התוכנית על מתנחלים

צביקה61

New member
התוכנית על מתנחלים

אני ממש רחוק מלהיות מזוהה עם המתנחלים אבל התוכנית האחרונה הרגיזה אותי ולמה? לא נראה לי שתוכנית תחקירים בטלויזיה נועדה להבאת עמדה פוליטית וכך נראתה התוכנית. הוצג בה ערבי בדואי כ"מלאך" ומתנחלים כ"מפלצות". גם בעיני המתנחלים הם מפלצות אבל להציג את הבדואי כמלאך? התוכנית הציגה ממש באור חיובי את הערבים ובאור שלילי את המתנחלים. מה שקורה ביו"ש זה אכן ברדק,יחד עם זה עם ישראל וממשלתו בראשו מעדיפים לעשות דברים off the record ולכן ברור שגם דניאלה וייס וגם חבריה מבצעים את רצון הממשלה ורוב הציבור. אני שומע מאנשים הסובבים אותי סימפטיה רבה למתנחלים ופעילותם הלא חוקית שמגובה בעצימת עין שלטונית. חורה לי שזה כך אבל זה מה יש. ביבי מעוניין בפעילות הזאת הגם שלעולם הוא לא יודה בזה. אז אורלי יקירתי חבל לבזבז תוכנית על מה שידוע לכולם ממילא. וגם כזאת מגמתית? בסדר, הבננו שאת שמאלנית, מותר לך. שאיש מרכז התומך בקדימה אותי מרגיז החוסר איזון בסיקור הסיכסוך. הם לא יגיבו לך על מה שצילמת עם מצלמות או בלי,דניאלה וייס משתינה אליך בקשת, היא יודעת שיש לה תמיכה בעם וחוקיות מעשיה? עבורם קיים חוק אחד בלבד, חוק התורה. אם חוק מדינה הולך ביחד עם צו אלוקי אז בסדר ואם לא שיזוז הצידה. היו לך דווקא תחקירים יפים אורלי וילנאי, למה היה לקלקל ולהכנס ללב הויכוח הציבורי?

elikados

New member
מתנחלים

ראשית גם אני התרגזתי מאוד מהתוכנית על המתנחלים , לא בשל העובדה שהתוכנית הביעה צד פוליטי כזה או אחר אלה מכיוון שאת הצד השני לא הציגו , כלומר : כיום ישנם המון עובדי אדמה יהודים בתוך מדינת ישראל , בשטחים שאין עליהם מחלוקת , אנשים כגון שי דרומי אך יותר חלשים ממנו שפשוט ויתרו על השטחים שלהם לטובת בדואים וערבים שפשוט הכו אותם , איימו על משפחותיהם , הרסו להם את הציוד , גנבו להם עדרים בקר וכו' וזו רק רשימה קטנה. כמובן שמשטרת ישראל לא טורחת לנקוף אצבע ( כנראה שזה לא מצטלם יפה כמו אולמרט כאילו שהוא ראש העיר היחידי שגונב לנו אבל זה כבר נושא אחר ... ), וזה ממש מרגיז מדוע על זה לא מדברים . במקום שתוכנית של ישראלים תהיה קצת אבל רק קצת יותר פטריוטית היא נוטה לצד השני . חבל שאנחנו לא גאים בעצמנו וכל הזמן מנסים להתנצל בפני העולם דרך תוכניות כאלו...

למעלה