הפרק של היום....

הפרק של היום....

שוב מיכל נזכרת בילדות...כרגיל...
לגוש יש בעיה קבועה של זמן ובחירת מנות מתאימות..
אני לא אוהבת שאנשים על המרפסת כל הזמן אומאים למתמודדים מה לעשות..
היום למשל עם נוף ושמן הזית..שיתנו למתמודד להכין כמו שהוארוצה...

עידו ממש מתנשא ויהיר לדעתי...

אני חושבת שליאור הגיע ללכת..גם אחיה לא ממש מתאים לדעתי...

לא הבנתי איל הם השתמשו בשוקולד פרווה...הרי אמאו להם לא להשתמש בתחליפים ושוקולד פרווה הוא תחליף לרגיל....

טרם ראיתי את הפרק

רק את הקטע של ליאור מכינה את המקלות המוזרים של המרנג,ואת ההגשה של המנה.
נו,אמרתי לכם כבר מזמן,שאין שום דבר מאחורי המוניטין שלה כ 'אופה משובחת,מוכשרת למנות אחרונות'.

ג'וש אמור היה להרגיש כמו דג במים במשימה הזו... הרי זה חלק מהחזון שלו-במסעדה כשירה בשרית,צריך קינוחי פרווה,והוא ודאי יודע את זה ועסוק בלחשוב על כך. הבעיה של ג'וש,היא שהוא לא בנוי ללחץ של תחרות. לא כולנו עובדים טוב תחת לחץ של בחינה....

מנת קינוח הפרווה שלי: מוס שוקולד ללא בייצים. (כן כן,אם כבר גילינו התחשבות בפרות,נלך עוד צעד,ונתחשב גם בתרנגולות)

מתכון קצר:

חצי קופסא של שמנת צימחית,להקציף עד שנוצרת קצפת.

החצי השני,לחמם עם אש בינונית. חשוב מאוד לוודא שלא מגיעים לרתיחה!. רק עד שנוצרות בועות ממש בתחילתן!. מייד להסיר מהאש.

ומייד להכניס לשמנת הצימחית קוביות שוקולד מריר (חבילה של מאה גרם)
לערבב במהירות. יש להקפיד שכל הקוביות עורבבו,כי במהירות השוקולד מתקרר,ואז מתקשה.

אחרי שוידאנו שהשוקולד כולו עורבב בשמנת החמה, נערבב בתנועות של עטיפה,את תערובת השוקולד,עם הקצפת.

מכאן יש בחירה בין לשמור במקרר,או לשמור במקפיא.
שימו לב- במקרר,אחרי יום או יומיים,המוס כבר איננו אכיל (המרקם מתקלקל).

במקפיא,זה לא קופא לגוש,זה פשוט קינוח קר ונעים בפה,לא תחליף גלידה...

ועכשיו אחרי שראיתי את הצגת המשימה....

אני מבינה שהקינוח שלי לא עומד בחוקים שקבעו,וגם לא מתפלאה שג'וש ,למרות החזון שלו למסעדה כשרה,התקשה- בקינוחי פרווה,נפוץ השימוש בשמנת צימחית,חלב קוקוס,תחליף חמאה.... כשאין את כל זה,אז גם מי שמכין תדיר קינוחי פרווה,יתקשה.

kriz

New member

המוס שלך נשמע טעים... אנסה בהקדם

gOLDqUIN

New member
משימת קינוח פרווה

היתה משעממת למדי.
כרגיל אחרי שיונתן רומז לג'וש על בעייתיות ומוריד לו את הביטחון , ג'וש שממש לא מסתדר עם זמנים ולחץ וגם לא ברור לי למה הוא עושה כמויות ענקיות כשמה שצריך זה רק דוגמית לטעימה. מתברבר עם משהו שהוא היה יכול להפגיז בו.
עידו שחצן ברמות ולא מוכן לקבל ביקורת, לדעתי היה צריך ללכת.
גם ליאור התבלבלה מההערה של יונתן. נוף שמה מקלות בגלגלים של עצמה.
מצחיק אותי שבשיפוט הם אומרים שעוגה או סלט פירות היה מספיק להם אבל....אם מישהו היה מכין סלט פירות הם היו אומרים שזה לא מספיק למסטר שף.

לא יודעת מה הם מחפשים, כל הזמן אומרים שרוצים שהרמה תעלה , לאן תעלה?

וכן ההערות של האנשים על המרפסת מיותרות לדעתי. תראו, תשמחו שאתם לא צריכים להתאמץ להוכיח את עצמכם ותשתקו.

ואכן נכונה ההערה לגבי התחליפים, מענין מה היו עושים בלי שוקולד פרווה.

kriz

New member
שוקולד פרווה הוא לא תחליף לרגיל

שוקולד מריר (פרווה) הוא השוקולד האמיתי העשוי מפולי הקקאו.
בשוקולד חלב ("רגיל") הוא שוקולד שמוסיפים לו רכיבי חלב...

ולגבי הפרק של אתמול. קצת שעמם אותי

עיו ממש מנשא ומההתחלה לא אהבתי את ההתנשאות שלו. יש לו התנהגות של "אני השולט, אני יודע יותר טוב מכולם ואל תבלבלו את המוח". די מעצבן.

לדעתי זה היה די ברור שליאור תיפול דווקא במשימה שכביכול תפורה עליה. חבל שלא המשיכה עם המרנג...

הבעיה הכי גדולה של המשימה היא המגבלה שהיא אפשר להשתמש בתחליפים. אני מכינה המון קינוחי פרווה אבל משתמשת בתחליפים למוצרי חלב

מרים 882

New member
לדעתי צילה פשוט הגזימה

עם הדמעות על הבן שלה.
הוא חי,בריא,מתפקד
אז חזר בתשובה
לא רצח,לא גנב...

einat162

New member
היא הגזימה עם הדמעות, לא עם הקושי

דבר כזה הוא די קשה - אי אפשר לראות ולבקר אותו סתם ככה, המפגשים והארוחות המשפחתיות (שרובנו לוקחים מובן מאליו) כבר לא ספונטניים, "הנכדים לא משחקים ביחד",
וגם תלוי "איך" הוא חזר בתשובה :
האם הוא מכחיש מה שהוא היה כדי להשתלב - או מקבל את זה כחלק מהחיים?
(הוא מתבייש שעשה צבא, שלמד הנדסאות, שאמא שלו חילונית ולא צברית?).

צילה היא טיפוס ששופך הכל החוצה - בגלל זה לקחו אותה לתוכנית, בגלל זה הדמעות.
מצד שני היא די שתלטנית, וזה משהו שהרבה הורים חוטאים בו - שהילד הוא שלוחה שלה, שהיא "לוקחת אחריות עליו ועל הבחירות שלו" ובזה שהוא בחר להפסיק לעבוד.
עבורה זאת טראומה, כי היא כאילו גידלה טפיל שהוא בעצם ההפך מכל מה שהיא ואיך שהיא גדלה.
זה בגידה מאוד כואבת, אם אפשר להגיד את הבחירות של אדם עצמאי כבגידה בכלל....

kriz

New member
זה מאוד מורכב

לא הייתי קוראת לזה "בגידה". זה מה שהוא מאמין בו, זה מה שהלב שלו בחר ועם זה הוא הולך.
עובדה שהיא מגיעה אליו. זה לא שהם לא מתראים, אולי לא מתראים כמו שהיא הייתה רוצה אבל הם מתראים...

השאלה היא מה קורה מעבר. למה היא טוענת שהוא פירק את המשפחה? למה הוא לא מתראה עם האחים/אחיות שלו ולמה האחיינים לא מתראים. האם הם לא מתראים כי הוא לא רוצה? כי הם לא רוצים?

מאוד מורכב...

einat162

New member
מהצד שלה, אני מנסה לנחש שכך היא מרגישה

ברור שזה מורכב, אבל המושג שהכי טוב שאני משערת שהיא מרגישה זה "בגידה" (של שלוחה של עצמה- הילדים, או משהו שהוא מאוד בסיסי במהות שלה- משפחה).

השינוי בדינמיקה, בספונטניות, בנגישות, של המשפחה כל כך השתנתה - שזה נתפס כפירוק המשפחה :
אי אפשר סתם לקפוץ לבקר כמו שבני משפחה חילוניים עושים - אלא חייבים "לעטות תחפושת" לפני,
ההתערבבות עם בני המשפחה החילוניים תמיד תהיה מפוקחת וחששנית - שהילדים החרדים לא יחשפו בפני משהו שהם לא צריכים,
חיבוקים ונשיקות וכל מה שקשור פיזית השתנה בגלל שמירת נגיעה (גם אם מדובר באמא ובן).

shron17

New member
לא מתראים הרבה עם האחים ולרוב בגלל ,,

הסיבה של מטבח כשר.
מוכרות לי 2 משפחות שהפגישה במשפחתם נערכת רק אחת לשנה,
וגם אז הם רק נפגשים בפארק ,עם האחים ,והילדים,
ומביאים אוכל כשר מהבית שלהם עם "הכשר למהדרין" ,
וכלים חד פעמיים.
במקרה הזה ,אלה זוג של חוזרים בתשובה ,
סיפרו שהם שלא רוצים שהאחיינים הדתיים יפגשו הרבה עם הילדים -החילוניים, בגלל הלבוש והמנהגים כמו ברכת המזון,חבישת כיפה וכו',
זה מפריע להם בשוני שבין מנהגי הילדים,
ולא מתאים לערכים המסורתיים שעל פיהם חונכו ילדיהם.
זהקורההרבה באנשים שחוזרים בתשובה ומתרחקים ממשפחתם החילונית.
(להגיע לביקור בביתם זה גם כן די בעייתי ,בגלל המנהגים שם,
כמו: הביגוד ,נטילת הידיים, ברכות ,ושאר הדברים).

ady18

Well-known member
אז ככה

לא הכי הרבה חוץ מאיתן וצילה
ואולי קצת עידו
השאר לא הכיוון שלי...
צילה רגשה מאוד ...

למעלה