התאהבתי בדתיה...

התאהבתי בדתיה...

בס"ד זה היה לפני מס' שנים. סיימתי שרות מילואים בדרום הארץ,והייתי על האוטובוס בדרך הביתה-צפונה. היא(היתה) חיילת בסדיר-פקידת מח"ט. האוטובוס עשה עצירה ואני הצעתי לקנות לה משהו לשתות ולאכול,והיא נעתרה. שוחחנו כל הדרך-חייכנו,לרגע שכחתי את חבריי לפלוגת המילואים שגם הם היו על האוטובוס. בת"א נפרדתי מהם והמשכתי איתה באוטובוס עוד הלאה צפונה. הגעתי הביתה לפניה וחיכיתי שתגיע להתקשר אליה,למרות שהיא אמרה שכשתגיע,היא תיצור עמי קשר,ואכן כך היה.זה היה סופה"ש,התקשרתי ואין מענה. לא הבנתי מדוע. חשבתי לתומי שאולי היא יצאה עם משפחתה לאיזה טיול. רק במוצ"ש הבנתי שהטלפון היה מנותק,כי משפחתה שומרת שבת! כחיילת היא התהלכה במכנסיים,כך שלא יכולתי לדעת. אבל אמרתי לעצמי:לא נורא. היא יהודיה וגם אני. אני אז לא קיימתי מצוות,אבל תמיד היתה בי הכמיהה ליהדות ומסורת,וכל מה שמתקשר לכך.היא הזמינה אותי להגיע אליה באיזו שבת. נעניתי וגם סעדתי עם משפחתה ארוחת צהרים בשבת. לאחר מכן יצאנו לטייל בעיר מגוריה,אחזנו ידיים,ואני הייתי בשמים.אבל הרומן הזה לא ארך זמן רב מדי. אני זוכר שדעותינו הפוליטיות היו מנוגדות. אני נטיתי לשמאל,היא לימין. היא היתה אמוציונלית מאוד וחריפה,ואני יותר מתון ושקט,ובכל זאת היתה בי אהבה כלפיה. היא נתקה את היחסים בלי הודעה מוקדמת,היה לי קשה עם זה,החלפנו סדרת מכתבים קשה וארסית.אני זוכר שעליתי לאיזו האחזות ברמה והצעתי לה להצטרף אליי והיא סרבה. שאלתי אותה לדעתה על מעשה הטבח של הד"ר ברוך גולדשטיין במערת המכפלה,והיא צדדה במעשהו. זה נגמר לבסוף אחרי שעוד ניסיתי ליצור קשר עמה ומישהו חטף את השפורפרת מידיה ואמר לי:שיחתכו אותי אם אתקשר אליה שוב. לא הבנתי אם זה היה אחיה,או חבר/ארוס שלה. אותה תקופה הייתי חמוש,כי עבדתי כמאבטח במתקן ממשלתי. מה אומר לכם,קשה,כואב ומייסר,למדתי הרבה מזה. הקמתי משפחה בישראל ואני ממשיך להאמין שיש עתיד בין כל חלקי העם היהודי ו'הרחמן(כינויו של האל)יעשה שלום בינינו'. א מ ן !

בת 1986

New member
שיואו איזה סיפור מרגש...

אגב, גמני דתיה! ולגבי הסיפור שלך... אני נמצאת בסביבה עם המון חילונים (אני סטודנטית ובכיתה שלי יש חילונים בלבד!) יש לי קשרים נפלאים ומצחיקים איתם.. אני מנסה ומשתדלת להביא להם מ"העולם" שלי... יש כאלה שמקבלים את זה ויש כאלה שממש לא ומתרחקים.. לגבי בן זוג.. אין לי בעיה אם יהיה לי חבר חילוני.. אבל ברור לי שיהיו לנו המון חילוקי דעות.. קשה מאוד להתבר על דברים כאלו... למרות שלא חסרים זוגות כאלו.. וגם זוגות ששניהם דתיים ויש חילוקי דעות.. אבל יש בינינו בור כזה.. מן חסך לדעתי מכל צד שהוא.. ואין מה לעשות עם זה! שיהיה יום טוב!

willo1

New member
גמני דתייה../images/Emo9.gif

ודווקא כן היה לי בחר חילוני, והסתדרנו. זה נורא תלוי באופי של אנשים. אז נכון שלשני הצדיים יכול להיות קשה ולא תמיד חלק, אבל זה לא בהכרח שהמשוואה דתיה+חילוני שווה מינוס.

אני מסכים אתך!../images/Emo45.gif

בס"ד ידוע שאחת מתכונותיו של האל היא:ארך אפיים-סבלנות. אנחנו נבראנו בצלמו ועלינו להדמות לו. אדם דתי הוא מטבעו אדם מאמין,וככזה הוא ניחן באורך רוח ונשימה ארוכים משל הלא מאמינים. אל תביני אותי חס ושלום לא נכון,אני משוכנע שיש ועוד איך עתיד בין חילונים לדתיים ושהאל מסייע למי שרוצה להצליח. שיהיה לך המון בהצלוחס עם כל בחור יהודי,דתי,או שאינו כזה,אך ששואף להכיל בו גם צדדים רוחניים יהודיים בנשמתו ובאישיותו.

איך אמא שלי הגדירה אותי...../images/Emo9.gif

בס"ד 'נשמה יתרה'. על אף היותי בן למשפחה חילונית,תמיד נמשכתי ל"שונה" ממני. אנחנו מרקע 'אשכנזי'-המשפחה,אבל מצאתי את עצמי מתעניין בדת ומתמזג עמה,נמשך לתרבות ואוכל מזרחי,יותר מלאשכנזי,נמשך לנשים בעלות גוון עור ושיער כהים. בקיצור,אנטיתזה למה ש"מצופה" מבחור עם BACKGROUND(רקע) "אירופאי". אני יהודי בכל צעד,מחשבה,הגיג,תפילה ונאיביות שעדיין מקננת בי. אני מאחל לך שתשכילי למצוא דרכי הדברות נאותים עם חבריך הסטודנטים ה"חילוניים". אנחנו כולנו באותה סירה,גורלנו הוא אחד כאן בארץ הזו.נרצח כאן ראש ממשלה בשל שנאת חינם,ולמרות אהבתי אליו,הוא שגה בעניין "הסכם אוסלו".מררתי בבכי כשרבין נרצח ולא רציתי להאמין שיד של יהודי גדעה וקטעה את חייו באכזריות. אינני כועס על המתנקש,הוא הפסיד המון! אני מתפלל עליו שבאמת יחזור בתשובה על מעשה נפשע שכזה. תגובתך למה שכתבתי היא קרן אור ותקווה שעוד יהיה טוב בינינו עם ישראל,ואשרי(אני)המאמין בכך. כל טוב לך

זה יפה שהמשכת הלאה וויתרת.

למרות הכל. קשה להתגבר על הפער הזה ותמיד זה יהיה כך.

סיפור מרגש..

אני ממש לא דתייה ולכן זוגיות עם דתי הייתה מפריעה לי.. כל הסדרה הזאת מזכירה את הסיפור ההוא לבגרות בספרות תפוחים מן המדבר :S

למעלה