הריון בסיכון גבוה

avisas

New member
הריון בסיכון גבוה

בת 37, הריון שלישי (שבוע 28) . מתכננת ללדת בליס. לידה ראשונה - קיסרי, לידה שנייה - רגילה. במהלך ההריון התברר לי כי ערך ה D-DIMER בבדיקות הדם גבוה מאד - 1125. בד"כ לחץ דם 100/60 בזמן האחרון הגיע גם ל 156/98. נעשו לי בדיקות שונות כמו מיפוי ריאות (תקין), MRI ראש (תקין) ודופלר רגליים (תקין). עד כה לא מצאו סיבה לערך זה בבדיקת הדם. ביום שני הקרוב אני אמורה להגיע לייעוץ למרפאת הריון בר סיכון עם ד"ר קופרמינץ. שאלתי היא (אני בחרדה נוראית) - האם אני בסיכון גבוה מאד לפתח תסחיף במהלך הלידה ואחריה? האם לאור הממצאים ילווה אותי צוות מהמחלקה להריון בר סיכון במהלך הלידה? האם הלידה תתנהל בצורה שונה עקב מצבי הבריאותי? כיצד ניתן להבטיח שאעבור את הלידה בשלום?

הריון בסיכון גבוה

אכן, מצב לא פשוט ואפשר להבין את החרדה והחששות. בענינים הרפואיים דר´ קופרמינץ הוא כתובת מצוינת ותקבלי מענה לכל שאלותייך.ועד ליום שני אולי תרצי לפנות לדר´ גמזו בפורום רפואת נשים. שאלת לגבי הלידה - ראשית צריך לשמור עלייך גם עד ללידה וכשתגיעי ללידה יטפל בך צוות מיומן של מיילדות ורופאים מצוות חדר לידה ויתן מענה לצרכים הרפואיים, הפחדים והחששות. הלידה יכולה להיות רגילה אך הכל תלוי במצבך הרפואי. מקווה שתעדכני אותנו בהמשך ונוכל לתמוך ולייעץ.

למעלה