השתלמות...

גליתrt

New member
השתלמות...

במקום עבודתי מחייבים אותנו לעבור השתלמות בקייץ. העלות היא 500 ש"ח אשר תרד ממשכורתינו ב-5 תשלומים. המשך העבודה מותנה בהשתתפות בהשתלמות הנ"ל. (מציינת, שהשתתפות בהשתלמות לא תבוא לידי ביטוי בהעלאה בשכר...) האם זה אפשרי מצידם לעשות כזה דבר

Che guevera

New member
אני לא בטוח שיש כאן תשובה

אבל זה הכי דומה וניתן לגזור מזה גם לדברים דומים,בקיצור לא ניראה לי שמעסיקך צודק

לא אבל....

פורמלית אין מעביד יכול לחייב עובד לצאת להשתלמות התשלום. אבל... כרגיל החיים זה לא שחור ולבן. אם ההשתלמות תשבר את ביצועי העובד יכול המעביד לאמר שבסופו של דבר יהנה גם העובד ובעקיפין ישופר מעמדו המקצועי. גם זה אינו מצדיק חובה תשלום, כן מצדיק חובת השתתפות. בכל מקרה מענין גם אם 100 ש"ח לחודש הם חלק משמעותי בשכר.

maore

New member
כעקרון השתלמות חובה בתשלום זה לא

חוקי. להזכירכם יש לשלם לעובד על הזמן שהוא עובר בו השתלמות שהינה הכרחית לעבודה
המעבידים תפסו להם טרמפ על העניין שהם מציגים את ההשתלמות ההתחלתית כדבר שמקנה לך מקצוע/הכשרה/מקום עבודה ואתה משלם עליו. ואז זו הכשרה שלכאורה אתה בחרת מרצונך - והם מרוויחים פעמיים - לא לשלם שכר על השעות הללו וגם עוד כסף שהעובד משלם. הצילו!!!!!!!!! אני הייתי תובעת אותם לאחר ההשתלמות בבית לעבודה יחד עם עוד כמה עובדים.

jew jitso

New member
השתלמות - לא , לא על חשבון העובד

המעסיק צריך לשלם. זה דומה להכשרה לעבודה - ג"כ על חשבון המעסיק. ר' מלצרות ...

maore

New member
דווקא מלצרות הבאת כדוגמא?

הרי ממילא ברב המקומות מלצרים (עדיין) לא מקבלים משכורת אלא רק טיפים (או השלמה לשכר מינימום אם הטיפים היו נמוכים). יש מקומות שבהם בהתלמדות למצלצרות לא מקבלים כסף בכלל, יש כאלו שמקבלים בהם 50 ש"ח למשמרת מלאה, שזה כמובן פחות משכר מינימום! נראה שאתה לא בקי במה שמתרחש בפועל בשטח! בהרבה מקומות יש נורמה של אי תשלום בגין הכשרה, או דרישת תשלום מהעובד עבור ההכשרה.

למעלה