התקף אחרי טיפול

jimi99

New member
התקף אחרי טיפול

שלום רב . עשינו טיפול בIVOMEC נגד הטפילים לתוכי שלנו בחווה. זמן קצר אחרי זה התחיל אצלו התקף מוזר. הוא מצמץ והיו לו טיקים מוזרים בראש. הוא נפל מהספה שעליה ישב ונפגע ברגל. היה מין שיתוק רגעי. אחרי שלקחתי אותו על הידיים הוא נרגע וכעבור כמה דקות הרגל חזרה לתפקד רגיל. באותו ערב הוא היה שקט מהרגיל. למחרת הוא התנהג רגיל, היה שמח, שיחק דיבר ואכל. בחווה אמרו שלא צפו אצל תוכים תופעות כאלו לפני זה. אולי משהו נתקל בדברים דומים. ממה זה נגרם. האם זו תופעת ליוואי לטיפול, כי כנראה שפכו עליו כמות נדיבה של החומר? אנא, תענו לי כי אני לא יודעת מה לעשות ומה לחשוב. תודה מראש

BMVV

New member
ברכות אורית על תגובה מאוד רלוונטית ועוזרת

אגב תוכן שיווקי או נסיון פרסום עצמי בכוח, כפי שהתלוננת על הוטרינר ששימש כאן כמנהל הפורום בעבר...
הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.

אlרית

New member
פרסום? שיווק? של הפייסבוק? אפנה לצוקרברג לתמלוגים.. צודק

BMVV

New member
ניסיון לעזור

באיזה תוכי מדובר?
קודם כל נחמד שאתם אכן מודאגים ולא פוטרים את עצמכם מהמצב כמו הרבה מגדלים שקונים תוכי ומתייחסים אליו כמו צעצוע, שמשתעממים ממנו אחרי זמן קצר או מקסימום הוא חולה אז 'נביא אחר'. (למרבה הצער).

בכל אופן, זה שהוא חזר לעצמו ומתנהג כרגיל זה סימן טוב.
לא מכיר את החומר הזה באופן ספציפי אבל סביר להניח שיש לו השפעה טוקסית מסוימת על מערכת העצבים כמו כל מיני קוטלי חרקים/טפילים אחרים .
המלצה שלי - לקחת אותו לוטרינר בכל מקרה, כזה שמבין ומומחה בתוכים ולא כזה שמחלטר איתם כבדרך אגב.
גם לשם בדיקה מעמיקה למה שקרה, וגם כבדיקה שגרתית שטוב לעשות עם כל תוכי חדש שמגיע הביתה.
שיהיה בהצלחה

למעלה