השאלה הגדולה : מפזר חום לאמבטיה vs תנור אמבטיה

שאלת השאלות !
בכל בניה או שיפוץ של אמבטיה מגיעה השאלה הקבועה... מה עדיף ? מפזר חום לאמבטיה או תנור חימום לאמבטיה ?

אנחנו הכנו מאמר עם כל התשובות החל מעיצוב ועד צריכת חשמל ! לכניסה למאמר הקליקו 》》》
מאמר : מפזר חום או תנור אמבטיה

אני יודע מה עדיף הייתי רוצה לראות תנורי אמבטיה מעוצבים

רשר

Well-known member
מנהל
שאלת השאלות !
בכל בניה או שיפוץ של אמבטיה מגיעה השאלה הקבועה... מה עדיף ? מפזר חום לאמבטיה או תנור חימום לאמבטיה ?

אנחנו הכנו מאמר עם כל התשובות החל מעיצוב ועד צריכת חשמל ! לכניסה למאמר הקליקו 》》》
מאמר : מפזר חום או תנור אמבטיה

אני יודע מה עדיף הייתי רוצה לראות תנורי אמבטיה מעוצבים
תנור אמבטיה - מפזר חום או קורן חום?
ראשית ולפני כל דבר - חובה שחשמלאי מוסמך יתקין שקע בחדר האמבטיה במיקום תקני (רחוק ככל האפשר מהתזת מים - לפחות 60 ס"מ מקצה האמבטיה/מקלחת בגובה 2,25 מ') שקע זה יופעל ע"י מפסק דו-קטבי מחוץ לחדר, (הפעלת התנור מתוך החדר רק עם חוט או שלט אלחוטי), שקע זה יכול להפעיל כל תנור שהלקוח רוצה בלי צורך להביא חשמלאי להחלפת תנור בעתיד,
עלות תנור:
מפזר עד 350 ש"ח
קורן איכותי החל מ 500 ש"ח
הספק מעשי בחדר אמבטיה:
מפזר כ 1000W בדרגה ראשונה (אין כל סיבה להפעיל אי פעם דרגה נוספת) שמחממת את האויר בחדר של 4 מ"ר תוך כ 3-5 דקות תלוי בקצב האיורור,
קורן כ 2000W מחמם באותו הקצב אך רק צד אחד של הגוף (המופנה אליו - צד שני קר) רק לאחר כ 10 דקות האויר יתחמם לרמה של מפזר החום עם צריכת חשמל כפולה,
לגבי עיצוב - אני מונע עצמי מלדון,
במיקום עם מחשבה מוקדמת אפשר לכוון את הרוח החמה של המפזר לאזור המראה כך אינה נושבת על היצוא מהאמבטיה אלא רק אחרי שנעטף במגבת/חלוק, בנוסף הרוח ליד המראה יכולה לשמש כמיבש שער קלאסי מול הראי, וכמובן לשמור על מראה נקיה מאדים,

למעלה