הסרבנית הפמיניסטית נשלחה לכלא

הסרבנית הפמיניסטית נשלחה לכלא

הסרבנית הפמיניסטית נשלחה לכלא בבוקר יום שלישי 15 בנובמבר, עידן חלילי (בת 19) התייצבה בבסיס קליטה ומיון והודיעה על סירובה להתגייס לשרות חובה בצבא, תוך קישור הסירוב המצפוני שלה לעמדתה כפמיניסטית המתנגדת למיליטריזם. היא עמדה על זכותה להופיע בפני "וועדת המצפון", הגוף הצבאי המוסמך לאשר לה פטור משרות סדיר מטעמים שבמצפון. עידן כתבה לרשויות: "ארגון פטריארכלי מובהק, כמו צבא, מדגיש את משניות האישה... ואת עליונות הערכים ה'גבריים'. למעשה, ניתן לומר שאווירה של הטרדה מינית היא בלתי נפרדת מהצבא. משמעות הדרישה להשתלב בצבא, במקרה זה, היא דרישה להתמודדות עם הטרדות מיניות בסביבה שמעודדת את קיומן. מרכזיותו של הצבא בחברה מאפשרת לתרבות של הטרדה מינית להתחזק גם מחוץ לצבא, בחברה האזרחית. כפמיניסטית, אני מרגישה שעליי להימנע משירות צבאי ולפעול למיתון השפעת הצבא על החברה האזרחית. גברים שבתקופת עיצוב אישיותם שוהים בצבא, עלולים לקבל חיזוקים חיוביים להתנהגות כוחנית ואלימה, בארגון שבין ערכיו הבסיסיים מצויים שליטה ועליונות. אני מנועה משירות בארגון שעשוי לעודד, בצורה ישירה או בעקיפין, אלימות כלשהי כלפי נשים. איני יכולה להתכחש בצורה כה בוטה למצפוני". למעלה מחמישים תומכות ותומכים ליוו את עידן בהפגנה על יד השער הראשי של הבקו"ם, חילקו כרוזים ושוחחו עם עוברים ושבים על הקשר ההכרחי בין הכיבוש לבין המיליטריזם והסקסיזם של החברה בישראל. על השלטים הופיעו אמירות כמו: "פמיניסטיות לא משרתות סקסיזם"; "מסרבות להיות אויבות"; "לא נשרת את הפטריארכיה"; "הצבא הוא בית ספר לשוביניזם"; "הצבא כולא את המצפון". בין הסיסמאות שצעקו המפגינות והמפגינים: "לא פקידה ולא קרבית, הצבא מטריד מינית"; "לא קפה ולא טייסת, לצבא לא מתגייסת". ראש מנהל נשים בבקו"ם ראיינה בקיצור את עידן, שנשלחה מיד למעצר בבקו"ם ובסופו של דבר, למחרת, נשפטה ל14 יום בכלא ונשלחה לכלא 400. היא עלולה לעבור סדרת כליאות חוזרות לאחר סיום תקופת המאסר הנוכחית ב28 בנובמבר. סרבני המצפון אלכס קון, עורווה זידאן, שאול מוגרבי ברגר ואורי נתן מרצים כבר תקופות מאסר חוזרות של עד למעלה מ150 יום (במקרה של אלכס קון). אפשר להפנות מכתבי תמיכה ועידוד לעידן לכתובת הבאה: עידן חלילי (מספר אישי 6863705) כלא צבאי 400 דואר צבאי 02337 צה"ל כיתבו גם לשאר הסרבנים: אלכס קון, מספר אישי 6866693, ד.צ. 02507, צה"ל עורווה זידאן, מספר אישי 7703714, ד.צ. 02507, צה"ל אורי נתן, מספר אישי 6870739, ד.צ. 02507, צה"ל שאול מוגרבי ברגר, מספר אישי 7683912, ד.צ. 02507, צה"ל

zamirzamir

New member
טוב מאוד שכך

אולי בכלא תפגוש את אהבת חייה- איזה בחורה מתוקה עם דעות זהות לשלה

A s t i n u s

New member
../images/Emo18.gif היי - שים לב

אני מבקשת פעם אחת ויחידה - התגובות כאן צריכות להיות לעניין. אם יש לך משהו רציני להגיד בנוגע למה שנכתב בהודעה - בבקשה אם לא - שתוק. ובטח שאל תגיב בהודעות מקניטות שנועדו להתנגחות אחרת תמצא את עצמך מורחק. טלי

zamirzamir

New member
אני רציני

בכלא יהיו רק נשים, לא יהיו גברים- גן עדן הפמיניסטי. אולי שם היא תשנה את דעתה על הצבא? אפילו תרצה לשרת שם ואפילו לחתום קבע בהמשך? לדעתי זו זה יכולה להיות הסביבה החברתית האידיאלית עבורה.

Rotema3

New member
בורותך לא נורמלית.

מה הקשר בין פמניזם לאהבת נשים מיוחדת, או יותר מכך לשנאת גברים? החברה האידאלית בעבור פמניסטית, היא איפה שהיא תוכל להשפיע ולשנות, משמע -מחוץ לכלא.

zamirzamir

New member
גם בכלא אפשר הרבה ללמוד ולהשפיע

זה נותן מבט נוסף, עוזר לגבש טוב יותר את הדעות, לבחון אותן. זה גם מחזק את האופי- קל להביע את הדעות כשאתה לא מסכן שום דבר, הרבה יותר קשה כשאתה משלם עבור זה מחיר אישי. אנשים כאלה אני מכבד הרבה יותר מאלו שצעקות בכל הפורומים של תפוז ורק מעצבנות.

Rotema3

New member
אם ככה,

המצב האידאלי לפי דעתך, הוא שכולם ישבו כמה זמן בכלא, בטח בגלל דעותם {שלא נראות לך, כנראה, במקרה הנ"ל}, כדי שיגבשו דעה?

tali_le

New member
אתה חושב בכלל?

א. בכלא נשללות ממנה רוב הזכויות שלה, אפילו יותר מאלה שנששלות ממנה גם ככה בסביבה הצבאית או אפילו בסביבה האזרחית כאישה. ב. גן עדן פמינסטי - זה לא. גם נשים מתנהגות בסקסיטיות ומאמצות דפוסי התנהגות פטריאכליים - וזה לא כיף. ג. בדוק. היא לא שינתה את דעתה ולא רוצה להישאר שם

zamirzamir

New member
לא פלא שפורום שלך לא פעיל

עם מנהלת פורום כמוך הוא גם ישאר לא פעיל- חוץ מאותם מיקרים כשזבלנים/יות פורומים ירצו לזרוק איזה מודעה טיפשה ויעברו לזבל לפורומים אחרים. במקום לאיים, להזהיר ולהשתיק - תנסי להבין מה לא בסדר בך, למה הפורום שלך לא עובד ומה את יכולה לעשות עם זה. אולי תביני, אולי לא- אבל נכון לעכשיו את מנהלת הפורום הכי גרועה שראיתי והפורום הזה- זה הקבלות שלך לכישלונך בעבודה. נכון שקל יותר למרוד נגד כל העולם, להצביע מה לא בסדר אצל האחרים, ולא ליצור משהו בעצמך, שיעבוד כמו שצריך? (ואל תגידי שאת זה אני יכול להגיד גם לעצמי- עליי כבר דיברנו מספיק).

Rotema3

New member
שאלה לי אליך,

האם פורום צריך להיות מפוצץ בהודעות בכל מחיר? גם אם הן שטותיות, פרובקטביות, ומתלהמות? אתה יוצא נגדה בהאשמות, כשאתה מלכתחילה לא בסדר?

tali_le

New member
האמת, זמיר

שאולי הייתי נעלבת מהאמירות שלך, אבל אני יודעת שהן לא נכונות. אישית, ניהלתי כבר 5 פורומים אחרים בתפוז, בהצלחה רבה אני מסכימה שהפורום הזה במצב גרוע וחלק ניכר מזה נובע מהזנחה שלי את המצב. אני מקווה שיהיה לי את הזמן לשנות את זה בקרוב. מעבר לכך, אם יש לך ביקורת על ההתנהלות שלי, אתה מוזמן לכתוב לי מה בדיוק מפריע לך ולא רק להסביר לי כמה אני גרועה, זה יעזור בהרבה טלי

למעלה