השתמטות!

עדידס1234

New member
השתמטות!

שלום שמי ......אני משרתת בחטיבת גולני,באחד מגדודי החי"ר. אני גאה להיות חיילת שמשרתת בצבא ההגנה לישראל ועוזרת לתרום למדינה. החיים בגדוד הם לא חיים קלים. עשרה בנות, 700 בנים... גדוד שבד"כ לא יושב בתנאי שטח הכי טובים ובמקומות בטוחים. גדוד שכל חייל וחייל שמשתייך אליו מסתובב עם גאווה ועם תחושת סיפוק מסוימת. גדוד שהוא כמו משפחה גדולה ומחבקת לכל חייליו ומפקדיו. אני רוצה לדבר על נושא ההשתמטות והיחס לחיילים הלוחמים בצה"ל. חייל לוחם שנותן מעצמו 3 שנים לתרומת המדינה – 3 שנים שהם לא קלות בכלל...! 3 שנים עם מעט מאד שעות שינה, 3 שנים עם תנאים לא תנאים בחום בקור בחמסין ובשלגים, 3 שנים עם העובדה שהוא מקריב את עצמו למדינה נלחם למענה ושומר על אזרחיה יום יום ולא מוציא מילה אחת מהפה – כי באמת חשוב לו ואכפת לו מהמדינה. לעומת זאת, בתקופה האחרונה יש לא מעט נערים ונערות שלתרום למדינה במשך 3 שנים נראה להם יותר מידי מסובך ובמקום שהמדינה והתושבים יגנו בתוקף את התופעה הזאת ויתמכו בחיילים הלוחמים והתומכי לחימה שלנו – קורה בדיוק ההפך..! נער ונערה שלא מתגייסים לצה"ל מקבלים את כל הלגיטימציה והכוח מהציבור לחשוב שמה שהם עושים הוא לא כ"כ נורא, יש בני נוער אחרים שיעשו את העבודה במקומם. אדוני הרמטכ"ל, למה לא משקיעים קצת יותר ביחידות שכן נותנות את הכוח להגן על המדינה..?!?! למה אני צריכה לשבת בעזה, בחום במשרד אפילו בלי מאורר כשבבסיסים הפתוחים לא קיים דבר כזה משרד ללא מזגן ?! למה חיילים וחיילות שמגיעים לבסיס ב9 ויוצאים ממנו ב 12 מקבלים את תנאי הת"ש הכי טובים שיש והחיילים שבאמת זקוקים להם גם מבחינת הקושי הנפשי וגם הפיזי חיים בבוץ?! למה כל בסיס של חיל האוויר או הים נראה כמו בית מלון מפואר ולגדוד שלם של לוחמים אין אפילו חדר כושר קטן להתעמל בו....?! כשאתה מדבר על העלאת המוטיבציה אתה צריך לחשוב גם על הדברים האלה... כי המצב כרגע הוא שהחיילים והחיילות שבאמת צריכים לקבל את הצו'פרים לא מקבלים אותם כלל ... שלא תבין אותי לא נכון אני לא באה בטענות טוב לי איפה שאני ואני מאושרת וגאה להיות שם. לא מתחרטת על אף רגע...! אני לא מבקשת מזגן קטן למשרד, יום כייף גדודי או חדר כושר. – אני רק מבקשת את ההערכה של תושבי המדינה לחיילים כאלה. ללוחמים שלנו. לאלו שהתודה החיבוק והשי והתרומה הקטנה באמת מגיעה להם. ולאלה שבאמת חשוב להם לקבל את החיזוק מהמדינה הזאת ולהמשיך לשרת אותה בגאווה אינסופית...! אני רוצה לסיים ולומר תודה לאנשים שבשבילם לשרת ביחידה לוחמת זה ערך מאד חשוב. לתושבים המדהימים שפתאום מגיעים כדי לשמח ולעזור – אתם לא יודעים איך דבר כה קטן מעלה חיוך כה גדול לחיילים המדהימים האלה שמוכנים לתת הכל בשביל המדינה הקטנה הזאת, מדינת ישראל – ולא מקבלים בתמורה אפילו רבע ממה שמגיע להם. אך הם עדיין עושים זאת עם חיוך על הפנים. כי להיות חייל שמשרת בצבא ההגנה לישראל זו לא זכות – זו חובה וללוחמים המדהימים שלנו מגיעה ההערכה קצת יותר גדולה מהמדינה....!

sayar3

New member
../images/Emo24.gifמסכים עם כל מילה ומחזק את ידייך.

חיזקי ואימצי יקירתי כי גם ברור לי שהבחירה שעשית בחייך הצבאיים לא קלה בכלל. ברור לי ולך שבמקום לעשות שופינג בעזריאלי בחרת להוות חלק ממנגנון הלחימה הצה"לי. ברור לי ולך שבמקום לשכב על החוף לאורך כל היום ולתפוס קצת צבע בחרת לסייע ללוחמים שמקריבים נפשם. ברורים לי ולך עוד המון דברים.......אבל כנראה שלחלק מהאנשים זה לא ממש מזיז. תהיי בטוחה שיש פה כאלו שקוראים את ההודעה שלך ומגחכים לעצמם בטמטום ואומרים :"איזה פראיירית". יש לא מעט אנשים שמסתתרים אחרי מסך עשן של תיאוריות מופרכות ואידיאולוגיה בגרוש שממש ממש מאמינים שמי שבאמת תורם למדינת ישראל (כמוך) הוא אדיוט -ושאפשר להסתדר יפה גם בלי לעשות צבא ושאפשר לנצל את הזמן במקום השירות הצבאי ולקנות בעזריאלי ולרבוץ על החוף ואולי לנצל את הזמן ללימודים (אפשר לקבל אבטחת הכנסה-המדינה פראיירית למה לא....) אולי לביסוס קריירה.... וכל זה בזמן שהחברה מהגדוד שלך נהרגים בשביל הזכות של אותם פרזיטים לחיות במדינת ישראל. אני סכים עם כל מילה בנוגע לאפליות שונות במגזר הצבאי בין ח"א\חיל ירוק או בין לוחמים\עורפיים וכו' וכו'. כולי תקווה כי יקום האדם שבכוחו לשנות את המצב העגום. ולא רק להשוות את תנאי החיילים בכל המגזרים אלא אף להפלות לטובה את טובי בנינו הלוחמים. בכל מקרה-אני מאחל לך חג עצמאות שמח-אהבתי את מה שכתבת ונותר לי לאחל לך בהצלחה בהמשך שירותך הצבאי.כן יירבו שכמותך!!

למעלה