ה"פולמן" של המקשר, דן, יונייטד ואגד

מצב
הנושא נעול.
רגע - קצת סדר...

שים לב, בכיתוב של התמונה מופיע הדגם
Leopard.
רגע - קצת סדר...
שלב ב' - יונייטד רכשה ב- 1962 ליילנד לאופרד עם מרכב דא"ב. זהו האוטו עם המרכב המודרני, שמופיע בכתבה וכן בתמונה בנפרד. שלב א' - עוד לפני כן (לפי הכתבה שהובאה לעיל - ב- 1961) רכשה יונייטד 15 טייגר קאב, אף הם עם מרכב דא"ב. המרכב הזה מזכיר בצורתו את אלו ששימשו ב"דן", "המקשר" ו"אגד". והנה תמונה (מטושטשת) של טייגר קאב כזה, בנצרת, בערך ב- 1968.

846

Active member
OK עכשיו זה מתחיל להיות מסודר,

רגע - קצת סדר...
שלב ב' - יונייטד רכשה ב- 1962 ליילנד לאופרד עם מרכב דא"ב. זהו האוטו עם המרכב המודרני, שמופיע בכתבה וכן בתמונה בנפרד. שלב א' - עוד לפני כן (לפי הכתבה שהובאה לעיל - ב- 1961) רכשה יונייטד 15 טייגר קאב, אף הם עם מרכב דא"ב. המרכב הזה מזכיר בצורתו את אלו ששימשו ב"דן", "המקשר" ו"אגד". והנה תמונה (מטושטשת) של טייגר קאב כזה, בנצרת, בערך ב- 1968.
OK עכשיו זה מתחיל להיות מסודר,
אני אשאל עוד שאלה: האם ידוע משהו גם על TIGER CUB עם מרכב Den Oudsten הולנדי משנות ה 50 המאוחרות?

55מוטי

New member
ושכחתי שמגיעה תודה גם ל"אסף ונעה"

בני צודק.
זה היה אוטובוס פשוט יפהפה. תענוג להזכר. תודה בני !
ושכחתי שמגיעה תודה גם ל"אסף ונעה"
שהתחיל את השירשור הזה. אז ישר כח
!

846

Active member
הדגם הזה לפי הכיתוב בתמונה הינו:

הנה שוב האוטובוסים משנת 1962
הם יפייפיים, לא "ענתיקות" כמו שמישהו כתב כאן.
הדגם הזה לפי הכיתוב בתמונה הינו:
LEOPARD ולא רוייאל טייגר וורלדמאסטר שהוא ה"אח" האמצעי של הרויאל (הקטן הוא הטייגר קאב) הוא אכן קל יותר ועד שנת 1968 הוא יוצר רק עם מנוע 600 שהוא קטן יותר וחלש יותר. בשנת 1968 החלו להתקין לו את ה 680. אגב הוא יוצר עד שנת: שימו לב::: 1983 הרבה אחרי שבארץ נסעו מרצדסים משוכללים יותר. ברחבי בריטניה עדיין ניתן למצא כאלה בשרות....

846

Active member
יש תיעוד, אכן זהו DAB. הם ניקנו

והפתרון -
אביתר הצליח לברר מיהו יצרן המרכבים - זהו DAB (ר"ת של Dansk Automobil Byggeri או בעברית - יצרני רכב דניים), על שלדת ליילנד רויאל טייגר וורלדמאסטר, שהגיע ארצה ב- 1961. פרטים נוספים שהעלה אביתר ברשתו - - ל"המקשר" היו שישה אוטובוסים כאלו (ולפחות 66321 היה בתצורה עירונית), רישוי 66316 עד 66321. - ל"אגד" - חמישה (הגרסאות היו מעט שונות בין הקואופ' השונים), רישוי 39261 עד 39265 (ואלו, ע"פ מס' הרישוי, היו מרכבי תיור שהגיעו ארצה ב- 1961). - ל"דן", כאמור קודם לכן - חמישה אוטובוסי תיור (רישוי 36492 עד 36496, מה שאומר דגם 1959 או מוקדם יותר) - ל"יונייטד" - עשרה (ע"פ אוהד) אוטובוסי תיור (מפוארים יותר משל "דן"). רישוי משוער 372xx. קיימת אפשרות שאלו נבנו על שלדת טייגר קאב. כפי שדיווח בשעתו בני הספל, יונייטד רכשה, ב- 1962 לערך, כמה אוטובוסים נוספים מיצרן זה, עם מרכב שונה לגמרי. אוטובוסים אלו היו על שלדת ליילנד לאופרד. כמה פרטים על DAB עצמה - DAB הוקמה בדנמרק ב- 1912, בעיר סילקבורג (אני מקווה שאני מתעתק נכונה את השם). ב- 1953 התקשר המפעל עם ליילנד, והחל להרכיב גופים על שלדות היצרן הבריטי. בנוסף לליילנד, דאב הרכיבה גם על שלדות וולוו וסקאניה, אם כי במידה פחותה יותר. ב- 1995 נרכשה דאב ע"י סקאניה והפכה לסקאניה דנמרק. החברה נמכרה, שוב, ב- 2002, ליצרנית נורבגית. את התמונה המצורפת מצאתי הערב באתר דני. מככב בה רויאל טייגר וורלדמאסטר דגם 60, ששירת בעיר הדנית ניבורג. הדמיון לאוטובוסים שיוצאו לישראל ניכר: שימו לב לפגוש הקדמי (דומה בכל הגרסאות שהוזכרו לעיל) ולבית מספר הקו הקדמי. והנה קישור לאתר זה - http://www.tommyrolfnielsen.dk/trnielsen/danish/buses/nyborg/nyborg-bytrafik-2.htm
באותה תקופה של היווניות.

תודה לכולם על ההבהרות

באותה תקופה של היווניות.
תודה לכולם על ההבהרות
מענייםן מה עלה בגורל אוטובוסי הדא"ב המאוחרים והיפים יותר. יש לי פרסומת די מטושטשת של ליילנד דא"ב מאוחרת.

ושימו לב

תודה לכולם על ההבהרות
מענייםן מה עלה בגורל אוטובוסי הדא"ב המאוחרים והיפים יותר. יש לי פרסומת די מטושטשת של ליילנד דא"ב מאוחרת.
ושימו לב
שאכן, כמו שכתוב בקטע העיתונות שצירפתי, הוסיפו לאוטובוס פגוש והרימו את הסמל של ליילנד. ושוב, בלי שגיאות: מעניין מה עלה בגורלם של האוטובוסים האלה...

846

Active member
תודה על התמונה הנוספת. האם ידוע

ושימו לב
שאכן, כמו שכתוב בקטע העיתונות שצירפתי, הוסיפו לאוטובוס פגוש והרימו את הסמל של ליילנד. ושוב, בלי שגיאות: מעניין מה עלה בגורלם של האוטובוסים האלה...
תודה על התמונה הנוספת. האם ידוע
לך משהו לגבי שישה Tiger Cub עם מרכב הולנדי?

זהו סרקאקיס!

תודה לכולם על ההבהרות
זהו סרקאקיס!
תמונה נהדרת לסרקאקיס 1963. יש אחת כזו מפורקת לחלוטין בארסוף-קדם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה