הלנת שכר

מצב
הנושא נעול.

REBURN

New member
הלנת שכר

הלנת שכר
ראשית מזל טוב על הפורום החדש הוא הגיע בדיוק בזמן
לשאלתי אני עובד בעירייה וכבר מזה שנה וחצי המשכורות לא מגיעות בזמן כל חודש באיחור של כמה חודשים מה התהליך שאני צריך לעשות בכדיי לתבוע הלנת שכר שאלה נוספת באותו העניין אני עובד כסטודנט בעירייה עם חוזה לשנה יש דבר שכזה תשלום לועד אותו אנחנו לא משלמים אבל תשלום להסתדרות אנחנו כן משלמים
אז ככה 1 הועד תבע על הלנת שכר (כשהם מקבלים משכורת אנחנו איתם) האם התביעה שלהם תקפה עלינו ואנחנו יכולים לעשות בה שימוש 2 אם התבעיה שלהם כשלה האם זה אומר שגם עלינו (הקבוצה שאני עובד עימה) 3 האם מגיע לי ייצוג משפטי מההסתדרות הרבה שאלות
מקווה לתשובות
תודה

איילאיל

New member
תשובה:

הלנת שכר
ראשית מזל טוב על הפורום החדש הוא הגיע בדיוק בזמן
לשאלתי אני עובד בעירייה וכבר מזה שנה וחצי המשכורות לא מגיעות בזמן כל חודש באיחור של כמה חודשים מה התהליך שאני צריך לעשות בכדיי לתבוע הלנת שכר שאלה נוספת באותו העניין אני עובד כסטודנט בעירייה עם חוזה לשנה יש דבר שכזה תשלום לועד אותו אנחנו לא משלמים אבל תשלום להסתדרות אנחנו כן משלמים
אז ככה 1 הועד תבע על הלנת שכר (כשהם מקבלים משכורת אנחנו איתם) האם התביעה שלהם תקפה עלינו ואנחנו יכולים לעשות בה שימוש 2 אם התבעיה שלהם כשלה האם זה אומר שגם עלינו (הקבוצה שאני עובד עימה) 3 האם מגיע לי ייצוג משפטי מההסתדרות הרבה שאלות
מקווה לתשובות
תודה
תשובה:
למיטב ידיעתי, 1. תביעה להלנת שכר, גם אם הוגשה ע"י ועד העובדים, הינה תביעה פרטנית (ז"א, כל עובד צריך לתת יפוי כוח לתביעה בשמו. דוגמה לכך היא בתביעת העובדים של עיריית לוד בביה"ד האזורי בת"א). עובד שלא תבע, אינו זכאי לפיצויי הלנה, גם אם נפסק שהקבוצה שתבעה זכאית. 2. אם התביעה נדחתה, זה יכול להקשות על תביעה פרטנית אחרת של עובד אחר שלא היה קשור להליך הקודם. 3. יצוג משפטי מההסתדרות אפשרי, למיטב ידיעתי, אם אתה חבר הסתדרות. הניכוי ממשכורתך להסתדרות הוא כנראה דמי טיפול מקצועי ארגוני. אתה צריך לבדוק את זה. אייל

מצב
הנושא נעול.
למעלה