המלצה למזון דיאטטי?

Noyka0

New member
היי יש לי שני חתולים עם נטייה להשמנה שאוכלים את המזון המטבולי של hill’s (science plan( בהמלצת הוטרינר אבל הוא קצת יקר לי ורציתי לשאול אם יש לכם המלצה למזון דיאטטי שהוא גם מספק בריא ואיכותי ועולה פחות מ200 של לשק של 4 קילו? תודה לעונים!

גורדיאן-II

Active member
היי יש לי שני חתולים עם נטייה להשמנה שאוכלים את המזון המטבולי של hill’s (science plan( בהמלצת הוטרינר אבל הוא קצת יקר לי ורציתי לשאול אם יש לכם המלצה למזון דיאטטי שהוא גם מספק בריא ואיכותי ועולה פחות מ200 של לשק של 4 קילו? תודה לעונים!
מה זה "נטייה להשמנה"?
תביא תמונה!

אלישבע777

Well-known member
מניסיוני עם חתולים שמנים, מזון דיאטטי ממש לא עוזר!
לפני כמעט שנתיים אימצתי גור רחוב שהיה די שמנמן, וכשמלאו לו שנה, הוא כבר הגיע לשישה קילו...
מאחר שזה חתול נוח ושליו , החלטתי לשנות את הרגלי האכילה שלו. בדקתי כמה מזון הוא אוכל ביום ( 105 גרם בממוצע ליום, משך הבדיקה שבועיים) תחילה הפחתתי לו 15 גרם ליום וכל יום הוא קיבל מזון בשעות קבועות 3 פעמים ביום. ככה הוא התרגל להיות רעב בשעות קבועות.
עם הזמן הפחתתי עוד את המזון היומי והיום הוא מקבל 20 גרם 3 פעמים ביום ועוד חטיפים שהוא מת עליהם מאוחר בלילה שמשקלם 15 גרם. סך הכל 75 גרם ליום.
לדעתי הוא לא ירד במשקל ואם כן - קשה לראות זאת. כשאגיע לווטרינר לחיסון שנתי, הוא יישקל ונראה אם ירד. אבל לפחות לא נראה שהוא עלה במשקל וגם זה טוב.

בעתיד אני מקווה להפחית עוד 5 גרם ונראה איך זה ישפיע עליו. הוא לא מקטר ולא מתלונן. זה מראה שקודם - הוא אכל, סתם כי היתה לו תמיד צלחת מלאה. חתלים הם חיות של הרגלים והם יכולים להתרגל למצבים חדשים אם אנחנו מרגילים אותם בנחישות.

dimitrygo

Active member
מנהל
N&D לחתולים מסורסים

למעלה