התפתחות דלקת בשריר

findery

New member
התפתחות דלקת בשריר

לפני כחמישה ימים חזרתי למכון לאימון מכשירים לאחר שמעל שנה אני עוסק רק בפעילות אירובית (אופניים). לפני האימון עשיתי חימום של 15 דקות ואחרי האימון מתיחות במשך כ-10 דקות. בלילה של האימון החלו להופיע כאבים חדים באיזור שרירי העכוז, ולאחר יום נוסף הכאבים התפשטו לכל הרגל עד הקרסול. ביקור אצל האורטופד גילה שככל הנראה התפתחה דלקת - כעת אני על כדורים (אתופן XL). שאלתי - כיצד התפתחה הדלקת? תוך כמה זמן מתחילת הטיפול אני אמור לחוש הקלה בכאבים? האם יש דרך להאיץ את ההחלמה?

מודלק

שלום רב, לפי התיאור מדובר בהקרנה שמקורה כנראה מלחץ על עצב. אם היה מדובר בפציעה ברקמה רכה סביר להניח שהנזק היה מקומי וכך גם ההרגשה. ממה שאתה מתאר זה נראה לי מתאים יותר לכאב מוקרן. אני לא יודע מה עשית ומהי כשירותך הגופנית והבריאותית אבל חשוב לאבחן ולטפל בהתאם. בשלב הראשון כמובן שיש צורך במנוחה ואז, לאחר המלצות הפיסיותרפיסטים, לבצע תרגול מונע ואולי גם חיזוק של שרירים. האם יש רקע אורתופדי קודם? בברכה,

findery

New member
בעיקרון אני רוכב המון והכושר שלי מצויין

הבעיה החלה לאחר אימון ראשון עם מכשירים לאחר הפסקה ארוכה מאוד. במשך כל הזמן רק רכבתי (והרבה). הייתי אצל 2 אורטופדים. הראשון נתן רק כדורים להפחתת הכאב, השני נתן כדורים למניעת דלקת. הראשון נתן גם הפניה לאולטרסאונד במידה והכאבים לא עוברים תוך שבוע. אני רוצה להוסיף שבמשך הלילה הכאבים מתרכזים בנקודה מסויימת בשריר העכוז. רק כשאני מתחיל לנועה, הכאבים באיזור נחלשים ובמקומם אני מרגיש כאבים בכל הרגל (עד הקרסול). לגבי הסטוריה, לפני שנים עסקתי באומנויות לחימה, וכתוצאה ממתיחות רבות נפגע השריר באותו מקום. לאחר שנה של כאבים חוזרים (בעיקר לאחר אימונים) הלכתי לטיפול פיסיוטרפיה שכלל גם חימום באמצעות אולטרסאונד. לאחר הטיפול, הכאבים נעלמו לגמרי.

התפרצות

הכדורים זה טיפול נקודתי בדלקת. צריך להבדוק מה גרם לדלקת, כלומר איזה מנגנון מכאני מעורב שם. אולטרהסאונד הבחנתי יכול לתת מידע אם קיימת דלקת באזור או אם קיים נזק לרקמה. אני מציע לבדוק את הגב שלך ולראות האם המקור הוא לא משם. בברכה,

למעלה