המלצה לרמקולים בלוחות

yairf

New member
לצורך העניין זה לא ממש משנה.

מבחינתי שיהיו ב.מ.וו 801. הטענה שלי עדיין בתוקף.

ש.פ.ד

New member
ואפילו יותר מכך

דרייברים של רמקולים מיועדים לעבוד זה עם זה. תדרי החיתוך בין הדרייברים ברמקול ואלו בין רמקול לסאב שונים לחלוטין. זה לא שאין רמקולים בעייתיים מבחינה זו - בהחלט יש, והרבה (כל הדיון התחיל מדוגמא לרמקול כזה - לדעתי), אבל רמקולים טובים נותנים לבעיית חיתוך התדרים בין דרייברים פתרון טוב ואפילו מצויין. ושים לב - לא אמרתי שאין שום אפשרות לשלב רמקול עם סאב, פשוט קשה מאוד. עד כדי כך שבכל השילובים הרבים מאוד ששמעתי עד היום - לא מצאתי אף אחד שבו לא העדפתי את הרמקול ללא הסאב. ושים לב - זוהי דעה סובייקטיבית בלבד (כפי שהדגשתי עוד מהתגובה הראשונה שלי לשאלה). אני מכבד כל מי שחושב אחרת

אודה אם תוכל להסביר למה התכוונת

במשפט הזה: "דרייברים של רמקולים מיועדים לעבוד זה עם זה. תדרי החיתוך בין הדרייברים ברמקול ואלו בין רמקול לסאב שונים לחלוטין" אני לא מצליח לרדת לסוף דעתך. ><>

ש.פ.ד

New member
בבקשה ../images/Emo39.gif

כשיצרנית רמקולים מייצרת רמקול ברוב המקרים היא מייצרת עבורו, או רוכשת ממקור אחר, סדרה של דרייברים שמיועדים לעבוד זה עם זה. לא סביר להניח שזה המצב כשאתה מצרף סאב של, לדוגמא - REL אל רמקולים של Dynaudio... שנית, תדרי החיתוך ברמקולים הם בד"כ גבוהים, בין תחום הכיסוי של הטוויטר לזה של ה- Mid-Bass. ברמקולים אחרים (Triangle לדוגמא) קיים גם חיתוך בתדר שבין ה- Mid ל- Bass. עדיין מדובר בתדרים שונים לחלוטין מאשר אלו שבין רמקול לסאב. החיתוך בין רמקול לסאב יהיה בטווח של 40-70 HZ. ברמקול החיתוך יהיה בערך ב- 200 HZ .

תצטרך להסביר לי יותר לעומק ../images/Emo39.gif

מאיזה בחינות הרמקולים אמורים להיות מיועדים לעבוד זה עם זה? לא הבנתי מה הקשר בין החיתוך ברמקול לנק' החיתוך בין הרמקול לסאב. ><>

byrdparis

New member
גם לי לא כל כך "הגיע"

ההגיון מאחורי ההסבר שלך ניב .. ובאותו נושא מתי ואיפה בדיוק שמעת את הוואנטג' המדובר אם אפשר לשאול ? אה כן ..

Aurum

New member
גם אני לא הבנתי...

ורמקול 3 Way העובד על נקודות חיתוך 280Hz ו 1.95KHz נשמע לא טוב גם כן? זה לא כמו "סאב"? מה הקשר עדיין לא הבנתי...

ש.פ.ד

New member
אמאלה!

קראתי שוב את מה שכתבתי ולא מצאתי שום דרך להבהיר את עצמי יותר טוב. הכל מסתכם בשורה הבאה, ואני מצטט את עצמי: ושים לב - זוהי דעה סובייקטיבית בלבד (כפי שהדגשתי עוד מהתגובה הראשונה שלי לשאלה). אני מכבד כל מי שחושב אחרת. לטעמי, הדברים מוציאים כל טעם לדיון - כל אחד וטעמו הוא! כנראה אף אחד לא שם לב למה שכתבתי...

ש.פ.ד

New member
זו לא מכבסת מילים - זו דעה!

ושאלה - האם מותר לי להחזיק בדעה משלי? האם מותר לי להביע אתה בפרהסיה? מי בעל הזכות להחליט לכאן ולכאן? - אתה? אם לא - אולי כדאי שתפסיק עם ההודעות המכוערות הללו. אין להן שום נגיעה לגופו של הדיון...

דיון יכול להכיל דיעות ויכול להכיל

קביעות. תוכן הדברים הללו שכתבת הינן קביעות ולא דיעות: "כשיצרנית רמקולים מייצרת רמקול ברוב המקרים היא מייצרת עבורו, או רוכשת ממקור אחר, סדרה של דרייברים שמיועדים לעבוד זה עם זה. לא סביר להניח שזה המצב כשאתה מצרף סאב של, לדוגמא - REL אל רמקולים של Dynaudio... שנית, תדרי החיתוך ברמקולים הם בד"כ גבוהים, בין תחום הכיסוי של הטוויטר לזה של ה- Mid-Bass. ברמקולים אחרים (Triangle לדוגמא) קיים גם חיתוך בתדר שבין ה- Mid ל- Bass. עדיין מדובר בתדרים שונים לחלוטין מאשר אלו שבין רמקול לסאב. החיתוך בין רמקול לסאב יהיה בטווח של 40-70 HZ. ברמקול החיתוך יהיה בערך ב- 200 HZ ." את הקביעות האלו אני ביקשתי ממך להסביר, ואפילו התייחסתי לנקודות ספציפיות שלא היו לי ברורות, ומהן בחרת להתעלם. אז אם אתה בוחר לזרוק דברים לאוויר ולהתעלם משאלות, אזי זה נאום ולא דיון. אל תנסה להסיט את הנושא לכוונים כאילו מישהו מנסה לסתום לך את הפה או למנוע ממך להביע דיעה, כי אף אחד לא עשה זאת. נהפוכו, העובדה שאתה זורק דברים לאוויר מבלי להסביר אותן, הופכת אותך לדיקטטור שאינו חייב הסברים לאף אחד בדיון הזה, וכולם צריכים להיאלם דום, ולא חלילה לשאול שאלות. לזרוק סתם דברים באוויר ללא סימוכין לא עושה אותם נכונים ובוודאי שלא רציניים. ><>

Aurum

New member
זו דעתך וזה מצויין אבל...

אני לא רואה שום קשר... מדובר על רמקול שהוא ללא סאב וופר חיצוני... כלומר יש קרוסאובר שבא ומאחד את היחידה האלקטרוסטטית עם יחידת הבאס... למה אתה קורא לזה סאב? איפה בדיוק הסאב? זה בדיוק כמו רמקול 2-3 WAY. ד"א אם ניקח סאב ורמקולים מכל זוג ונתכנן עבורו High pass filter ונחתוך אותו באיזור ה 120 או 160 הרץ ומשם נשלב באופן חופף את הסאב ונכוון עוצמה נוכל להגיע לתוצאה זהה לרמקולים רגילים אפילו שזה "סאב"...

ש.פ.ד

New member
אני לא קורא לזה סאב.

רק מציין שבכל הרמקולים הללו ששמעתי נתקלתי בבעייתיות שהיא דומה לזו שפגשתי בשילובים בין סאב לרמקולים. קריא - ניתן היה לשמוע את החיתוך בין התדרים שמפעיל החלק האלקטרוסטאטי של הרמקול לאלו שמושמעים על ידי הדרייבר הדינאמי שמפיק את התדרים הנמוכים, והחליתוך לא היה חלק. האים ניתן לייצר רמקול מושלם שכזה? - תיאורטית בהחלט כן. האם יש רמקול מושלם שכזה בייצור כיום? - אולי, בוודאי שלא הקשבתי לכולם. בכל אלו להם כן הקשבתי הבעייתיות, מבחינתי, היתה קיימת. אני חושב שמיציתי את כל שיש לי להגיד בנושא הזה

yairf

New member
ניב - אין כל כך קשר, אתה יכול לקנות

יחידות מאיפה שבא לך. עבודת התיאום ביניהן זה כבר החלק המורכב יותר

Aurum

New member
יצרני רמקולים בד"כ מזמינים יחידות

Custom לרוב כדי להבדיל עצמם מ clone ולא בגלל שזה "נשמע טוב יותר".

אפשר גם אחרת...

אין הנחתום מעיד על עיסתו (או ליתר דיוק במקרה זה, נציג הנחתום) אבל קיימים מקרים של התאמה מוצלחת בין קופסא חיצונית (רמקול standalone לכל דבר) המשמשת כסאב לרמקול standalone אחר, כאילו היו יחידה אחת מנגנת.

yairf

New member
בהנחה שהן תוכננו מלכתחילה לעבוד

ביחד, ולא חסרות דוגמאות טובות

שלום...

...מדובר ברמקולים מצויינים, המצריכים תשומת לב מיוחדת למיקום בחדר ובהתאמה למגבר. האם האזנת להם?

למעלה