הנה מישהי שרוצה לייצג את המדינה מאהבה

TaL53

New member
אני לא מדבר על ערבוב

על זה כולם מסכימים פחות או יותר (בטל בשישים וכאלה). אני שואל על פרק הזמן. יש קו אחיד? ארבע שעות? שש שעות? 8 שעות?

beatman

Member
לא כולם

הרפורמים לא שומרים כשרות.
וזאת דוגמא לסטייה חדה מן התורה.

TaL53

New member
עניין של פירוש

מי קבע שגדי בחלב אמו זה "אל תאכלו בשר עם חלב"?!

לעניין הזמן בין בשר וחלב אתה יכול לתת לי תשובה?

beatman

Member
מי קבע ?? התורה כמובן.

כל היהודים(ששומרים כשרות כמובן) מאז ומעולם לא אוכלים ולא מערבבים בשר בחלב, אז קם איזה ליצן ומכשיר את זה ?
הרי אם אסור לבשל גדי בחלב אמו, אז ודאי שאסור גם לאכול אותם.
מה הקטע שאסור לבשל אם מותר לערבב בדרכים אחרות ??

נתתי לך תשובה, יש 3 הלכות שונות לפיהם נוהגים, כי לא כתוב בתורה כמה זמן יש לחכות.

TaL53

New member
מאז ומעולם? מאיפה לך?

כתוב שחור על גבי לבן- לא תבשל גדי בחלב אמו. איפה כתוב שם על כלל איסור בשר עם חלב? ואם אתה מבשל גדי בחלב פרה? ואם אתה אוכל תרנגולת עם פרמזן? איפה כתוב לך שזה אסור?

זה הכל פירושים מאוחרים, למי יש סמכות לשלול פירוש כזה או אחר?

אותו דבר לגבי כמה זמן יש לחכות- יש כאלה שמחכים רק חצי שעה כי זה מה שהרב הראשי שלהם קבע. אתה תגיד להם שהם לא שומרים כשרות?

beatman

Member
יפה כתבת, אלה פירושים של רבנים

ופסקי הלכה של רבנים אמיתיים שלמדו תורה והוגדרו כפוסקי הלכה.
ולמי יש סמכות לשלול ?? בודאי שלא לרפורמים כי זה "לא נוח להם".

מי ששומר 6 שעות יגיד על מי ששומר חצי שעה שזה לא תקין, כי הרב שלו פסק אחרת, בגלל זה יש לך כל כך הרבה ויכוחים בין חרדים.
אולם דבר מרכזי וחשוב הוא, שכולם הולכים לפי התורה, רק הפירושים והפסקות שונים.

הרפורמים ושאר הליצנים סוטים לגמרי מהדרך, והרבנים שלהם הוסמכו על דעת עצמם, בניגוד מוחלט לתודה. זה כמו אדם שלא למד באוניברסיטה ויסמיך את עצמו לתואר דר'.
איזה דברים הזויים שמעתי על ה"רפורמים": רבניות עם תפילין, בר מצווה לכלב, נסיעה לבית כנסת בשבת וקידוש עם חזיר, כומר בליל הסדר.

TaL53

New member
הרבה ממה שאתה שומע על הרפורמים

או קונסרבטיבים אלה הם המצאות של חרדים שנועדו להכפיש.

גם הרבנים האורתודוכסים מסמיכים את עצמם או שהמאמינים מסמיכים אותם, מה ההבדל? מי קבע שהרפורמים לא הולכים לפי התורה? הם מפרשים אותה בדרך שלהם, אין בכך שום הבדל בינם לבין אורתודוכסים. ההבדל הוא רק במלחמה על כוח והשפעה שיש בין הזרמים.

beatman

Member
אלה לא המצאות, ראיתי במפורש סרטונים על זה

וכתבות על זה מארה"ב.
מי קבע ? קרא את התורה ואז תראה את ה"פירושים" ותבן שזה עסק אחר לגמרי.
כמו-כן, הם נעלמים במהירות. בדיוק כמו שאר הליצנים בהיסטוריה.

TaL53

New member
סרטונים וכתבות שנכתבו ע"י מי?

דווקא הרפורמים מושכים הרבה יותר מתגיירים מאשר האורתודוכסים, בגלל שהם מקלים ולא מחמירים ולא נכנסים לך לתוך הורידים.

beatman

Member
סרטונים שצולמו ע"י הרפורמים עצמם

על כומר בליל הסדר ובר מצווה לכלבים.

אם אני אחליט שמספיק להגיד תפילת שמע ואז ה"מתגייר" הופך ליהודי, אז אני אשיג הרבה יותר "מתגיירים".

TaL53

New member
כמו שחשבתי

סרטון שנעשה ע"י שונאי רפורמים. נו, ומה רואים? רבנית שמקדמת שיח עם קהילות דתיות אחרות? פשוט נורא...

beatman

Member
מה קשור ע"י מי זה נעשה ?

זה מראה לך את הרפורמים שעושים בר מצווה לכלב וליל סדר עם "רבנית"(
) וכומר.
אמיתי לחלוטין, לא המצאה ולא שחקנים.

TaL53

New member
זה משנה

כי הפרשנות שמובאת בסרטון היא מראש שלילית. מה הבעיה לקדם שיח ושת"פ בין דתות שונות? יש איזה משהו ביהדות שאוסר על כך?

beatman

Member
אנחנו לא מדברים על פרשנות

אתה רצית הוכחות לכך שרפורמים עושים בר מצווה לכלבים ומביאים כומר ורבנית לליל הסדר אז קיבלת.

אין כאן שיח בין דתות, ליל הסדר מראש לא מיועד לגויים ובודאי שלא לכומר שמייצג עבודה זרה.
שיח בין דתות זה כאשר הרב הראשי פוגש איזה בישוף שבא לביקור בארץ למשל.

TaL53

New member
אתה כנראה לא הקשבת למה

שהם דיברו עליו בסרטון, תעשה טובה, תקשיב ואז תשפוט.

הכל זה פרשנות. שום דבר לא מתרחש בריק ומנותק מהסביבה, לכן צריך לבחון מה בדיוק הקונטקסט.

TaL53

New member
הבאת סרטון

/שנעשה בצורה מגמתית כדי להציג את הרפורמים באור שלילי. אתה מסרב להבין באיזה קונטקסט נעשו הדברים ומתעלם מהשאלה מה לא בסדר ברבנית שמקדמת שיח בין דתות ( איפה כתוב שאסור להזמין לא יהודים לפסח?).

והכי חשוב יקירי שאתה שוכח שגם אותך הדתיים לא מקבלים. עבורם אתה היית ותישאר שיקוץ סלאבי סוג ז', גם אם תחזור בשאלה.

beatman

Member
אני לא מדבר איך מציגים ובאיזה אור

ביקשת הוכחות והבאתי לך אותן.

החרדים רואים בי יהודי ולא שיקוץ סלאבי, גם בלי שחזרתי בשאלה.
וסוג ז' זה באמת לא לעניין, אתה לא מבין את ההגיון שלהם (גם אני לא עד הסוף), אבל הם לא מדרגים אנשים מתוך שנאה או אפליה.

למעלה