו אפילו-הוא שר בממשלה "שלו"-והאחריות הכוללת היא של רה"מ.
אם מערכת הבריאות קורסת- זו אחריות שלו גם אם "סגן " שר הבריאות הוא האחראי הישיר .
אז ברור שיש דברים שהם אחריות ישירה, ויש עקיפה או שילוחית-ועדיין הוא אחראי-לכל התנהגות הממשלה שלו.

אני רק חושבת שאין לנו את היכולת כיום לראות את הדברים בצורה נקייה ,היסטורית, וימים יגידו אם תקופת כהונתו הייתה מוצלחת (וברור שיש הרבה פרמטרים).

ללא כל קשר לאמור לעיל--- כל השאר על הפלגנות, ההסתה, על ההתלהמות, על כל סגנון ההתנהלות המכוער- יש לו בהחלט יד ורגל ואפילו יותר מזה.

poseidon111

Active member
כתבת:

"כל השאר על הפלגנות, ההסתה, על ההתלהמות, על כל סגנון ההתנהלות המכוער"...
רצית מורשת? זוהי חלק מהמורשת, דבר שיהיה קשה להיפטר ממנו בהמשך.
הזרעים נזרעו, הנורמות החדשות הונחו.

דווקא לוי אשכול ויצחק שמיר נחשבו לראשי ממשלה טובים

למרות שהם כיהנו זמן קצר יחסית.
אל תשכחי, אנחנו מדברים על ראש ממשלה שמכהן כבר מעל עשר שנים והוא לא הביא שום הישג נראה לעין כמו הסכם שלום כלשהו כפי שהביאו בגין ורבין. אפילו אהוד ברק שהיה ראש ממשלה גרוע לכל הדעות, ייזכר כמי שהוציא את צה"ל מלבנון, ושרון כמי שביצע את ההתנתקות ואני לא מדברת על איך ההיסטוריה תשפוט אותם אם לטוב או לרע, כי היסטורית אנחנו שופטים אחרי הרבה מאוד שנים. אנחנו לא נהיה כאן כשההיסטוריה תשפוט את נתניהו, אבל להערכתי הוא יישפט לחומרה כי באמת הדבר היחיד שאפשר לייחס לו כמורשת כלשהי, זה את הפילוג החריף והחמור בעם. כמו שהוא משתמש בטכנולוגיה לטובתו (פייסבוק טוויטר וכו') כך העם משתמש באותה טכנולוגיה נגדו. זה מה שייזכר ממנו בסופו של דבר. לא הסכמי הסחר עם הודו או הסכמי הנשק עם אפריקה והסכמי המזון עם פולין. מה שיזכרו לו זה את העובדה שבעשר השנים האחרונות, זוג צעיר לא יכול לקנות בית. זה מה שיזכרו. לפני חמש עשרה שנה עוד יכלו זוגות צעירים לקנות בית. היום זה כבר כמעט בלתי אפשרי. ועוד דבר שייזכר בתקופתו, זה הניסיון לחסל את בג"צ ואת בתי המשפט.

E טי

New member
כשהמדד שלך להישגים הוא "הסכמי שלום"

לא פלא שאת לא רואה שום השגים.
אני לא חושב שבימין המדד הוא הסכמי שלום, בריחה מעזה או מלבנון.
אם כבר, בימין שמחים שראש הממשלה הזה לא עשה כשלונות כאלה.

superman1234

New member
אתה צודק בקשר ל"בריחה מעזה"

ד"א, הגיעה לאוזני שמועה מיודעי דבר, שמתכוונים לפתוח שני כוללים בעזה, אחד במחנה הפליטים ג'יבלייה והשני בשכונת סג'יעיה , מול בית הקברות.
האברכים שילמדו שם ויתפללו "חזק חזק" לבונה עולם יקבלו בנוסף לתשלום הרגיל גם תוספת קרבית. שווה לך לבדוק הצטרפות, זה כדאי.

E טי

New member
כבר ניסו בעבר. צה"ל לא מאפשר מעבר.

אם רק יאפשרו מחר בבוקר, אני מבטיח לך, לא חסרים אנשים שישמחו ללכת.

dory141

New member
מסכים לגבי הסוף

נכון, רבין קרא למתנחלים פרופלורים ולהרוגי פיגוע "קורבנות השלום"; פרס גידף מצביעים בבית שאן (בלי תנועות מזרחיות, שיכורים וכדומה); ברק איכזב כשאמר שיהיה ראש הממשלה של כולם; בגין התיימר להיות נציג המזרחים כשבתקופתו הייתה האינפלציה הגדולה בתולדות המדינה; ואולמרט יצא בעזות מצח ל-2 מלחמות ב-3 שנים, כשמינה שר ביטחון כושל בדמות פרץ. אבל איש מהם, לא שבר את שיאי המניפולציות וההסתות של נתניהו, בייחוד משנת 2015 ואילך. הוא ניסה להיות ממלכתי ובאיזשהו שלב, בהשפעת יאיר וחברו לנשק (לדובר צה"ל, סליחה), טופז לוק, הוא שחרר את כל הרסן. כיום מצידו של ביבי, שתישרף המדינה ובלבד שיישאר בבלפור. זאת בעיה רצינית וכל מצביע, כולל של מפלגת הליכוד, צריך לחשוב עם זו המנהיגות שהוא רוצה למדינה שלו.

Ron W

New member
אין שום יסוד לבטוי נציג העם - נציגים יש בקונסוליות ובאו"ם

התרגלת לרבי שהוא נציג הישות הדמיונית
תתרגל לייצג את עצמך ולבחון נושאים כאינדווידואל
מכיוון שאין במציאות מושג עם שהוא מקשה אחת לא יתכן
שמישהוא גם ייצג אותו מה גם שנבחר לשרת אותו
אדלשטיין היה ונותר בחירה נכונה כיוון שהכנסת מייצגת
את בחירת הציבור באופן דמוקרטי ובכל מקרה לא נואם לקידום תפקידו.
לך חפש מי ייצג אותך כשנחל לחשוף לעם את תרמית הדת מזה אלפי שנה.
תיווכח שלא יעזרו לך כל הנציגים ונחזיר עד האחרון שבכם
בשאלה משקר הדת - על ראשך אתה וחבריך תביאו לסוף המרמה הזאת.

E טי

New member
את הטענות תצטרך להפנות לכתבת דה מארקר

היא טענה שאדלשטיין הוא "נציג העם" ולא נתניהו.
אני מצאתי את זה משעשע.

superman1234

New member
זה אחד הבאגים של הדמוקרטיה.

בהיסטוריה העולמית תמצא לא מעט "קצבים" שנבחרו בבחירות דמוקרטיות.

dory141

New member
נתניהו לא קצב ולא רודן

הוא אידיוט ונהנתן, שנשלט ע"י אישה מטורללת ושזקוקה להשגחה נפשית ע"י מומחים בעלי שם עולמי. זאת הבעיה שלו ושלנו. לפעמים אני מוצא את עצמי קצת מרחם עליו.

superman1234

New member
ואיפה כתבתי שנתניהו הוא "קצב או רודן" ??

ה"קצבים" שלי מתיחסים למנטרה הקבועה של Eטי על בחירות דמוקרטיות.
זו לא הפעם הראשונה שיש לך בעיה בהבנת הכתוב. אני מקווה שאחרונה...

למעלה